10 skvelých dramatických tínedžerských seriálov, ktoré vás dostanú emóciami aj humorom

To najlepšie zo života mladých ľudí.

Zdroj: Netflix

V dnešnom článku sa pozrieme na 10 zaujímavých a hlavne kvalitných seriálov, v ktorých hrajú hlavnú rolu tínedžeri a ich problémy. Už dávno neplatí, že by tínedžerské filmy či seriály museli byť len synonymom pre plytkú zábavu.

V dnešnej dobe vznikajú skvelé kúsky, ktoré pozoruhodne reflektujú problémy dospievajúcich, prípadne svoje príbehy okoreňujú mysterióznymi prvkami. Snažili sme sa vybrať súčasné seriály, ale aj tie, ktoré skončili pomerne nedávno.

13 Reasons Why

Tvorcovia 13 Reasons Why si na mušku vzali viacero veľmi citlivých tém, ako depresia, znásilnenie, samovražda a pocity osamelosti. Celý príbeh odštartuje samovražda mladej študentky Hannah Baker. Tá však pred svojou smrťou nahrala 13 audiokaziet, na ktorých vysvetľuje svoje dôvody vziať si život.

Kazety sa teraz dostávajú do rúk jej kamaráta Claya Jensena, ktorý sa dozvedá o jej hrozných tajomstvách. 13 Reasons Why má zatiaľ na konte dve série, pričom tej tretej by sme sa mali dočkať tento rok.

Awkward

Obľúbený dramaticko-komediálny seriál Awkward sa vysielal v rokoch 2011-2016. Príbeh sa točil okolo outsiderky Jenny Hamilton. Tej sa prihodí pomerne trápna nehoda, ktorú si však jej okolie vyloží ako neúspešný pokus o samovraždu. Táto udalosť spustí celý reťazec nepredvídaných následkov. Kritici na seriáli ocenili humor, správnu porciu realistickosti, ako aj výborné herecké výkony.

Riverdale

Riverdale je už medzi mladými divákmi klasikou. Originálny projekt skombinoval tínedžerskú drámu s prvkami mysterióznej kriminálky a odhalil nám, aké tajomstvá sa skrývajú pod maskou zdanlivo perfektného mestečka.

Riverdale si odniesol spokojné reakcie divákov aj kritikov a my vám ho tiež rozhodne odporúčame. Prvá séria si odbila premiéru v roku 2017, tú tretiu sme dostali minulý rok. Riverdale bude pokračovať aj štvrtou sériou, dátum jej premiéry však zatiaľ nepoznáme.

Freaks and Geeks

Freaks and Geeks je v našom rebríčku trochu unikátom. Ide totiž o seriál trochu staršieho dáta (vysielal sa v rokoch 1999-2000), avšak, zmieniť sme ho museli. Dočkal sa síce len jednej série, ale stal sa kultovkou, ku ktorej sa vracajú stále nové generácie divákov.

Navyše pomohol odštartovať kariéru dnes známych hercov, ako James Franco, Seth Rogen či Jason Segel. Kritici seriál vynášali do nebies a súčasní diváci naň tiež nedajú dopustiť. Je veľká škoda, že sme sa dočkali len jednej série.

Chilling Adventures of Sabrina

V tomto prípade si dáme výlet do vôd fantasy hororu s trochou toho čierneho humoru. Nová, temnejšia verzia Sabriny, mladej čarodejnice je svižným, zábavným a prekvapivo odvážnym seriálom. Platí to najmä pre jeho prvú sériu.

Druhá už mala trochu problém chytiť dych, ale stále išlo o kvalitnú záležitosť. Celkovo sa dá povedať, že pokiaľ máte slabosť pre temné fantasy so skvelou atmosférou, tak v prípade Sabriny rozhodne vedľa nešliapnete.

The End of the F***ing World

Príjemná absurdne ladená čierna komédia o dvoch outsideroch: Jamesovi, ktorý si myslí, že je psychopat a Alysse, rebelke a samozvanej nymfomanke (ktorá je stále panna). Podarená dvojica sa vydáva na šialenú cestu po Anglicku a dochádza medzi nimi k postupnému zblíženiu.

Výborne napísané dialógy, skvelé nápady a hlavne parádne obsadenie úvodnej dvojice (Alex Lawther a Jessica Barden) robia zo seriálu veľkú zábavu. Netflix zároveň potvrdil, že sa dočkáme aj druhej série.

Everything Sucks!

Vydarený seriál Everything Sucks! sa pozrel na to, ako ťažko sa tínedžerom dospievalo v 90. rokoch. Projektu nechýbali výborní herci, kvalitné scenáre a skvelý humor, ale Netflix seriál aj tak po prvej sérii zrušil. Večná škoda. Odvtedy však Everything Sucks! získalo priam kultový status, takže sa rozhodne oplatí venovať mu čas.

On My Block

V seriáli On My Block máme možnosť sledovať štyroch tínedžerov, ktorí vyrastajú v divokej štvrti Los Angeles a ktorých priateľstvo je vystavené skúške po tom, čo sa všetci vyberú na strednú školu. Seriál sa stretol s pozitívnym prijatím divákov aj kritikov. Chválu si odniesli hlavne sympatickí herci a ich skvele napísané postavy, ale aj emócie či humor. Zatiaľ máme k dispozícii dve série.

Sex Education

Jedna z novších hitoviek Netflixu rozpráva originálny príbeh nesmelého tínedžera Otisa, ktorý si s kamarátkou Meave založí sexuálnu poradňu pre študentov. Sex Education sa tešil (a stále teší) veľkému záujmu divákov, kritici zase chválili jeho humor, inteligenciu a celkovú sviežosť v subžánri tínedžerských filmov/seriálov.

Netflix už oznámil, že sa dočkáme druhej série, takže, ak ste prvú zatiaľ nevideli, je čas to napraviť.

Stranger Things

Stranger Things sa stal kultúrnym fenoménom a stačili mu na to len dve série. Vlastne, len jedna, keďže obrovskú fanúšikovskú základňu získal už po nej. Niet sa čomu diviť.

Výborne napísaný a vystavaný príbeh, kde okrem tradičných problémov školákov (napr. prvá láska) nechýbala ani štedrá porcia napätia, humoru a emócií. Tretia séria dorazí už 4. júla tohto roku a trailer ukazuje, že sa rozhodne máme na čo tešiť.

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
11
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Fotograf odhaľuje náročné podmienky, v ktorých vznikajú jeho dokonalé zábery

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME