10 tajomných, bizarných a záhadných videí z temnej strany internetu

Ťažko uchopiteľné, ale poriadne atmosférické videá, ktorých účel je často veľmi nejasný.

Zdroj: LittleBabysIceCream / YouTube

Na internete sa povaľujú celé haldy najrôznejších videí. Oficiálne ukážky, klipy, filmové scény, amatérske filmy či zábery z rodinných osláv. Skrátka všetko, na čo si spomeniete. Niektoré videá však predstavujú pomerne veľkú záhadu.

Sú totiž mrazivé, bizarné a často na prvý pohľad nepochopiteľné. Nižšie vám prinášame výber 10 takýchto videí, ktoré sa svojho času stali hitmi internetu a užívatelia si nad niektorými dodnes lámu hlavy. Videám však nemožno uprieť skvelú hororovú atmosféru.

Control

Toto video pochádzalo z youtuberského kanála menom Awake, ten však už na stránke nenájdete. Na prvý pohľad môže video pôsobiť nezmyselne, ale na internete nájdete viacero analýz toho, čo v skutočnosti môže znamenať.

Max Headroom

V roku 1987 sa podarilo narušiť vysielanie televízie v Chicagu. Na celých 15 sekúnd sa objavila postava s maskou Maxa Headrooma (populárnej filmovej a televíznej postavy). Človek na videu vykrikuje niekoľko zdanlivo nezmyselných viet, ktoré zakončí zvolaním: „Idú si pre mňa!“ Identita hackerov, ktorí narušili vysielanie, nebola nikdy odhalená.

Webdriver Torso

Tento youtube kanál a jeho videá sa stali predmetom viacerých konšpiračných teórií. Na videách nájdete rôzne geometrické tvary sprevádzané pípaním. Nikto presne nevedel, čo tieto videá znamenajú, ale napokon vysvitlo, že youtube kanál vytvoril Google na interné testovanie Youtube.

Podľa mnohých konšpiračných teoretikov je však účel videí pokus o kontakt s mimozemskou civilizáciou.

I Feel Fantastic

Pomerne znepokojivé video zobrazuje mechanickú ženskú figurínu menom Tara. Údajne ju vytvoril muž menom John Bergeron. Na videu môžete pozorovať, ako Tara spieva pieseň so slovami „I feel fantastic, hey hey hey“. Teórie o tom, čo toto video znamená, sa rôznia. Jedna z tých divokejších je, že ho natočil sériový vrah, ktorý figurínu obliekol ako jednu zo svojich obetí.

Nájdené video z parížskych katakomb

Parížske katakomby sú obľúbenou turistickou atrakciou a inšpirovali sa nimi aj tvorcovia hororov (v snímke Pod zemou). Nasledujúce video údajne natočil neznámy muž, ktorý v katakombách zablúdil a napokon zahynul. Navyše sa zdá, akoby pred niečím utekal…

Miss Shaye St. John

Bizarné video užívateľa, vystupujúceho pod menom Miss Shaye St. John, vám naženie husiu kožu. Shaye St. John je fiktívnou titulnou postavou, ktorú vytvoril umelec Eric Fournier. Podľa neho ide u supermodelku, ktorá bola po automobilovej nehode znetvorená. Pôvodný Fournierov kanál bol po jeho smrti stiahnutý, avšak jeho znepokojivé surrealistické videá stále môžete na Youtube nájsť.

Unwind With the Sweeties

Táto bizarnosť pochádza z obskúrneho televízneho seriálu z 90. rokov. Surrealistická atmosféra a celková neuchopiteľnosť pôsobí poriadne nepríjemne. Na Youtube môžete nájsť viacero videí z tohto podivného seriálu.

Stalker

Toto video pochádza z Chorvátska z roku 2005 a zachytáva dvoch tínedžerov, ktorých sleduje bizarná postava. Mnohí veria, že ide o autentickú nahrávku, ale skeptici skôr poukazujú na to, že ide s najväčšou pravdepodobnosťou o amatérsky horor. Slušnú zimomriavkovú atmosféru mu však uprieť nemôžeme.

This Is a Special Time

Toto je pravdepodobne najnepríjemnejšia a najznepokojivejšia reklama, aká sa kedy vysielala v televízii. Distribútori sa rozhodli propagovať zdravú zmrzlinu naozaj bizarným spôsobom. Posúďte sami.

11B-X-1371

Toto video sa v roku 2015 stalo virálnym a dostalo sa mu veľkej pozornosti. Na videu vidíme postavu v maske v opustenej budove uprostred lesa. Mnohí ľudia sa pokúsili význam videa dekódovať a zistili, že obsahuje tajné šifry, ale aj obrázky mučených a zmrzačených ľudí. Aký je však význam tohto diela? To nikto nevie. Na internete však môžete naraziť na desiatky rôznych teórií.

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zaujímavé fakty o ovocí a zelenine, ktoré ťa doslova posadia na zadok

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME