10 slávnych filmov, ktoré zničili manželstvá a vzťahy známych hviezd

Rozpad vzťahov aj manželstiev. Aj taký je herecký život.

Zdroj: New Regency Productions / moviestillsdb.com

Nie je prekvapivé, keď sa hereckí kolegovia, ktorí sa stretli na nakrúcaní nejakého filmu, dajú dohromady. A výnimočné nie je ani to, že sa na pľaci zoznámia s niekým, kvôli komu opustia svoje doterajšie vzťahy, či dokonca sa rozvedú. Nižšie sa pozrieme na 10 filmov, ktoré dokázali rozbiť vzťahy slávnych filmových hviezd.

1. Pán a pani Smithovci

Akčná komédia Pán a pani Smithovci od Douga Limana si okrem iného získala aj povesť filmu, ktorý zničil dovtedy harmonické manželstvo Brada Pitta a Jennifer Aniston. Príbeh o manželoch-nájomných vrahoch v podaní Pitta a Angeliny Jolie, ktorí dostanú zákazku zlikvidovať jeden druhého, sa stal diváckym úspechom, hoci po stránke kvality zase o nejakú veľkú pecku nešlo. Brad Pitt opustil Jennifer Aniston kvôli Angeline a v roku 2014 sa s ňou oženil. Rozviedli sa v roku 2019.

moviestilldb.com/20th Century Fox

2. Dni hromu

Športový akčňák Dni hromu natočil Tony Scott. Tom Cruise si v ňom zahral talentovaného pretekára Colea Trickleho a Nicole Kidman stvárnila jeho lásku, doktorku Claire Lewicki. Bol to práve tento film, ktorý zviedol dohromady Cruisa a Kidman. Cruise sa po nakrúcaní v roku 1990 rozviedol so svojou manželkou Mimi Rogers a ešte v ten istý rok sa oženil s Nicole Kidman. Niekoľko rokov tvorili ukážkový hollywoodsky pár, ale v roku 2001 sa napokon rozviedli.

moviestilldb.com/Paramount Pictures

3. Titanic

Aj kultový romantický epos Titanic, ktorý nám rozpovedal príbeh lásky mladej Rose (Kate Winslet) a chudobného Jacka (Leonardo DiCaprio) na pozadí jednej z najväčších námorných katastrof, má na svojom konte jedno rozbité manželstvo. A to konkrétne režiséra Jamesa Camerona, ktorý počas nakrúcania nadviazal vzťah s herečkou Suzy Amis. Lenže v tej dobe bol ženatý s Lindou Hamilton. Napokon sa s ňou ale rozišiel a v roku 2000 si vzal za ženu Amis. Dodnes sú spolu.

moviestilldb.com/Paramount Pictures

4. Mať a nemať

Film-noir Mať a nemať natočil Howard Hawks a dnes patrí do zlatého fondu kinematografie. V centre príbehu je životom unavený Harry Morgan (Humphrey Bogart), ktorému do života vstúpi zvodná Marie (Lauren Bacall). Vášeň však medzi nimi neprepukla len pred kamerami, ale aj v súkromí.

Lauren Bacall mala v tom čase 19 rokov, Humphrey Bogart 44 a navyše bol ženatý s Mayo Methot. Napokon sa s ňou ale v roku 1945 rozviedol a vzal si Bacall. Ostali manželmi až do Bogartovej smrti v roku 1957.

moviestillsdb.com/Warner Bros.

5. Mustangy

Aj dráma Mustangy od Johna Hustona patrí skôr k tým klasickejším dielam. Scenár k filmu napísal dramatik Arthur Miller, ktorý sa ním snažil zachrániť svoje manželstvo s herečkou Marilyn Monroe. Samotná Marilyn si zahrala aj jednu z hlavných úloh, a to mladú Roslyn Taber.

Tá vstúpi do života starnúceho kovboja Gaya (Clark Gable) a totálne ho prevráti naruby. Millerovi sa svoje manželstvo zachrániť nepodarilo. Počas nakrúcania medzi nimi nebola núdza o hádky ohľadom scenára a rôzne ďalšie konflikty. V roku 1961 sa rozviedli.

moviestillsdb.com/United Artists

6. Snehulienka a lovec

Aj moderné fantasy stvárnenie klasickej rozprávky o Snehulienke s názvom Snehulienka a lovec má na svojom konte jedno rozbité manželstvo. O rozruch sa tentokrát postarali režisér Rupert Sanders a predstaviteľka Snehulienky Kristen Stewart.

Hoci bol Sanders ženatý a mal dve deti a Stewart randila s hercom Robertom Pattinsonom, obaja počas natáčania prežili vášnivú aférku, ktorá sa napokon prevalila a dlho plnila stránky bulvárnej tlače. Napokon obaja vyšli s pravdou von, ospravedlnili sa a Ruperta Sandersa to stálo jeho manželstvo. Stewart sa navyše tiež rozišla s Robertom Pattinsonom. Na sequeli sa už ani jeden z nich nepodieľal.

moviestillsdb.com/Universal Pictures

7. Stage Beauty

V romantickej dráme Stage Beauty od Richarda Eyera si zahrali hlavné úlohy Billy Crudup a Claire Danes. Príbeh sa odohráva v 17. storočí a točí sa okolo divadelného herca Neda Kynastona (Crudup) a kostymérky Marie (Danes), ktorá sa doňho zamiluje.

Crudup bol v tom čase v dlhodobom vzťahu s herečkou Mary Louise Parker, ktorá bola práve tehotná. Ani to mu ale nebránilo v tom, aby ju opustil a vhupol do vzťahu so svojou hereckou kolegyňou Claire Danes. Chodili spolu celkom štyri roky, potom sa ale rozišli.

moviestillsdb.com/Artisan Entertainment

8. Rumový denník

Rumový denník natočil Bruce Robinson a v hlavnej úlohe sa v ňom predstavil Johnny Depp. Ten si zahral novinára Paula Kempa, ktorý trávi dni popíjaním rumu a snahou dostať sa v novinárskom svete čo najvyššie. Johnny Depp bol v čase nakrúcania vo vzťahu so speváčkou Vanessou Paradis. Hoci neboli zosobášení, mali spolu dve deti.

Počas nakrúcania sa ale herec zamiloval do Amber Heard, ktorú si v roku 2015 aj vzal za manželku. Koniec tohto vzťahu však všetci poznáme. Skončil vzájomným obviňovaním Deppa a Heard z týrania a násilia. V roku 2017 sa Heard a Depp rozviedli.

moviestillsdb.com/H.C.E.

9. Grindhouse: Planéta Teror

Poklonu béčkovým hororom Grindhouse natočila dvojica režisérov Robert Rodriguez a Quentin Tarantino. Rodriguezov príspevok niesol názov Planéta Teror a rozpovedal nám príbeh ničivej zombie invázie. V snímke nebola núdza o drsných hrdinov, krásne ženy a plno krvi.

Jednu z hlavných úloh stvárnila aj Rose McGowan, s ktorou si Rodriguez podľa všetkého padol do oka. Kvôli vzťahu s herečkou tak stroskotalo jeho manželstvo s producentkou Elizabeth Avellán. Ale ani partnerstvo s McGowan nebolo príliš šťastné a Rodriguez podľa všetkého silno žiarlil. Napokon sa pár v roku 2009 rozišiel.

moviestillsdb.com/Dimension Films

10. Pri mori

Článok sme začali Bradom Pittom a Angelinou Jolie a aj ho nimi ukončíme. Drámu Pri mori režírovala Angelina Jolie, ktorá si v nej aj zahrala hlavnú úlohu Vanessy, manželky spisovateľa Rolanda (Pitt). Ich manželstvo ale už nestojí za veľa. Podarí sa ho ešte zachrániť?

Angelina Jolie sa vyjadrila, že pri písaní scenára vychádzala do veľkej miery z vlastného života s Pittom a film mal byť akýmsi pokusom o záchranu ich vzťahu. Nepodarilo sa to. V roku 2019 sa Pitt a Jolie rozišli.

Universal Pictures
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
5
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
20
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Umelci na Twitteri zdieľajú fotky náčrtov a výsledných diel. Rozdiel je obrovský


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME