10 sitcomov, ktoré patria ku špičke komediálneho žánru a vždy ťa spoľahlivo rozosmejú

Sitcomy, ktoré obstáli v skúške času a patria k tomu najlepšiemu z televíznej zábavy.

Zdroj: CBS Television

Sitcomy sa odjakživa tešili veľkej popularite a inak tomu nie je ani v súčasnosti. Okrem klasických a rokmi overených kúskov tu máme aj niekoľko modernejších zárezov. V nasledujúcom rebríčku sme pre teba pripravili výber 10 sitcomov, ktoré podľa nás obstáli v skúške času a dodnes dokážu baviť.

Priatelia

Klasika, ktorú videl snáď každý. Príbehy o šestici priateľov z Manhattanu sa právom zapísali do zlatého fondu televíznej zábavy. Ross, Monica, Rachel, Joey, Phoebe a Chandler nás zakaždým vedeli poriadne rozosmiať a dodnes sa k nim radi vraciame.

IT Crowd

Vynikajúci britský kúsok, ktorý je zasadený do vďačného IT sveta. Výborne obsadená ústredná trojica dvoch ajťákov a ich personálnej manažérky, ktorá o počítačoch nevie skoro nič, nás zabávala celé štyri série. Dokonalý humor a dokonalé hlášky. Ak si doteraz tento seriál nevidel, určite to naprav.

Black Books

Ďalšia pecka z Veľkej Británie. Tentokrát je hlavnou postavou mizantropický predavač Bernard Black z antikvariátu Black Books. Okrem neho tu však máme aj jeho podriadeného, dobráka Mannyho a kamarátku Fran. Black Books oplýva dokonalým čiernym, miestami až absurdným, humorom, ktorý ťa spoľahlivo dostane do kolien.

Červený trpaslík

Klasika a asi najlepší sci-fi sitcom vôbec. Opäť ide o zárez z Veľkej Británie a tentokrát nás zavedie medzi svojráznu posádku vesmírnej lode Červený trpaslík. Dave Lister, Arnold Rimmer, Kocúr a palubný počítač Holly sa nám postarali o mnoho skvelých a zábavných podvečerov. Celkovo sme sa dočkali šiestich sérií.

M*A*S*H

Obrovský kult, ktorý je právom radený medzi vôbec to najlepšie, čo sa na poli sitcomov kedy urodilo. Príbehy lekárov z pojazdnej nemocnice uprostred kórejskej vojny boli neodolateľne ironické, plné dokonalých postáv a hlášok, ale núdza nebola ani o fungujúce emócie.

The Office

V tomto prípade urobíme výnimku a odporučíme vám americkú verziu The Office. Pôvodný seriál totiž vznikol vo Veľkej Británii a hoci je výborný, máme dojem, že americký remake je o stupienok lepší (čo nie je príliš častý jav). Skvelé eskapády kancelárskych bláznov z veľkoobchodu s papierom bavili divákov šesť sérií a odniesli si množstvo cien. Rozhodne za tvoju pozornosť stojí.

Moderná rodina

Moderná rodina nám predstavila rozvetvenú rodinu Pritchettovcov, ktorá bola bohatá na skutočne skvelé, výborne napísané a zahraté postavy. Plusom bol aj výborný humor a svižne napísané scenáre. Sympatické postavy ti zaručene prirastú k srdcu, takže tento nevšedný pohľad na rodinu v 21. storočí by si si nemal nechať ujsť.

Ako som spoznal vašu mamu

Ďalšia veľmi obľúbená komédia s výborným Neilom Patrickom Harrisom v hlavnej úlohe. Nezaostávali však ani ostatní herci (Josh Rador, Jason Segel či Cobie Smulders). Ako som spoznal vašu mamu je výborne napísaný sitcom so skvelými postavami. Postupom času síce seriál zaznamenal istý zostup v kvalite, ale ako celok ide stále o to najlepšie zo sitcomového žánru posledných rokov.

Dva a pol chlapa

Dva a pol chlapa bol seriál do veľkej miery postavený na výbornej postave bohémskeho pôžitkára Charlieho (Charlie Sheen). Po tom, čo Sheena zo seriálu vyrazili, ho zastúpil Ashton Kutcher, a už to nebolo ono (hoci stále sa našlo veľa vecí, na ktorých sa dalo zasmiať). Ako celok však Dva a pol chlapa ostáva svižnou a zábavnou jazdou, ktorá aj dnes bez problémov pobaví.

Teória veľkého tresku

Týchto vedeckých a popkultúrnych nerdov sme si skrátka zamilovali a neboli sme sami. Teória veľkého tresku mala skvelé postavy, výborne napísané dialógy a veľkú nápaditosť.

Poslednú epizódu si fanúšikovia užili len minulý mesiac. A hoci kvalita už v posledných sériách nebola úplne špičková, na tento seriál budeme stále spomínať ako na veľkú pecku.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Komiksy mladého umelca ťa dostanú svojou roztomilosťou, ale aj múdrymi radami do života


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME