Sobota 27.11.2021
sk
Milan
cz
Xenie

10 skutočných mien známych slovenských a českých osobností, ktoré ťa prekvapia

Rozhodli sa vystupovať pod iným menom.


Umelecké mená nepoužívajú len zahraničné hviezdy a celebrity, ale aj slovenskí či českí speváci a herci. V tomto článku ti predstavíme 10 známych osobností, ktoré vystupujú pod pseudonymom.

1. Lucie Bílá

Známa česká speváčka Lucie Bílá sa narodila ako Hana Zaňáková. Odjakživa ju to ťahalo k hudbe, ale uvedomovala si, že jej rodné meno nie je práve magnet na davy. Rozhodla sa teda vystupovať pod zapamätateľnejším pseudonymom.

Profimedia

2. Bibiana Ondrejková

Bibiana Ondrejková je slovenská herečka, moderátorka a spisovateľka (má na konte niekoľko kníh pre deti). Prepožičala hlas bláznivej Phoebe zo sitcomu Priatelia. Bibiana Ondrejková má v rodnom liste napísané priezvisko Pavelková. Keď jej matka vstúpila do vzťahu s Vladimírom Ondrejkom, prijala jeho meno za svoje aj Bibiana.

Profimedia

3. Peter Sklár

Slovenský seriálový a filmový herec Peter Sklár, známy napríklad z titulov Horná Dolná či Mafstory, sa narodil ako Peter Perďoch. Aj v jeho prípade zohral pri zmene fakt, že chcel nejaké zapamätateľnejšie priezvisko. Zvolil si teda priezvisko svojej matky, ktorá sa za slobodna volala Sklárová.

Profimedia

4. Michal David

Český popový spevák a skladateľ Michal David sa po narodení volal Vladimír Štancl. Napokon si ho ale zmenil. Prekážalo mu, že ľudia v zahraničí jeho rodné meno nedokážu správne vysloviť.

Začal teda vystupovať ako Michal David (meno si zvolil po svojej sestre Michaele a príbehu o Dávidovi a Goliášovi). V roku 1978 si spevák zmenil meno aj úradne.

Profimedia

Mohlo by ťa zaujímať:

20 skutočných mien známych osobností, ktoré ťa prekvapia (2. časť)

5. Hana Hegerová

Slovenská speváčka a významná šansonierka Hana Hegerová nás opustila v marci tohto roku. Ani ona však nevstúpila do širokého povedomia pod svojím rodným menom. Volala sa Carmen Mária Štefánia (Beatrix) Farkašová. Keď sa začala venovať kariére speváčky, zvolila si umelecké meno Hana Hegerová.

Profimedia

6. Dara Rolins

Slovenskú speváčku poznáme pod menami Darina Rolincová či Dara Rolins. Narodila sa ale ako Darina Gambošová. Vo svojich začiatkoch vystupovala pod menom Darinka Rolincová. Priezvisko Rolincová získala po svojom dedkovi. Neskôr si ho však zmenila na údernejšie znejúce Rolins.

Profimedia

7. Marek Ztracený

Marek Ztracený je český spevák a skladateľ, ktorý sa tiež rozhodol vystupovať pod umeleckým pseudonymom. Narodil sa ako Miroslav Slodičák, rozhodol sa ale, že bude radšej vystupovať pod iným menom. Krstné meno Marek si zvolil preto, lebo ho tak volala jeho prvá láska na základnej škole, a Ztracený má podľa neho lepší cveng.

Profimedia

8. Tina

Slovenská speváčka Tina sa vlastným menom volá Martina Csillaghová, pre spevácku kariéru sa však rozhodla pre jednoduchšie meno. Tina je proste skratkou jej krstného mena.

Profimedia

Odporúčame prečítať:

Tehotenstvo či padanie: Čo znamenajú naše sny podľa psychológov?

9. Majk Spirit

Raper Majk Spirit počas svojej kariéry používal rôzne mená (Dilema, Dylema, Koko Šajs, Koko Najs či Dušo). V občianskom preukaze mu svieti meno Michal Dušička. Najznámejším sa však stal podľa pseudonymu Majk Spirit, čo je vlastne anglická verzia jeho rodného mena.

Profimedia

10. Petra Janů

Česká speváčka a herečka Petra Janů sa narodila ako Jana Petrů. V jej prípade bola zmena mena nutnosťou, keďže v dobe, keď Petra začínala, už jedna speváčka s rovnakým menom pôsobila. Rozhodla sa teda proste si prehodiť krstné meno a priezvisko.

Profimedia

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť