10 skvelých filmov, ktoré vás pripravia na leto a hodia do tej správnej pohody

Tieto pohodové a kvalitné filmy vám určite spríjemnia letné mesiace.

Zdroj: Big Beach Films

Leto nám už neodbytne klope na dvere. Čas prázdnin, pohody, kúpania a stretnutí s priateľmi sa už rýchlo blíži, takže určite nebude od veci upozorniť vás na 10 skvelých filmov s letnou tematikou. Tieto snímky vás zaručene dobre naladia, pobavia, ale zabrnkajú aj na struny nostalgie a vyvolajú silné emócie.

Jízda

Kultová road-movie Jana Svěráka je ideálnym filmom na leto. Rozpráva príbeh dvoch kamarátov (Radek Pastrňák a Jakub Špalek), ktorí si užívajú cestu naprieč Českom. Neskôr sa k nim pridá mladá, pôvabná a tajomná Anna (Aňa Geislerová), ktorá je na úteku pred žiarlivým priateľom.

Jízda je esenciálnou pohodovkou, ktorá pobaví, dobre naladí, ale v ktorej nie je núdza ani o emócie. A nesmieme zabudnúť na fantastický soundtrack od kapely Buty.

Nezabudnuteľné prázdniny

14-ročný Duncan (Liam James) cestuje na dovolenku so svojou mamou (Toni Collette) a s jej novým priateľom (Steve Carell). Ani trochu z toho nie je nadšený, avšak čoskoro zistí, že aj tieto prázdniny si môže užiť. Obzvlášť po tom, čo natrafí na priateľského Owena (Sam Rockwell), ktorý je správcom miestneho aquaparku.

Skvelá atmosféra, humor, ale aj trochu tých vážnejších scén robia z Nezabudnuteľných prázdnin skutočne ideálny letný film.

The Kings of Summer

Skvelá nezávislá komédia o troch tínedžeroch, ktorí sa rozhodnú odísť do lesov a žiť si tam úplne po svojom. Žiadne pravidlá, žiadni rodičia, len absolútna sloboda. Je ale takýto útek vôbec možný? Snímke dominujú vynikajúce herecké výkony (Nick Robinson, Gabriel Basso a Moises Arias), neodolateľná atmosféra a celková pozitívna nálada. Rozhodne odporúčame.

Zábavný park

James (Jesse Eisenberg) práve skončil univerzitu, avšak nedokáže si nájsť prácu. Napokon však skončí v „podradnom“ pracovisku v zábavnom parku Adventureland. Zdá sa, že to nemôže byť horšie, avšak aj tu nájde priateľov a možno aj lásku.

Kvalitne natočená a s chuťou zahratá (okrem Eisenberga je famózna aj Kristen Stewart či Ryan Reynolds) komédia, v ktorej sa mnoho mladých určite uvidí. Skvelá pohodovka.

Mexická jazda

Nádherný, vtipný, ale aj melancholický príbeh o dospievaní. Mexická jazda je o dvoch 17-ročných mladíkoch Juliovi (Gael García Bernal) a Tenochovi (Diego Luna), v ktorých búria hormóny jedna radosť. S vidinou nevšedných erotických zážitkov sa vyberú na cestu s atraktívnou 28-ročnou Luisou (Maribel Verdú).

Film Alfonsa Cuaróna je úprimný, výstižný, realistický a absolútne si vás podmaní. Ústredná trojica navyše predvádza dokonalý herecký koncert.

Pri mne stoj!

Príbeh štyroch priateľov, ktorí sa uprostred leta vydajú na nezvyčajný výlet, ktorý navždy zmení ich životy. Absolútne dokonalá atmosféra amerického malomesta, perfektní detskí herci, štedrá dávka humoru, nostalgie, ako aj drámy a istej melanchólie. To všetko robí z tejto adaptácie novely Stephena Kinga povinnú jazdu, ktorá vás zavedie späť do detstva. Nádhera.

Dazed and Confused

Jeden z raných filmov režiséra Richarda Linklatera sa zameriava na skupinu stredoškolákov, ktorí si užívajú posledný deň školy. V Dazed and Confused nejde ani tak o príbeh, ale o vykreslenie jedinečnej atmosféry doby (film sa odohráva v roku 1976) a nenútenej pohody. To sa Linklaterovi podarilo na jednotku. Plusom sú aj dobre zahraté (Matthew McConaughey vo svojej vôbec prvej úlohe) a sympatické postavy.

Pred úsvitom/Pred súmrakom/Pred polnocou

Pri Richardovi Linklaterovi ešte na moment ostaneme a v tomto prípade vám odporučíme rovno celú jeho trilógiu. Filmy Pred úsvitom, Pred súmrakom a Pred polnocou sledujú s odstupom deviatich rokov dvoch hlavných hrdinov: Američana Jesseho (Ethan Hawke) a Francúzku Céline (Julie Delpy).

Náhodné stretnutie týchto vzájomne neznámych ľudí vo vlaku dalo vzniknúť asi najlepším romantickým filmom všetkých čias.

Bokovka

Priatelia Miles (Paul Giamatti) a Jack (Thomas Haden Church) sa vydávajú na pánsku jazdu nádhernou krajinou po amerických viniciach. Ich cesta má byť zároveň Jackovou rozlúčkou so slobodou, pretože sa bude ženiť.

Keď sa obaja muži sa stretnú so sympatickými ženami, servírkou Stephanie (Sandra Oh) a znalkyňou vína Mayou (Virginia Madsen), je jasné, že tento výlet nebude úplne obyčajný. Sympatická, inteligentná a herecky brilantná komédia si odniesla päť nominácií na Oscara a premenila sošku za najlepší adaptovaný scenár.

The Beach Bum

Harmony Korine je veľmi svojrázny tvorca a jeho štýl vám buď sadne alebo nie. Zdá sa, že nič medzi tým neexistuje. The Beach Bum je príbehom chlapíka s prezývkou Moondog (Matthew McConaughey), ktorý celý svoj čas trávi poflakovaním sa po plážach, písaním poézie a užívaním všemožných drog a alkoholu.

Žije si po svojom a nemá v úmysle meniť sa. The Beach Bum je v podstate bez príbehu, bez nejakej väčšej drámy, ale o to sympatickejšie pôsobí. Je to proste dokonalé zachytenie letnej pohody a oslava absolútnej slobody. Možno vám nesadne, ale za skúšku stojí.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
12 skutočných medzníkov v každom dlhodobom vzťahu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME