Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 7.12.2022
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

10 skutočných mien známych slovenských a českých osobností, ktoré ťa prekvapia (2. časť)

Poznáš skutočné mená slovenských a českých známych osobností?


Nie všetci slovenskí či českí umelci, herci a speváci používajú svoje skutočné mená. Napokon, jeden článok o prekvapivých menách známych celebrít z našich končín sme ti už na našich stránkach priniesli.

V tomto pokračovaní sa pozrieme na ďalšiu desiatku známych umelcov zo Slovenska a Česka, ktorí sa pre svoju umeleckú dráhu rozhodli používať pseudonym.

1. Evelyn

Stand-up komička, herečka a moderátorka Evelyn sa narodila ako Eva Gloneková. Neskôr vystupovala ako Eva Kramerová a napokon sa preslávila pod pseudonymom Evelyn. Popularitu si získala svojimi videami na YouTube, kde sa venovala tvorbe vlogov.

Neskôr sa jej podarilo preraziť aj v televízii, kde mala vlastnú reláciu Svet podľa Evelyn. Moderovala reality show Farma a vidieť sme ju mohli aj v niekoľkých filmoch (napríklad Tlmočník).

Profimedia

2. Olga Lounová

Česká speváčka, skladateľka a herečka Olga Lounová má v občianskom preukaze priezvisko Pytlounová. Má na konte niekoľko albumov, účinkovala aj v divadelných hrách a muzikáloch. Okrem hudby a umenia pôsobí aj ako rely pretekárka.

Priezvisko si zmenila na začiatku svojej hudobnej kariéry. Zdalo sa jej totiž, že nemá dostatočne hviezdny cveng. Prvé tri písmená teda škrtla a z Pytlounovej sa stala Lounová.

Profimedia

3. Anna K.

Česká speváčka a herečka Anna K. pôsobí v hudobnej sfére od roku 1992, v detskom veku sa objavila aj v seriáli Malý pitaval z velkého města. Narodila sa ako Luciana Krecarová, avšak toto meno sa rozhodla zmeniť, keďže sa jej zdalo byť príliš dlhé a ťažko zapamätateľné.

Ako svoj pseudonym si teda zvolila posledné tri písmená krstného mena (ku ktorým pridala ešte jedno N) a prvé písmeno priezviska.

Profimedia

4. Michal Malátný

Českého speváka Michala Malátného poznáme ako frontmana populárnej kapely Chinaski. V skupine sa okrem spevu venuje aj hre na gitaru. Od hudby si občas odskočí do hereckého sveta, objavil sa v niekoľkých divadelných hrách či filmoch.

Michal Malátný sa narodil ako Michal Novotný, ale toto meno sa mu zrejme zdalo až príliš všedné. Navyše vo Východočeskom divadle, kde pôsobil, už účinkovali traja herci s priezviskom Novotný. Vymyslel si teda nové priezvisko Malátný. Údajne sa inšpiroval faktom, že mal občas nízky krvný tlak, s ktorým bola spojená aj malátnosť.

Profimedia
nevera, podvádzanie, vzťahy, rozchod, príhody a historky

Odporúčame prečítať:

Ľudia sa podelili o smutné chvíle, keď zistili, že sú im partneri neverní

5. Kali

Slovenský raper Kali sa speváckej dráhe venuje od roku 2008, jeho prvý album vyšiel v roku 2010. Odvtedy patrí k výrazným postavám tunajšej hudobnej scény. Jeho rodné meno znie Koloman Magyary.

Na hip-hopovej scéne nájdeme viacero spevákov, ktorí vystupujú pod jednoduchými a údernými prezývkami. Kolomana Magyaryho by si zrejme nikto len tak ľahko nezapamätal, zato Kaliho už nepochybne áno.

Profimedia

6. Katarzia

Slovenská speváčka Katarzia patrí k najvýraznejším mladým talentom súčasnej alternatívnej hudby. Vyštudovala dramaturgiu a scenáristiku na Vysokej škole múzických umení v Bratislave a hudbe sa venuje od roku 2012. Má na konte päť albumov, hrá na gitare, flaute a na klavíri.

Katarzia sa narodila ako Katarína Kubošiová, svoj pseudonym si zvolila počas štúdia na VŠMU. Katarzia znamená vnútornú očistu, ktorú človek zažíva pri prežívaní umeleckého diela.

Profimedia

7. Martin Maxa

Český spevák Martin Maxa sa okrem hudby venuje aj výtvarnému umeniu a moderovaniu. Narodil sa ako Ivan Varga. To však bolo až príliš všedné, takže si ho umelec zmenil na trochu hviezdnejšie znejúce Martin Maxa.

Profimedia

8. Jiří Štěpnička

Českého herca Jiřího Štěpničku si môžeme pamätať z filmov Tři životy, Ve stínu či seriálov Modrý kód alebo Sestřičky. Štěpnička sa narodil ako Jiří Samec.

Priezvisko dostal po svojom otcovi, akademickom maliarovi Janovi Samcovi. Keď sa profesionálne začal venovať herectvu, zvolil si priezvisko svojej matky Jiřiny Štěpničkovej.

Profimedia
nevera, podvádzanie, vzťahy, rozchod, príhody a historky

Odporúčame prečítať:

Ľudia sa podelili o smutné chvíle, keď zistili, že sú im partneri neverní

9. Lina Mayer

Slovenská speváčka a skladateľka Lina Mayer sa hudbe venuje od roku 2012. V roku 2019 jej vyšiel debutový album. V detstve sa venovala tancu, neskôr aj herectvu na divadelných doskách. K úspešnému českému filmu Pojedeme k moři nahrala titulnú pieseň.

Lina Mayer má v občianskom preukaze meno Karolína Majerníková. Pre svoju spevácku dráhu si ale zvolila údernejší pseudonym Lina Mayer, ktorý je akousi poangličtenou verziou jej rodného mena.

Barbora321 / Wikipedia

10. Lasky

Slovenský hudobník a spevák skupiny Para vystupuje pod prezývkou Lasky. Tak ho poznajú aj jeho fanúšikovia. Táto prezývka mu vraj prischla už na základnej škole, keď mu ju pridelil jeden jeho spolužiak. Meno zvolil podľa postavy kamionistu z filmu Senzi finta.

Ako spevák dodal, spočiatku mu to nebolo pochuti, ale neskôr si na ňu zvykol. Teraz sa tak dokonca neraz sám predstavuje. Vlastným menom sa však volá Tomáš Šedivý.

Profimedia

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť