Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen
Zdroj: ©Bighead Littlehead / MovieStillsDB

10 seriálov, ktoré patria k tomu najlepšiemu, čo nám zatiaľ rok 2024 priniesol

Výborné seriály prvej polovice roka 2024.

Prvá polovica roka 2024 skvelým seriálom naozaj priala. Vidieť sme mohli pomerne veľa mimoriadne kvalitných titulov.

V tomto článku si bližšie predstavíme 10 takých, ktoré určite patria medzi to najlepšie, čo seriáloví tvorcovia vyprodukovali. Nájdeme medzi nimi zaujímavé sci-fi, kriminálky, romantiku, ale aj čierny humor či akciu.

1. Šógun

Historická pecka Šógun sa odohráva v Japonsku roku 1600. Krajina stojí na prahu občianskej vojny a lord Joši Toranaga (Hirojuki Sanada) čelí presile nepriateľov. Keď ale do prístavu pripláva loď s Angličanom Johnom Blackthornom (Cosmo Jarvis), Toranaga nečakane získa niečo, čo by mohlo vychýliť mocenské misky váh.

Šógun sa právom stal hitom tohtoročnej seriálovej sezóny. Naturalistický, herecký brilantný a scenáristicky neuveriteľne prepracovaný. Na svoje si prídu aj milovníci politikárčenia a zákulisných intríg. Zaslúžená hitovka.

2. Sobík

Veľkým hitom sa stal aj čiernohumorný dramatický seriál Sobík. Ten vychádza zo skutočného príbehu Richarda Gadda, ktorý si zahral aj hlavnú úlohu neúspešného komika Donnyho.

Aby vyžil, pracuje v bare, kde jedného dňa dá neznámej žene Marthe (Jessica Grunning) šálku čaju na účet podniku. Martha sa naňho však patologicky upne a začne Gadda prenasledovať na každom kroku.

Sobík sa veľmi citlivo a empaticky pozrel na tému stalkingu a veľmi verne vyobrazil peklo, ktoré so sebou prináša. Za zmienku stoja aj emocionálne komplexné postavy a skvelé herecké výkony.

3. Ripley

Ripley je seriálovou adaptáciou kultového románu Patricie Highsmith Talent pána Ripleyho. Charizmatického a chladnokrvného podvodníka Toma Ripleyho tentokrát stvárnil Andrew Scott.

Ten sa túži dostať do spoločnosti bohatých a mocných. A tomuto cieľu je ochotný podriadiť úplne všetko a neohliadať sa na prípadné obete.

Ripley je parádne natočený (skvostná čiernobiela kamera), Andrew Scott v hlavnej úlohe je diabolský a scenár látku veľmi zaujímavo rozvíja. Viacerí kritici uviedli, že ide dokonca o lepšiu adaptáciu než film z roku 1999.

Odporúčame prečítať:

Uhaste smäd v lete novinkou Fanta Orange Zero Cukru

4. Fallout

Po The Last of Us sme sa dočkali ďalšej vydarenej videohernej adaptácie. Sci-fi dráma Fallout sa odohráva v post-apokalyptickej budúcnosti. Dvesto rokov po kolapse sa obyvatelia protiatómových krytov vydávajú na povrch. Na to, čo ich tam čaká, však nie sú vôbec pripravení.

Seriálu celkom iste pomohlo, že na ňom pracoval výborný Jonathan Nolan (Westworld). Dočkali sme sa tak výborne napísaných postáv, kvalitných dialógov, ale aj skvelých hereckých výkonov.

5. 3 Body Problem

Slušný sci-fi zážitok ponúkol aj seriál 3 Body Problem. V ňom jedno rozhodnutie astrofyzičky Ye Wenjie, ktoré urobí v Číne v 60. rokoch, ovplyvní časopriestor a môže ohroziť celé ľudstvo. Odvrátiť nebezpečenstvo musí skupina vedcov.

3 Body Problem pracuje so zaujímavou premisou, ktorá svoje karty vykladá postupne. Spočiatku pomalšie tempo je tak neskôr naplno zužitkované a zaujmú aj postavy hrané kvalitnými hercami. Nie je to bez chýb, ale v zozname toho (zatiaľ) najlepšieho to bez problémov obstojí.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.