Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
Premium odznak
Zdroj: ©Paramount Pictures / MovieStillsDB

10 skvelých filmov, ktoré boli v čase premiéry nezaslúženými prepadákmi (2. časť)

Skvelé filmy, ktoré proste nemali šťastie.

Život nie je fér, a to ani čo sa týka filmov. Môžu byť akokoľvek kvalitné, ale na recenziách či tržbách sa to prejaviť vôbec nemusí. Presne to je aj prípad 10 filmov v tomto článku.

Tie sú totiž nezriedka kultové a nesmrteľné klasiky, ale po kritickej či finančnej stránke príliš veľa šťastia nemali. Niektoré z nich sa dočkali satisfakcie až po rokoch.

1. Session 9

Výborný psychologický hororový triler Session 9 natočil Brad Anderson. Príbeh sa točí okolo pracovníkov stavebnej firmy, ktorí majú za úlohu opraviť časť starej psychiatrickej liečebne. Temná stavba ale skrýva niekoľko nepríjemných tajomstiev. Film má špičkovú atmosféru a svojím pomalým tempom iste mnohých odradí.

Ide však o prvotriednu žánrovú prácu, ktorá navyše necháva na divákovi, aby si určité veci interpretoval sám. Je teda veľká škoda, že snímke sa po finančnej stránke nedarilo. Rozpočet bol približne 1,5 milióna dolárov, ale na box office snímka trhla len slabých 1,6 milióna. Kritické ohlasy boli tiež skôr zmiešané. Neskôr si ale Session 9 vyslúžil kultový status.

YouTube video

2. Scott Pilgrim proti celému svetu

Komiksová komédia Scott Pilgrim proti celému svetu od Edgara Wrighta rozpráva o 22-ročnom Scottovi (Michael Cera), ktorý sa osudovo zamiluje do krásnej Ramony (Mary Elizabeth Winstead). Aby jej srdce získal, musí poraziť sedem jej bývalých partnerov.

Film bol na prasknutie plný originálnych vizuálnych a režisérskych nápadov, uleteného humoru a sympatických postáv. Žiaľ, po finančnej stránke išlo o prepadák. Rozpočet sa vyšplhal až na 85 miliónov, ale tržby sa zastavili na necelých 50 miliónoch. Kritické ohlasy boli pritom prevažne pozitívne.

YouTube video

3. Posledný súboj

Historická dráma Posledný súboj od Ridleyho Scotta sa bližšie pozrela na posledný duel, ktorý sa odohral vo Francúzsku 14. storočia. Marguerite (Jodie Comer), manželka Jeana de Carrougesa (Matt Damon), obviní Jacquesa Le Grisa (Adam Driver) zo znásilnenia. Ten vinu popiera, a tak kráľ Karol VI. (Alex Lawther) prikáže, aby sa spor rozsúdil bojom oboch mužov na život a na smrť.

Posledný súboj si síce odniesol spokojné recenzie, ale divákom sa naň do kina príliš nechcelo. K rozpočtu 100 miliónov sa tak tržby vo výške 30,6 milióna ani len nepriblížili. Veľká škoda, pretože ide o jeden z najlepších filmov roku 2021.

YouTube video
Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje