Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée
Zdroj: ©Dimension Films / MovieStillsDB

10 problematických hercov, s ktorými bolo prakticky nemožné spolupracovať

Na pľaci nebola núdza o hádky a dokonca ani o fyzické násilie.

Nakrúcanie filmov je náročná činnosť, preto je vždy dobré, ak na pľaci vládne čo možno najväčšia pohoda a pokoj. Nie vždy je to však pravidlom. Existujú totiž herci a herečky, ktorí majú veľmi zvláštne maniere a osobnosť, s ktorou je veľmi ťažké vydržať.

Spolupráca s nimi je tak zaťažkávajúcou skúškou pre ich kolegov, režiséra a prakticky celý štáb. V tomto článku sa pozrieme na 10 svetoznámych hereckých mien, s ktorými sa ťahá jeden škandál za druhým.

1. Charlie Sheen

Herec Charlie Sheen si získal množstvo fanúšikov svojím účinkovaním v populárnych komédiách a paródiách, ale aj v chválenom sitcome Dva a pol chlapa. Spolupráca s ním však bola pre režisérov často nočnou morou. Sheen mal dlhodobé problémy s drogami a alkoholom, padali dokonca aj zmienky o domácom násilí.

Sheenova povaha napokon vyprovokovala tvorcu seriálu Dva a pol chlapa Chucka Lorreho, aby ho z projektu vyrazil. Herec si nedával servítku pred ústa a Lorreho v novinách dourážal a poskytol niekoľko bizarných interview. Jeho kariéra tak dosiahla dno a zrejme ho už v nejakom ambicióznejšom projekte len tak ľahko neuvidíme.

Dimension Films / MovieStillsDB

2. Shia LaBeouf

Shia LaBeouf sa do povedomia širšej verejnosti dostal najmä účinkovaním vo filmoch, ako Constantine či Transformers. Spája sa s ním však aj mnoho kontroverzií, ktoré hovoria o problémoch s alkoholom a agresívnom správaní. Počas natáčania snímky Zem bez zákona sa dokonca pobil s kolegom Tomom Hardym.

Konflikt mal aj s Alecom Baldwinom, s ktorým hral na Broadwayi. Nemal tiež problém na pľaci užívať tvrdé drogy a natáčať to na kameru. Verejne skritizoval film Indiana Jones a Kráľovstvo krištáľovej lebky, kde hral jednu z vedľajších úloh. Hneď nato s ním ďalšiu spoluprácu vylúčil predstaviteľ hlavnej úlohy Harrison Ford, ako aj režisér Steven Spielberg.

Paramount Pictures / MovieStillsDB

3. Shannen Doherty

Shannen Doherty preslávili najmä kultové seriály Beverly Hills 90210 či Čarodejnice. S herečkou sa ale ťahalo aj množstvo škandálov a celkovo mala v Hollywoode veľmi zlú reputáciu. Vymetala jeden večierok za druhým, na natáčanie chodila neskoro a v jej pracovnom živote nebola dokonca núdza ani o bitky a hádky s ostatnými hercami a so štábom.

Jej vzťah s kolegyňou Alyssou Milano zo seriálu Čarodejnice bol taký vyostrený, že Doherty napokon zo seriálu vyrazili. Herci a štáb sa pri nej sťažovali na jej nezodpovednosť a nepríjemný, arogantný prístup k ľuďom.

Spelling Television / MovieStillsDB

4. Sean Young

Herečka Sean Young sa preslávila najmä ako Rachael v kultovom sci-fi Blade Runner od Ridleyho Scotta. Vidieť sme ju však mohli aj v snímkach, ako Ace Ventura: Zvierací detektív, Wall Street či Duna. Ani Young nepatrí k práve vzorne sa správajúcim herečkám. Na pľaci drámy Wall Street sa neustále hádala s režisérom Oliverom Stoneom, ako aj s ďalším problematickým hercom Charliem Sheenom.

Ten jej dokonca na chrbát nalepil lístok s nápisom „Som tá najväčšia p*** na svete“. Režisér Oliver Stone jej príbehovú líniu osekal na nutné minimum a Sean Young poslal kade ľahšie. Ľahké to s ňou nemal ani herec James Woods, s ktorým sa stretla vo filme The Boost. Zažaloval ju za stalkovanie a obťažovanie.

Tvrdil, že mu pred dverami nechávala zmrzačené bábiky woodoo a neustále mu bola v pätách. Herečka sa dostala do konfliktu aj s Timom Burtonom, pretože ju odmietol obsadiť do úlohy Catwoman v komiksovke Batman sa vracia. Sean Young síce stále hrá, ale na nejaký veľký comeback to z jej strany rozhodne nevyzerá.

The Ladd Company / MovieStillsDB

Mohlo by ťa zaujímať:

10 hercov, ktorí kvôli osobným škandálom upadli v nemilosť Hollywoodu

5. Bruce Willis

Aj hviezda mnohých akčných kultoviek, ale aj cenených drám, akou je Bruce Willis, si so sebou nesie povesť nie práve najvrúcnejšieho herca. Na meno mu nedokázal prísť napríklad režisér Antoine Fuqua, s ktorým Willis spolupracoval na dráme Slzy slnka. O zlú skúsenosť s ním sa podelil aj režisér Kevin Smith, ktorý s Willisom natáčal komédiu Poliši.

Smith bol najprv nadšený možnosťou spolupracovať s Willisom, ale napokon to preňho bola otrasná skúsenosť, keďže Willis bol podľa neho neschopný a neochotný spolupracovať.

Willis zase Smithovi na oplátku odkázal, že je mizerný režisér a na pľaci bol večne zhúlený. Willis mal tiež problémy s ďalšou ikonou akčných filmov Sylvesterom Stalloneom. Ten ho chcel obsadiť do tretieho dielu populárnej série Expendables. Stallone svojho kolegu označil za lenivého chamtivca. Willis mal totiž chcieť len za jeden deň natáčania celý milión dolárov.

Millennium Films / MovieStillsDB

6. Edward Norton

Edwardovi Nortonovi jeho náročná povaha takmer pochovala kariéru. Blysol sa síce v skvelých filmoch, ako Prvotný strach, Klub bitkárov či Kult hákového kríža, ale sprevádzali ho konflikty. Obzvlášť s režisérom posledného menovaného filmu, Tonym Kayeom, si absolútne nesadli. Kaye sa o Nortonovi vyjadril ako o „narcistickom hajzlovi“ a napokon sa pokúsil svoje meno odstrániť z titulkov.

O Nortonovi sa hovorí, že režisérom až príliš kecá do ich práce (na toto sa sťažoval už Tony Kaye). Jeho maniere napokon spôsobili, že po natočení komiksovky Neuveriteľný Hulk bol z celého Marvel univerza vykopnutý a nahradený Markom Ruffalom.

Universal Pictures / MovieStillsDB

7. Lindsay Lohan

Kedysi mimoriadne populárna hviezdička Lindsay Lohan sa vyšvihla do povedomia už ako malé dievčatko v populárnej komédii Pasca na rodičov. Účinkovala však aj v tínedžerskej komédii Protivné baby, vďaka ktorej sa stala idolom mnohých mladých dievčat.

Zároveň sa na ňu nalepil bulvár a herečka začala mať problémy s drogami a alkoholom. Jej škandály sa odrazili aj na jej práci a spolupráca s ňou bola často peklom.

Podľa kolegov bola namyslená a nedostavovala sa na natáčanie. Niekedy sa proste zamkla vo svojom prívese a odmietala vyjsť. Jej herecká kariéra tak prakticky skončila a medzi rokmi 2014 a 2018 nenatočila jediný film.

Dimension Films / MovieStillsDB

8. Val Kilmer

Val Kilmer sa stal populárnym v polovici 80. a počiatkom 90. rokov vďaka filmom, ako Top Gun, Willow či westernu Tombstone. V poslednom čase však o ňom príliš nepočuť, za čo okrem zdravotných problémov môže aj jeho neznesiteľná povaha. Tá mu dokonca vyniesla prezývku „Psycho Kilmer“. Pri nakrúcaní hororu Ostrov doktora Moreaua napríklad o člena štábu uhasil cigaretu.

Režisér filmu John Frankenheimer sa vyjadril, že existujú dve veci, ktoré nikdy neurobí. „Po prvé, nevyšplhám sa na Mount Everest, a po druhé, už nikdy v živote nebudem spolupracovať s Valom Kilmerom,“ vyhlásil.

Joel Schumacher, ktorý s Kilmerom pracoval na komiksovke Batman navždy, herca označil za neschopného babráka. Kilmer mal vo zvyku otravovať členov štábu, diktoval si absurdné podmienky a často sa správal ako magor.

Anchor Bay Films / MovieStillsDB

Mohlo by ťa zaujímať:

8 herečiek a hercov, ktorí už veľmi dlho nenatočili dobrý film

9. Sharon Stone

S hviezdou kultoviek, ako Total Recall, Základný inštinkt či Kasíno, Sharon Stone, to tvorcovia tiež nemajú jednoduché. Napríklad sa nedostavovala na nakrúcanie a dávala prednosť nakupovaniu. Tvorba erotického trileru Niekto sa pozerá bola pre všetkých zúčastnených nočnou morou.

Obzvlášť herec William Baldwin nemohol Stone vystáť. Ich vzájomná averzia bola taká veľká, že niektoré ich milostné scény museli nakrúcať dabléri. Na pľaci nebola núdza o hádky a počas jednej scény dokonca Stone tak silno zahryzla svojmu kolegovi do jazyka, že nedokázal týždeň rozprávať.

Carolco Pictures / MovieStillsDB

10. Klaus Kinski

Klaus Kinski bol nepochybne skvelý herec, ale zároveň to bol čistokrvný psychopat. A to nie je len náš názor, podľa všetkého uňho psychiatri diagnostikovali patologický narcizmus, antisociálnu poruchu osobnosti a možno aj schizofréniu. Jeho talent bol obrovský, ale práca s ním bola očistcom. Počas nakrúcaní ho chytali záchvaty šialeného hnevu, urážal a vyhrážal sa všetkým naokolo.

Jedným z jeho najčastejších spolupracovníkov bol kultový režisér Werner Herzog. Ten s ním natočil 5 filmov, ale ich vzťah rozhodne nebol harmonický. Niektoré Kinského agresívne prejavy boli zachytené aj na kameru a neskôr sa stali základom pre dokument Môj najlepší nepriateľ.

Morison Film Group / MovieStillsDB

Nakrúcania filmu Fitzcarraldo sa zúčastnili aj členovia domorodých kmeňov v Peru. Bol to pre nich šokujúci zážitok, pretože takéto správanie nikdy predtým nepoznali. Jeden z členov kmeňa sa dokonca Herzogovi ponúkol, že Kinského zabije.

Kinského dcéra Nastassja, ktorá je tiež herečka, po jeho smrti vyhlásila, že jej otec bol násilnícky a nepredvídateľný tyran, ktorého sa bála a ktorý mal ju a jej sestru Polu v detstve pohlavne zneužívať. Herec sa často nedržal na uzde ani pri rozhovoroch. Nezriedka ich končil tak, že vynadal reportérom a proste rozzúrený odišiel.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť