10 skvelých romantických filmov so štipkou sci-fi, ktoré vás spoľahlivo dojmú a dobre naladia

Originálne filmy, ktoré potešia každú romantickú dušu.

Zdroj: Translux

Sviatok zamilovaných je už dávno za nami, no aj tak máš chuť na nejakú dobrú romantiku? Rozhodli sme sa, že vám neprinesieme len obyčajné romantické filmy, ale zameriame sa na tie, ktoré v sebe majú štipku sci-fi, resp. fantasy.

Pritom často ide len o jeden originálny nápad, ktorý ale celému príbehu dodáva ešte silnejšie emocionálne vyznenie. S touto desiatkou si romantickej nálady užijete až-až.

Lásky čas

Fantastická a neuveriteľne pozitívna sci-fi romantika rozpráva o mladom Timovi, ktorý sa od svojho otca dozvie šokujúce tajomstvo: Dokáže cestovať v čase! Keď stretne krásnu Mary, Tim túto schopnosť využije, aby sa jej zapáčil. Ale na svoje cesty do minulosti sa nemôže spoliehať večne.

Príjemný, herecky bezchybný a nevtieravo dojemný film Richarda Curtisa vám zaiste vyčarí úsmev na perách.

In Your Eyes

In Your Eyes rozpráva príbeh dvoch ľudí, ktorí sa nepoznajú, žijú v úplne odlišných kútoch sveta, ale aj napriek tomu sú telekineticky prepojení a dokážu sa navzájom rozprávať aj na diaľku.

In Your Eyes boduje najmä kvalitným scenárom (od Jossa Whedona) a vynikajúcim ústredným duom v podaní sympaťáka Michaela Stahla-Davida a roztomilej Zoe Kazan. Veľmi pohodová záležitosť, ktorá vás zaručene dostane.

Pasažieri

Pasažieri s Chrisom Prattom a Jennifer Lawrence si u americkej kritiky príliš nešplhli. Aj my musíme uznať, že ten film rozhodne nie je bez problémov, avšak ako romantika so sľubným námetom funguje viac než dobre.

Príbeh dvoch hibernovaných pasažierov, ktorí sa na vesmírnej lodi v dôsledku poruchy prebudia omnoho skôr ako bolo plánované, je zábavný a dobre natočený. Podľahnete mu ľahko, a to aj napriek tomu, že nie je dokonalý.

Ona

Spike Jonze patrí k mimoriadne originálnym tvorcom a jeho sci-fi Ona je toho najlepším dôkazom. Film rozpráva netradičný milostný príbeh citlivého introverta Theodora a inteligentného operačného systému Samanthy.

Originálny, vtipný, dojemný a vizuálne pôsobivý zážitok s výborným Joaquinom Phoenixom, Amy Adams a hlasom Scarlett Johansson. Pokiaľ hľadáte tak trochu netradičnú romantiku, ste na správnej adrese.

Nikdy ma neopusť

Pozoruhodné sci-fi podľa románu Kazua Ishigura. Hlavná hrdinka Kathy pracuje v blízkej budúcnosti ako opatrovníčka darcov orgánov. Práve táto práca ju však jedného dňa vráti do spomienok na svoje detstvo a dospievanie.

Nikdy ma neopusť je atmosférickým sci-fi, ktoré si užijú skôr priaznivci náročnejších snímok. Pokiaľ vám však sadne, budete odmenení poriadne silným emocionálnym príbehom.

Večný svit nepoškvrnenej mysle

Dnes už kultová záležitosť Michaela Gondryho (réžia) a Charlieho Kaufmana (scenár). Do vzťahu introverta Joela a excentrickej Clementine zasiahne podivná medicínska operácia, ktorá umožňuje vymazať spomienky.

Keď sa Joel dozvie, že Clementine túto procedúru podstúpila, rozhodne sa k riskantnému kroku. Film má absolútne parádny scenár a Jim Carrey s Kate Winslet v hlavných úlohách sú proste fantastickí. Druhá menovaná si odniesla aj nomináciu na Oscara, film samotný získal sošku za najlepší scenár.

Podivný prípad Benjamina Buttona

Snímka Davida Finchera (voľne podľa poviedky F. Scotta Fitzgeralda) sa pomerne výrazne odlišuje od zvyšku tvorby tohto režiséra.

Tentokrát nám Fincher nedodal žiadnu depresiu, ale silný príbeh Benjamina, ktorý sa narodí ako starý človek a s pribúdajúcimi rokmi postupne mladne. Jeho životná láska Daisy však (rovnako ako všetci ostatní ľudia) starne. Film si odniesol 13 nominácií na Oscara, napokon získal 3 sošky.

The One I Love

Opäť sa trochu ponoríme do nezávislých vôd. The One I Love rozpráva o manželoch Ethanovi a Sophie, ktorí sa na tip svojho terapeuta rozhodnú prekonať vzťahovú krízu v odľahlej a pokojnej vile. Toto príjemné miesto však nie je len obyčajným dovolenkovým rezortom.

Viac prezrádzať nebudeme, dodáme už len, že The One I Love je sviežim závanom do žánru komorných sci-fi komédií. Nápaditosť, sympatickí herci a zaujímavé rozuzlenie. Ak máte radi nezávisláky, tento by ste určite nemali minúť.

Nožnicovoruký Edward

Klasika Tima Burtona a pravdepodobne jeden z jeho najlepších filmov vôbec. Príbeh umelo vytvoreného mladíka Edwarda, ktorý má namiesto rúk nožnice a ktorý sa dostáva do prostredia typického amerického malomesta, je emocionálnou bombou.

Ponúka navyše aj krehký a veľmi citlivý príbeh ťažko naplniteľnej lásky. Filmu dominuje nádherná výtvarná stránka, perfektné herecké výkony (Johnny Depp a Winona Ryder) a prekrásna hudba Dannyho Elfmana. Zaručený doják.

Žena cestovateľa v čase

Snímka režisérskej dvojice Robert Schwentke a R.T. Thorne vám vyrozpráva príbeh mladej Clare, ktorá celý svoj život miluje Henryho. Má to však háčik. Henry je proti svojej vôli cestovateľom v čase a svoju schopnosť nedokáže ovládať, takže sa vždy náhodne presúva z budúcnosti do minulosti. Je možné, aby takýto vzťah pretrval?

Solídne romantické sci-fi na sviatočný večer s výbornými výkonmi Rachel McAdams a Erica Banu. Citlivé duše nech si pripravia aj balíček vreckoviek, keďže aj v tomto prípade ide o poctivú dojemnú pecku.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Nezadané ženy sa podelili o tie najtrápnejšie správy, ktoré obdržali

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME