10 rozdielov medzi slovenskou školou a tou z amerického filmu

Alebo sklamanie, keď sa High School Musical v realite nedeje…


1. Žltý autobus

Ako decko som vždy túžila, aby ma do školy viezol ten povestný žltý autobus. Dvere by mi otvoril vysmiaty šofér, ktorý by bol buď dredatý rastafarián so žltými zubami alebo rozvedený štyridsiatnik s decentnou nadváhou, ktorý by celú cestu rozprával trápne vtipy, púšťal country a poznal by naše mená naspamäť. Ale s vekom sa väčšinou menia aj priority, a tak sa už dnes nemodlím, aby pre mňa prišiel ráno žltý autobus, ale aby vôbec nejaký prišiel a aby ma v ňom nezasadol nejaký bezdomovec s tromi promile v krvi.

 

Zdroj: pluska.sk

2. Vyučovanie

Vždy ma fascinovalo, ako v americkom filme týpek vojde do triedy a tam skúmavky, kostry, plátna na maľovanie, mapy a hocijaké iné pomôcky od výmyslu sveta. A potom si spomeniem na moju drahú školu, kde si ešte aj papiere na písomky musíme nosiť sami, inak máme smolu a hajzlák sa dopĺňa len pri kontrole z ministerstva, to jest raz za celé moje štúdium. Na ich hajzle si outsideri chodia zjesť obed. Keby si mal ísť jesť obed na slovenské školské záchody, asi radšej ostaneš hladný. Zatiaľ čo oni pitvú žaby a hrajú sa s jej obličkami, my robíme na chémii mydlové bubliny, lebo to je jediný povolený pokus pre žiakov strednej školy.

Zdroj: hovno.sk

3. Obed

A puding! Podľa mňa by malo byť neposkytnutie pudingu za obedom považované za zločin proti ľudskosti. Jediné, čo sa kedy podávalo na našej škole a výrazne pripomínalo konzistenciou puding, boli pľúcka na smotane, o ktorých pôvode sme všetci tak trochu pochybovali. Zato v americkom filme si cica vojde do jedálne veľkej ako náš futbalový štadión a tam výber ako v Ikei – mäsá, zelenina, ovocie, sladkosti, minerálky. V našich školských jedálňach pojem minerálka znamená nedosiahnuteľný luxus. Tam sa totiž k obedu podávali vždy len tri nápoje. Prvý môžeme nazvať miešaný „kolový strik“, čo v preklade bola jedna plechovka fejkovej koly z Lidla rozmiešaná v dvesto litroch vody. Druhý bol akási slaboružová brečka, ktorá okolo sirupu bežala tak naposledy v deväťdesiatom piatom a posledný bol zelený Listerine. Teda minimálne to presne tak chutilo, ale musím uznať, že na rozdiel od jeho riedených kamošov mal aspoň akúsi chuť.

Zdroj: memehub.sk

4. Zdravotná sestra

V americkom filme si silnejšie grgneš a už ti na ošetrovni čiperná päťdesiatnička robí kolonoskopiu. Na našich školách nič také ako zdravotná sestra nie je potrebné. My sme totiž obyčajná banda simulantov, ktorá sa len snaží vyhnúť ústnemu skúšaniu a pokiaľ ti očividne nechýba nejaká končatina, tak si na sto percent v poriadku. A ak ti aj chýba, tak to musí počkať do poobedia, lebo by si matikárke pokazil dokonalú dochádzku na jej hodinách a tým pádom by celých jej päťdesiat rokov v slovenskom školstve vyšlo navnivoč. A pokiaľ máš v pláne niekedy zmaturovať, tak to nechceš.

Zdroj: meridiano.com.ve

5. Lavice

V Amerike ktosi očividne pochopil, že nie každý má bytostnú potrebu družiť sa a hľadať si spriaznenú dušu v škole. Tam taktiež chápu, že niektorí ľudia radi nechávajú hromadu zhnitého biologického odpadu v lavici alebo nepoužívajú deodorant. A že nie je práve tvojím životným snom zdieľať s nimi jednu lavicu. A pravdepodobne aj chápu pojem osobný priestor, ktorý je v našich laviciach zredukovaný na minimum. Jediné pozitívum našich dvojitých lavíc je fakt, že učiteľky majú možnosť pocítiť slastnú chuť moci, ukojiť svoje nenaplnené fantázie a presadiť ťa.

Zdroj: memehub.sk

6. Skrinky

Aby som to uviedla na pravú mieru, aj na našej škole sú skrinky. Je ich tam presne sedem a máte možnosť si ich prenajať za symbolický poplatok, ktorý sa točí okolo päťdesiatich eur. Dobrý deal, nie? Päťdesiat evri za to, že nebudeš musieť terigať tých tridsať nepodstatných učebníc, ktoré už dopredu nenávidíš, lebo vieš, že ich na konci roka budeš musieť gumovať, každý deň dvadsať kilákov tam a naspäť. Päťdesiat evri ako prevencia pred skoliózou, aby si po mature nevyzeral ako ťava. No nekúp to.

Zdroj: bepilotis.info

7. Roztlieskavačky

Školská elita nežného pohlavia, vrchol potravinového reťazca na školách. Nádherné, chudé, blonďavé, prsaté a populárne. Regina George. A na Slovensku máme čo? Okrem skupiny trpasličých prostitútok vo fejkových Burberry tričkách, ktoré sa naivne považujú za našu školskú elitu, tak maximálne mažoretky. (pozn. autora – ešte aj vo Worde mi podčiarklo slovo roztlieskavačky, tak si predstavte ako zle na tom sme)

Zdroj: hd9.us

8. Futbalisti

Školská elita drsného pohlavia. Dievčatám z nich vlhnú nohavičky, chlapci chcú byť nimi alebo zvažujú vlastnú orientáciu. Kde tých chlapov berú? Najkrajší chalan, aký sa kedy objavil na našej škole bol kuriér, ktorý zablúdil a pýtal sa vrátničky na cestu.

Zdroj: ofpof.com

9. Futbal ako taký

Oni to tam všetci tak brutálne prežívajú, maľujú si na ksichty všelijaké tie haky-baky, povzbudzujú, kričia a neviem čo ešte. Futbalový zápas je v Amerike najväčší kultúrny počin stredných škôl. Najväčšia športová udalosť na našej škole bol medzitriedny zápas v stolnom tenise a v publiku bolo sedem ľudí. Povzbudzoval len jeden debil, čo si kúpil v bufete kinderko a našiel v ňom rapkáč, a telocvikár. Ale dušou sme im nepochybne fandili všetci!

Zdroj: pinterest.com

10. Maturitný ples

Kto by šiel namietať, že veď my máme stužkovú, tak prosím serte na to. Maturitný ples je o splnených prianiach a nie o tom vidieť svoju slovenčinárku na mol ožratú váľať sa po stole štýlom, že keby ju uvidel Green Peace tak povolajú posily a vrhajú ju naspäť do mora. Lebo to je zhruba jediný kultúrny moment večera, hneď potom, ako všetci navlečení v drahých gýčových handrách jete v športovej hale španielskeho vtáčika za 3,50. Romantický tanec s bozkom na záver sa nekoná, leda by ste stáli o to, aby sa na vás pozerala celá família a fotila vás do rodinného albumu. Parádička.

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
14
Grr
Fuuj Fuuj
17
Fuuj
Fňuk Fňuk
37
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
7
Uups
Haha Haha
577
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 10

  1. Tak ja som končila strednú (nie súkromnú) skoro 6 rokov dozadu, toaleťák síce nebol, ale na obed sme mali výber z dvoch jedál, jedno mäsité, jedno bez mäsa a k tomu čaj alebo sirupová voda, prípadne mlieko (keď boli nejaké sladké buchty a pod.). Skrinku u nás mal skoro každý, ale zdieľal ju ešte s ďalšími dvoma ľuďmi, ale v pohode sme sa zmestili, a čo sa týka stužkovej, tak tú sme mali presne takú, ako sme si vybavili a zaplatili s parádnou miestnosťou, výzdobou, obsluhou, hudbou, fotografom, kameramanom, jedlom, proste ako keď sa vybavuje svadobná hostina 🙂

  2. Chodím na normální veřejnej gympl a asi na tom nejsme tak špatně, jak jsem si myslel 😀 Teda zas my tam máme permanentně zimu a každej tejden by nebyl den, kdy bych nebyl kvůli tomu v bundě. Jinak ale skříňky máme všichni, toaleťák máme furt, záchody relativně čistý, z jídel na výběr (ale všechny jsou hnusný), normální ples a v některých třídách i lavice po jednom (a klasiky po dvou jsou přitom lepší) 😀

  3. Tento článok ma dosť pobavil, a nie tým že aké školy su na Slovensku ale tým že autor príspevku opisoval Americké školy vo filmoch, nie z reality. V Amerike žijem 11 rok, takže som si tu zažila kusok zakladnej a strednej škole a… realita? vôbec nie to čo autor písal.. to je len vo filmoch take užastné. Pravda sice je že máme tu neviem aky výber jedál za ktorý platite tak 20 Dolarov na den, záchody su sice nové a velké, ale sem tam tam nájdete použitý kondom, plagaty kde sa podporuju všeliake aktivity. Futbal a roztleskávačky? No ano, to je presne ako z filmu. Musite byť bud bohatý alebo uplne nádherný aby vas prijali (bola som roztleskávačkou asi rok lebo som dalej nezniesla tie šikany a diety typu jedz len vatu lebo ta vyhodime). A futbal? ano na to jediné sa dá pozerať. . Tu je jedno na akej škole ste.. platite minimalne 4000 dollarov za pol roka..a ano spominané prom / plesy.. no hej čo je na tom zábavné sa ožrať a potom na druhé ráno sa len počita kolko mladých ludi sa zabilo pretože šoferovali opitý, behali pod autá, to je zábava..
    Preto ma tento článok pobavil, pretože je to dané na informáciach z FILMOU nie reality 🙂
    Have a nice day.

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

10 rozdielov medzi slovenskou školou a tou z amerického filmu

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image