Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand
Premium odznak
Zdroj: ©Shutterstock

10 tajuplných miest z celého sveta, kde ľudia miznú bez jedinej stopy

Podivné zmiznutia jednotlivcov, ale aj celých miest dodnes mnohým nedajú spávať.

Podivných a tajomných zmiznutí máme naozaj až nepríjemne veľa. Koniec-koncov, aj na EMEFKA si mohol s touto tematikou nájsť hneď niekoľko článkov. Dnes sa spoločne pozrieme na rôzne miesta na celom svete, ktoré však majú jedno spoločné: v minulosti na nich došlo (prípadne stále dochádza) k záhadným zmiznutiam.

1. Hoer Verde

Hoer Verde bolo mesto v Brazílii, v ktorom sa v roku 1923 nachádzalo asi 600 ľudí. Práve v tomto roku však došlo k tajomnému zmiznutiu všetkých obyvateľov mestečka. Opustené budovy boli nájdené náhodne prechádzajúcimi cestovateľmi. Vyšetrovatelia nenašli žiadne známky po súboji.

Zvláštne na celom prípade bolo, že osobné veci obyvateľov ostali na mieste. V miestnej škole bol na tabuli objavený zlovestný kriedový nápis: „Niet žiadnej spásy“.

Dodnes nie je jasné, čo sa s obyvateľmi Hoer Verde stalo. Existujú však teórie o tom, že obyvatelia utiekli kvôli nebezpečnej politickej situácii v Brazílii. Divokejšie tvrdenia hovoria o tom, že sa prepadli do inej dimenzie, alebo že ich uniesli mimozemšťania.

zmiznutie, záhada, desivé miesto, Hoer Verde
Profimedia

2. Anjikuni Lake

Jazero Anjikuni sa nachádza v regióne Kivalliq v Kanade. Viaže sa k nemu viacero príbehov o tajomných zmiznutiach ľudí. Jedným z nich je aj príbeh o malej dedinke, v ktorej bývali domorodí obyvatelia Kanady. Tí žili hneď vedľa jazera Anjikuni a často sa u nich zastavovali poľovníci a stopári. V roku 1930 však stopár menom Joe Labelle našiel na mieste dediny len prázdne obydlia.

Na mieste boli nástroje a osobné veci obyvateľov, čo naznačovalo, že odišli narýchlo. Labelle našiel aj sedem mŕtvych psov a vykopaný hrob. Polícia začala po obyvateľoch pátrať, nikdy ich však neobjavila. Tento príbeh sa tešil veľkej popularite, ale skeptici poznamenali, že pravdepodobne ide len o strašidelnú legendu. Podľa nich by nebolo možné založiť celú dedinu v podobne odľahlej oblasti.

zmiznutie, záhada, desivé miesto, Anjikuni Lake
Shutterstock

3. Národný park Great Smoky Mountains

Národný park Great Smoky Mountains sa nachádza v USA, medzi štátmi Tennessee a Severná Karolína, a je často navštevovaný turistami. Napriek tomu sa k nemu viaže niekoľko mrazivých prípadov záhadných zmiznutí. Prvým z nich bol Dennis Lloyd Martin, ktorý v parku zmizol ako 6-ročný v roku 1969. Dodnes sa ho nepodarilo nájsť, hoci existuje niekoľko teórií o tom, čo sa mu mohlo stať.

Vyšetrovatelia sa domnievajú, že proste zomrel od hladu, prípadne, že ho napadol a zabil medveď (alebo iný predátor). Okrem toho však v parku bez stopy zmizla aj 16-ročná Trenny Lynn Gibson (v roku 1976), 58-ročná Thelma Pauline Melton (v roku 1981), 45-ročný Christopher Lee Cessna (v roku 2011) a 24-ročný Derek Lueking (v roku 2012).

zmiznutie, záhada, desivé miesto, národný park, Great Smoky Mountains
Shutterstock
Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje