10 skvelých poviedkových filmov, ktoré vás rozosmejú, dojmú aj vystrašia

Tieto filmy, zostavené z rôznych krátkych príbehov, rozhodne stoja za to.

V tomto článku sme sa pre vás rozhodli vybrať 10 skvelých poviedkových filmov. Už z podstaty je jasné, že kvalita jednotlivých príbehov nemôže byť pri podobných projektoch vždy rovnako vysoká, ale napriek tomu si myslíme, že tieto filmy sú ako celok mimoriadne vydarené. Na svoje si prídu milovníci drám, ale aj hororov či westernov.

Divoké historky

Parádna čierno-humorná jazda od Damiána Szifróna, ktorá si odniesla aj nomináciu na Oscara za najlepší zahraničný film. Šesť samostatných príbehov sa točí okolo bežných situácií, ktoré postupne gradujú až do absurdne zábavných vyvrcholení. Niet divu, že snímka zožala ovácie kritikov aj divákov. Divokými historkami skutočne nič nepokazíte.

Štyri izby

Trochu nevyrovnaný, ale stále zábavný súbor štyroch poviedok, z ktorých prvé dve sú síce trochu nemastné-neslané (závisí ale od vkusu). Keď sa však na režisérske kreslo posadí Robert Rodriguez a Quentin Tarantino, tak je o zábavu postarané.

Noc na Zemi

Jima Jarmuscha iste poznajú všetci priaznivci amerického nezávislého filmu. Jeho poviedková snímka Noc na Zemi sa odohráva na rôznych častiach sveta a v centre príbehov sú taxikári a ich rôznorodá paleta zákazníkov. Nájdeme tu bláznivé komédie, ale aj dojemné ľudské drámy. Tieto príbehy rozhodne stoja za skúšku.

Paríž, milujem ťa

Dáme si aj trochu romantiky. Vynikajúca antológia Paríž, milujem ťa nám predstaví mesto umenia a lásky zo všetkých možných uhlov. Viacero poviedok vás jednoznačne chytí za srdce, prípadne sa u nich budete solídne baviť. Je tiež pomerne malý zázrak, že kvalita jednotlivých príspevkov je vzácne vyrovnaná.

The Ballad of Buster Scruggs

Westernová antológia kultových bratov Coenovcov sa stretla s chválou na filmových festivaloch a dotiahla to aj do oscarovej súťaže (odniesla si tri nominácie – tú za adaptovaný scenár, pieseň a kostýmy). V tejto snímke na vás čaká niekoľko rôznorodých poviedok. Nechýba muzikál, baladické rozprávanie a výdatná dávka čierneho humoru.

Halloweenska noc

Čo všetko sa môže udiať počas jednej halloweenskej noci? To vám veľmi názorne ukáže Michael Dougherty, ktorý svojím filmom Halloweenska noc oživil všetky možné mestské legendy či obludy. Navyše sa mu podarilo namiešať skvelý kokteil, ktorý je poriadne atmosférický a zábavný.

Knoflikáři

Fantastická pecka z českých končín, ktorá sa právom radí medzi vôbec najlepšie filmy našich západných susedov. Parádne vypointované poviedky na rôzne témy sršia iróniou, čiernym humorom a nezameniteľnou atmosférou.

Amores perros

Depresívny náhľad na život obyčajných ľudí v Mexiku. Mladí zaľúbenci, krvavé psie zápasy, modelka, ktorej kariéra sa rozpadá a nájomný vrah. Tí všetci tu majú svoje jedinečné príbehy, ktoré sa v určitom bode pretnú. Alejandro González Iñárritu dokázal, že je režisérskym majstrom, ako aj to, že podobné mozaiky, resp. poviedkové príbehy mu neskutočne sadnú.

Všetko, čo ste kedy chceli vedieť o sexe, ale báli ste sa opýtať

Woody Allen patrí k najlepším režisérom kinematografie a veľkú pozornosť pútajú najmä jeho komédie. Sú totiž inteligentné, vtipné a zároveň s presahom. Inak tomu nie je ani pri poviedkovom filme Všetko, čo ste kedy chceli vedieť o sexe, ale báli ste sa opýtať. Ako už názov naznačuje, tentokrát sa príbehy točia okolo sexu a všetkého s ním spojeného. Zábava je zaručená.

V/H/S

No a na záver potešíme aj milovníkov hororov. A špeciálne milovníkov tzv. found footage hororov. V/H/S je totiž parádnou antológiou najrôznejších hororových príbehov. Dočkáte sa všemožných žánrov, napríklad vyvražďovačky, duchárčiny či tajomných rituálov. Pokiaľ sa vám film zapáči, určite vyskúšajte aj pokračovanie V/H/S 2. Tretiemu dielu V/H/S: Viral sa však radšej oblúkom vyhnite.

Titulná fotka: Annapurna Pictures

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Street art umelec premenil Louvre na dokonalú optickú ilúziu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME