10 seriálových postáv, ktorých humor, hlášky a sarkazmus sme si zamilovali

Na tieto postavy skrátka nedáme dopustiť.

Zdroj: Chuck Lorre Productions / moviestillsdb.com

Komediálne seriály skrátka milujeme, a to hlavne vďaka skvelým postavám, ktoré nás už roky rozosmievajú. V tomto článku sme pre teba dali dokopy 10 kultových seriálových postáv, ktoré si už vyslúžili nesmrteľné miesto na poli televíznej zábavy.

1. Chandler Bing (Priatelia)

Čo si budeme hovoriť, sarkastický Chandler Bing v podaní Matthewa Perryho zo seriálu Priatelia bol obľúbencom mnohých z nás. Vždy mal poruke nejakú hlášku, ktorá nás zaručene dokázala rozosmiať. Hoci je občas svojimi priateľmi považovaní za nudného patróna (za čo iste môže aj jeho pracovná pozícia, o ktorej vlastne nikto presne nevie, čo to vlastne je), jeho ironické postrehy celý seriál veľmi oživovali.

A nemyslíme si to len my, keďže Matthew Perry si za svoje stvárnenie Chandlera odniesol viacero prestížnych cien a nominácií (vrátane nominácií na cenu Emmy).

NBC

2. Charlie Harper (Dva a pol chlapa)

Ďalšou skvelou postavou bol nepochybne Charlie Harper, ktorého si s chuťou strihol Charlie Sheen v sitcome Dva a pol chlapa. Charlie bol milovníkom života, žien, alkoholu a vôbec všetkých možných pôžitkov. Okrem toho mal skvelý zmysel pre suchý a ironický humor a zapamätateľné hlášky, ktorými častoval svojho brata Alana či synovca Jakea.

Dá sa povedať, že Sheenovi tvorcovia túto postavu napísali priamo na telo. Za svoj výkon si odniesol dve nominácie na Zlatý glóbus či štyri nominácie na cenu Emmy. S jeho odchodom to už so seriálom išlo pomerne rýchlo dolu vodou.

CBS

3. Sheldon Cooper (Teória veľkého tresku)

Sheldon Cooper je ďalšou dnes už kultovou postavou nemenej kultového komediálneho seriálu Teória veľkého tresku, kde ho bezchybne stvárnil Jim Parsons. Sheldon je na jednej strane vzdelaný teoretický fyzik a intelektuál, ale okrem toho aj sociálne neobratný nerd, ktorý vždy priamo povie, čo si myslí (možno až príliš priamo).

A práve jeho svojské názory a hlášky mu medzi fanúšikmi seriálu vydobyli nesmrteľnosť. Jima Parsonsa za jeho výkon zahrňovali chválou zo všetkých strán, odniesol si zaň cenu Emmy aj Zlatý glóbus. Postava sa navyše vrátila aj v prequeli Young Sheldon, kde si ho zahral Iain Armitage.

CBS

4. Benjamin Franklin „Hawkeye“ Pierce (M*A*S*H)

Seriál M*A*S*H už má svoje pevné miesto v dejinách televíznej zábavy a medzi najobľúbenejšie postavy celkom jednoznačne patril kapitán Benjamin Franklin Pierce, prezývaný Hawkeye. Ten si aj napriek vojnovým podmienkam a ťažkej práci chirurga v mobilnej nemocnici uprostred zúriacej vojny v Kórei dokázal zachovať nadhľad, humor a zmysel pre sarkazmus.

Alan Alda ho navyše stvárnil absolútne geniálne a právom si za svoj výkon odniesol hneď 6 ocenení Emmy a 6 Zlatých glóbusov.

CBS

5. Michael Scott (The Office)

Michael Scott z kultového sitcomu The Office, kde ho stvárnil Steve Carell, je tiež už notoricky „známa firma“. Ak ho nepoznáš zo samotného seriálu, tak potom určite z množstva memečiek či gifiek, ktoré sa vo veľkom šíria internetom.

Riaditeľ papiernickej firmy, medzi ktorého hlavné vlastnosti patrí ignorantstvo, prokrastinácia a minimum kritického myslenia, patrí k postavám, ktoré si aj napriek mnohým negatívnym charakterovým vlastnostiam zamiluješ. Steve Carell si za svoj výkon odniesol Zlatý glóbus, 10 nominácií na cenu Emmy a mnoho iných ocenení. Bez neho by seriál takú popularitu iste nedosiahol.

NBC

6. Barney Stinson (Ako som spoznal vašu mamu)

Barneyho Stinsona si zahral Neil Patrick Harris v obľúbenom seriáli Ako som spoznal vašu mamu. Od sexu závislý biznismen, ktorý si potrpí na kvalitné obleky, patrí k najvýraznejším postavám seriálu a získal si obrovské zástupy fanúšikov.

Mnoho jeho hlášok je dnes už nezabudnuteľných („Suit up!“ či „Its gonna be legend – wait for it – dary!“) a celkovo ide o sympatického magora, ktorého šialené nápady sme proste milovali. Neil Patrick Harris si za svoje stvárnenie Barneyho odniesol viacero ocenení, ako aj nominácie na cenu Emmy a Zlatý glóbus.

CBS

7. Jessica Day (New Girl)

Tak trochu trafenú, ale práve vďaka tomu roztomilú Jessicu Day si v seriáli New Girl zahrala čarovná Zooey Deschanel. Rola jej sadla ako uliata, napokon, sama herečka sa podieľala na jej vytvorení. Jess nám skrátka svojimi hláškami a strelenými nápadmi vždy dokázala vyčariť úsmev na perách a jej excentrickosť dodávala seriálu šťavu.

Zooey Deschanel si za rolu odniesla cenu Emmy a tri nominácie na Zlatý glóbus.

Fox

8. Phoebe Buffay (Priatelia)

Phoebe Buffay z Priateľov v podaní Lisy Kudrow tiež patrí medzi legendárne, kultové a trochu švihnuté postavy. Práve jej svojská logika, podivné názory a myšlienky nás však mimoriadne bavili. Najmä vtedy, keď sa so svojím nekonvenčným videním sveta dostávala do konfliktu s ostatnými postavami.

Phoebe sme skrátka milovali. Lisa Kudrow si za svoj výkon odniesla jednu cenu Emmy a spoločne s ostatnými hercami bola ocenená aj dvoma Zlatými glóbusmi.

NBC

9. Alf (Alf)

Mimozemšťan Alf (vlastným menom Gordon Shumway) z planéty Melmac bol sympaťák. Mal zmysel pre sarkazmus, cynický humor a chutili mu mačky. Čo viac si želať? Seriál Alf si síce odbil len štyri série, ale napriek tomu pozbieral pozitívne recenzie a dnes patrí ku klasikám sitcomového žánru.

Alf sa objavil aj v celovečernom filme Projekt ALF, ktorý bol dokončením celého príbehu, ale ten už za veľa nestál.

NBC

10. Bernard Black (Black Books)

Solídnu fanúšikovskú základňu si vybudoval aj kníhkupec Bernard Black v podaní Dylana Morana zo seriálu Black Books. Alkoholik, mizantrop, pesimista, depresívny cynik a sopka sarkastických hlášok si získal naše srdcia a špeciálne sa s ním stotožnili všetci, čo pracujú v kníhkupectve.

Kto by občas nechcel otravných a pomýlených zákazníkov okríknuť, prípadne ich vyhnať za pomoci metly? Bernard Black to všetko zvládal s gráciou, humorom a štýlom. Škoda, že Black Books má na konte len tri série, ale na druhej strane, radšej skončiť v najlepšom. Seriál pozbieral mnoho cien (napríklad cenu BAFTA) a dnes patrí k zaslúženým kultovkám.

Channel 4
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
12
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
24
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Párik vytvára hravé fotografie, ktoré si ťa získajú svojím minimalizmom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME