10 skvelých romantických filmov so silnými ženskými hrdinkami, ktoré si idú za svojimi snami

Silné ženské hrdinky môžeme nájsť v rôznych žánroch, a ani ten romantický nie je výnimkou.

Zdroj: Lionsgate

Do našich kín tento týždeň prišla výborne vyzerajúca romantická komédia Stará láska nehrdzavie (premiéru mala 11. júla), v ktorej sa odohráva príbeh lásky medzi pomerne netradičnou dvojicou: nezamestnaným novinárom (Seth Rogen) a kandidátkou na prezidentku (Charlize Theron).

Film sme síce ešte nevideli, ale už z propagačných materiálov vieme, že Theron vo filme hrá silnú ženskú postavu, ktorá je aktívna, priebojná a patrí k najmocnejším ľuďom sveta.

Pri tejto príležitosti sme sa bližšie pozreli na romantické filmy a vybrali 10 takých, v ktorých tiež nájdeme podobne silné či výrazné ženské hrdinky. Tie si dokážu ísť za svojimi snami a zachovávajú si pri tom svoju nevšednú a originálnu osobnosť.

500 dní so Summer

Výborná romantická komédia Marca Webba rozpráva príbeh mladého Toma (Joseph Gordon-Levitt), ktorý sa zamiluje do pôvabnej Summer (Zooey Deschanel). Má to ale jeden háčik. Summer na nič také, ako je láska, neverí. Snímke dominujú najmä výborné herecké výkony ústrednej dvojice a ich vzájomná chémia. Nechýba ani sympatický humor a trochu tých emócií.

Pýcha a predsudok

Adaptácie známeho románu Jane Austen sa v roku 2005 chopil Joe Wright. Hlavnú úlohu mladej Elizabeth si strihla Keira Knightley. Elizabeth nie je ako štyri jej sestry a rozhodne si nemyslí, že zmyslom života ženy je vydať sa za bohatého muža.

Film sa môže oprieť o výborných hercov (okrem Knightley aj Rosamund Pike či Matthew Macfayden), nádhernou výpravou a dobre napísaným scenárom.

10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

Tvorcovia tejto romantickej komédie si vzali inšpiráciu v legendárnej divadelnej hre Skrotenie zlej ženy od Williama Shakespearea. Príbeh však preniesli do modernej doby a do prostredia obyčajnej strednej školy.

V hlavných úlohách máme dve sestry Biancu (Larisa Oleynik) a Kat (Julia Stiles). Zatiaľ, čo Biancu všetci na škole milujú, Kat tam nemá najlepšiu povesť. Kvôli prísnym rodinným pravidlám však Bianca nemôže s nikým chodiť, kým si priateľa nenájde aj Kat.

Režisér Gil Junger natočil slušnú tínedžerskú komédiu, ktorá sa môže oprieť hlavne o schopných hercov (okrem spomenutých herečiek aj Heath Ledger či Joseph-Gordon Levitt). Žiadna veľká kultovka to nie je, ale rozhodne pobaví.

Malé ženy

Román Malé ženy od Louisy May Alcott bol sfilmovaný už mnohokrát. Jedna z najznámejších a najlepších verzií pochádza z roku 1994 a zrežírovala ju Gillian Armstrong. V centre príbehu je štvorica sestier, ktoré vyrastajú v období americkej občianskej vojny.

Každá z nich je odlišná a každá z nich si bude musieť tiež prejsť vlastnou cestou za šťastím. Film je výborne natočený, má prepracovaný scenár a atmosféru. Za zmienku nepochybne stoja aj výborní herci, hlavne Winona Ryder a Christian Bale, ale zahanbiť sa nedali ani Claire Danes, Kirsten Dunst, Susan Sarandon či Christian Bale.

Hriešny tanec

No, áno. Kto by Hriešny tanec nepoznal? Príbeh mladej Frances „Baby“ Houseman (Jennifer Grey), ktorá je na začiatku poslušnou dcérou konzervatívnych rodičov, sa po stretnutí s tanečným inštruktorom Johnnym Castlem (Patrick Swayze) zmení na sexy tanečníčku s divokosťou v srdci.

Film sa sám o sebe stal kultom a v nemalej miere na tom majú zásluhu najmä dve ústredné hlavné postavy. Plus, tanečné čísla sú naozaj vydarené a strhujúce.

Heathers

Nezvyčajná čierna komédia, ktorá sa satiricky pozerá na mikrokozmos jednej strednej školy. Mladá Veronica (Winona Ryder) sa spriatelí s rebelom menom J. D. (Christian Slater). Spolu sa následne vydajú na nebezpečnú jazdu, kde o mŕtvych populárnych študentov rozhodne nebude núdza.

Film sa, pravdaže, nevyhýba temným stránkam dospievania, ale ako celok je nesmierne zábavný a mrazivý zároveň. Fantastická Winona Ryder si tu strihla ďalšiu silnú ženskú hrdinku a maniakálny Christian Slater nezaostáva. V USA ide o veľký kult, u nás ho však, bohužiaľ, pozná málokto.

Pravá blondínka

Romantická komédia o tom, že blondínky je neradno podceňovať! Hlavnú rolu si zahrala Reese Whiterspoon, ktorá stvárnila mladú Elle. Tá predstavuje dokonalý archetyp povrchného dievčaťa, ktoré sa zaujíma len o módu, popularitu a vzhľad.

Potom sa však rozhodne prihlásiť na Harvard a študovať právo. Zvládne to? Pravá blondínka nie je žiadne extra majstrovské dielo, avšak sympatická Reese v hlavnej úlohe, fajn humor a nadhľad robia z tejto snímky celkom príjemnú jednohubku.

Blafuj ako Beckham

Príbeh 18-ročnej Jess (Parminder Nagra), ktorá pochádza z Indie a chce sa stať slávnou futbalistkou. Jej konzervatívni príbuzní však o niečom takom nechcú ani počuť, a na ihrisku sa tiež musí boriť s predsudkami. Napriek tomu sa nevzdáva.

Celkom sympatická dramédia s dobre obsadenými vedľajšími úlohami (Keira Knightley a Jonathan Rhys Meyers), ktorá pobaví a povzbudí v presvedčení, že kráčať za svojím snom nikdy nie je márne.

Láska cez internet

Obľúbená romantická komédia o dvoch ľuďoch, ktorí sa v reálnom živote neznášajú, ale zároveň si vymieňajú zamilované maily (bez toho, aby tušili, s kým si vlastne píšu). Kathleen (Meg Ryan) je majiteľkou malého kníhkupectva, zatiaľ čo Joe (Tom Hanks) práve otvoril konkurenčný knižný veľkoobchod.

K Láske cez internet asi už netreba veľa dodávať. Sympatická dvojica v hlavnej úlohe spoľahlivo ťahá celý film. Pridajte si príjemný humor a fajn soundtrack, a o zábavu je postarané.

Stratené v preklade

Absolútne dokonalá sonda do života dvoch rozdielnych, ale rovnako osamelých ľudí uprostred rušného Tokia. Starnúci herec Bob (Bill Murray) a mladučká Charlotte (Scarlett Johansson) si uprostred veľkomesta pripadajú stratení. Keď sa však náhodou zoznámia, začnú k sebe pociťovať náklonnosť.

Krásna, melancholická pocitovka, ktorá v náznakoch povie viac než trojhodinový film. Murray a Johansson v hlavných úlohách sú absolútne dokonalí.

Myslíme si, že do tohto zoznamu Stará láska nehrdzavie určite hravo zapadne. Zahraniční recenzenti ju väčšinou chvália a ukážky vyzerajú viac než dobre. Vyrazíš do kina?

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa podelili o najhlúpejšie rady, aké kedy od koho dostali


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME