10 strašidelných stránok Wikipédie, po ktorých sa ti nebude ľahko zaspávať (2. časť)

Realita dokáže byť často desivejšia než ten najlepší filmový horor.

Zdroj: © Profimedia

Jednu várku strašidelných, mrazivých a vyslovene hororových stránok, ktoré nájdeš na Wikipédii, sme ti už priniesli (nájdeš ju tu). Pre úspech sa teraz vraciame s pokračovaním. Aj tentoraz ti predstavíme hneď 10 desivých článkov z Wikipédie, ktoré ti na dobrom spánku určite nepridajú.

1. Vrahovia z močiarov

Vrahovia z močiarov bolo označenie britskej tlače pre dvoch sériových vrahov Iana Bradyho a jeho partnerku Myru Hindley. Tí v rokoch 1963 1965 zavraždili päť detí a pochovali ich v močiaroch Saddleworth. Minimálne štyri obete boli sexuálne napadnuté a mučené. Dvojica bola odsúdená na doživotie. Hindley zomrela v roku 2002 ako 60-ročná a Brady v roku 2017 ako 79-ročný.

View this post on Instagram

Okay guys, episode 5, The Moors Murders, is now up!!! Ugh, this was such a pain to record because I had to keep stopping and starting and re-recording and editing out coughs, but it’s finally done. You can listen to this right now, wherever you get your podcast fix. Also, a rating and review on Apple Podcasts would be massively appreciated ❤️ #truecrime #crime #truecrimepodcast #truecrimepodcaster #podcastersofinstagram #podcast #truecrimejunkie #truecrimeaddict #truecrimefan #truecrimecommunity #truecrimestories #podcastlife #podcasts #podcaster #podcasting #podcastaddict #truecrimestory #truecrimefacts #podcastnetwork #podcastcommunity #podcastjunkie #podernfamily #photooftheday #picoftheday #podcasthost #podcastinglife #myrahindley #ianbrady #moorsmurders #themoorsmurders

A post shared by Murder and More Podcast (@murderandmorepod) on

2. Charles Domery

Charles Domery bol poľský vojak, ktorý slúžil v pruských a francúzskych vojskách a vyznačoval sa niečím na prvý pohľad neškodným: obrovským apetítom. V tomto prípade však išlo o neuveriteľný extrém. Domery totiž musel stále jesť, a to doslova čokoľvek. Uvádza sa, že v čase, keď nebolo dostatok jedla, dokázal zjesť za rok 174 túlavých mačiek a každý deň viac ako dva kilogramy trávy.

Jedol surové zvieracie mäso a dokonca sa uchýlil aj ku kanibalizmu.

3. Amelia Dyer

Amelia Dyer je označovaná za jednu z najhorších sériových vrahýň histórie. Predpokladá sa, že zavraždila stovky novorodencov. Jej obetí mohlo byť viac než 400. V roku 1896 bola popravená.

4. Údajné zahliadnutia UFO

UFO, teda neidentifikovateľný lietajúci objekt, nie je fenoménom len nedávnej histórie. Táto stránka ti poskytne prehľad svedkov, ktorí tvrdili, že na oblohe videli zvláštne predmety. Úplne prvý prípad siaha do roku 1440 pred naším letopočtom.

5. Kolónia Roanoke

Kolónia Roanoke bola vôbec prvou anglickou kolóniou na americkom kontinente. Bola vytvorená v roku 1585. Jej obyvatelia však približne v roku 1587 bez stopy zmizli. Na objasnenie tejto hádanky vzniklo mnoho teórií, ale prípad Roanoke ostáva dodnes záhadou.

William Ludwell Sheppard/Wikimedia Commons (https://en.wikipedia.org/wiki/Roanoke_Colony#/media/File:A_popular_history_of_the_United_States_-_from_the_first_discovery_of_the_western_hemisphere_by_the_Northmen,_to_the_end_of_the_first_century_of_the_union_of_the_states;_preceded_by_a_sketch_of_the_(14781233224).jpg)

6. Vražda Sylvie Likens

Vražda 16-ročnej Sylvie Likens bola prokurátormi a sudcami považovaná za „najbeštiálnejší, najsadistickejší a najdiabolskejší zločin v histórii Ameriky“. Sylvia Likens a jej sestra Jenny po dohode s rodičmi (pracovníkmi cirkusu) ostali v opatere ženy menom Gertrude Baniszewski. Tá mala ďalších sedem vlastných detí, o ktoré sa starala sama.

Pobyt sa však pre sestry, najmä pre Sylviu, zmenil na peklo. Gertrude ju začala týrať, mučiť, ponižovať, a to všetko za spolupráce všetkých jej detí. Sylvia strávila väčšinu času zviazaná v pivnici, bolo jej odopierané jedlo a ostatné deti z okolia ju pravidelne chodili mučiť a biť. Zomrela 26. októbra 1965. Mala len 16 rokov.

Gertrude Baniszewski bola odsúdená na doživotie a vysoké tresty dostali aj ďalší komplici. Braniszewski bola v roku 1985 prepustená na podmienku a v roku 1990 zomrela ako 61-ročná na rakovinu pľúc.

7. Zoznam kryptidov

V serióznych vedeckých kruhoch je kryptozoológia považovaná za pseudovedu. Zaoberá sa výskumom možnej existencie takzvaných kryptidov, teda bájnych a mytologických zvierat a bytostí. Spadá pod ňu skúmanie takých tvorov, ako je napríklad Bigfoot, Lochnesská príšera či Yeti.

Na tejto stránke nájdeš prehľadný zoznam najrôznejších kryptidov a mytologických potvor, ktoré údajne videli aj svedkovia.

8. Jack Rozparovač

Jack Rozparovač je prezývka vraha, ktorý v jesenných mesiacoch roku 1888 v chudobnej londýnskej štvrti Whitechapel zavraždil minimálne päť prostitútok (obetí však mohlo byť viac). Jeho totožnosť je neznáma a nikdy sa ho nepodarilo chytiť.

Vzniklo obrovské množstvo teórií a domnienok o podozrivých, ale dodnes neexistuje žiadny definitívny dôkaz, ktorý by spoľahlivo dokázal túto záhadu rozlúsknuť a odhaliť skutočnú identitu vraha.

9. D. B. Cooper

Pod falošným menom Dan Cooper je známy dodnes neidentifikovaný muž, ktorý v roku 1971 uniesol lietadlo Boeing 727. Ako výkupné si vyžiadal 200-tisíc dolárov, ktoré aj dostal. Následne  vyskočil s padákom z lietadla. Odvtedy sa po ňom zľahla zem. Nikdy nebolo vypátrané jeho skutočné meno a polícii aj FBI sa nepodarilo nájsť ani samotného Coopera či jeho telo.

10. Vražda Džunko Furuta

Čítanie o vražde mladej Japonky Džunko Furuta rozhodne nie je čítaním pre slabé povahy. V niektorých aspektoch sa podobá prípadu Sylvie Likens, ktorý sme spomenuli vyššie. Furuta bola v roku 1988 unesená Miyanom Hiroshim a Nobuharuom Minatom. Následne ju držali v Minatovom dome, kde bola pravidelne znásilňovaná, mučená a bitá.

Predpokladá sa, že jej únoscovia ju znásilnili viac ako 400-krát. O šialenom týraní mladého dievčaťa vedelo približne 100 ľudí, ale nikto jej nepomohol ani neupozornil políciu. Džunko Furuta napokon 4. januára 1989 zomrela. Mala 17 rokov. Jej vrahovia sa postavili pred súd, ale napriek brutalite činu dostali smiešne nízke tresty. Miyano Hiroshi bol odsúdený na 20 rokov, ostatní dostali nižšie tresty (od 5 do 9 rokov väzenia).

View this post on Instagram

𝐉𝐔𝐍𝐊𝐎 𝐅𝐔𝐑𝐔𝐓𝐀 Junko era una chica japonesa con una vida tranquila, le gustaba concentrarse en sus estudios, no era nada problemática y no quería relaciones personales. Su terror empezó a los 16 años, cuando Junko era «crush» de uno de sus compañeros de clase, Mirayano Hurushi, que era una persona a la que la gente le temía porque se decía que estaba metido en mafias. La gente lo respetaba por miedo. En noviembre de 1988, Mirayano y 3 amigos suyos, después de clases secuestraron a Junko y la obligaron a llamar a sus padres para comentarles que ella no iba a volver y que no la buscasen porque no estaba en peligro ya que se encontraba con un amigo, básicamente la obligaron a fingir una huída. Escondieron a Junko en la casa de Nobuharu (16 años, vivía con sus padres) uno de los amigos de Mirayano. Debo admitir que es de los casos más brutales que he visto. Las torturas de Junko duraron desde Noviembre hasta ENERO. ¿Qué pasó durante todo este tiempo? Torturaron a Junko, la violaban (llegaron a violarla más de 100 personas porque permitían a gente de la calle entrar y violarla pero por temor de Mirayano nunca comentaron nada del secuestro), la violaban también con objetos, incluso llegaron a violarla con una bengala que al final la quemó, la castigaban, la usaban de bolsa de boxeo, al principio la alimentaban a base de agua pero después le daban su propia orina y cucarachas, la obligaban a masturbarse delante de ellos, amputaron sus pezones, la quemaban con cigarrillos, le hicieron las más grandes torturas que os pudierais imaginar, cada vez que intentaba escapar la castigaban, su situación llegó a que tardaba UNA HORA en bajar las escaleras para ir al baño. 𝐒𝐈𝐆𝐔𝐈𝐄𝐍𝐓𝐄 𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐀𝐂𝐈Ó𝐍 𝐄𝐍 𝐋𝐀 𝐏𝐑𝐎𝐗𝐈𝐌𝐀 𝐏𝐔𝐁𝐋𝐈𝐂𝐀𝐂𝐎𝐍 #junkofuruta #asesinatos #femicidio

A post shared by 𝐂𝐀𝐒𝐎𝐒 𝐑𝐄𝐀𝐋𝐄𝐒 (@richistori) on

Reagujte!
Grr Grr
5
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
29
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Chodíš so psychopatom? 5 najčastejších znakov, ktoré to odhalia

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME