Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka
Zdroj: ©Shutterstock

10 talentovaných hercov a herečiek, ktorí hrajú aj napriek vysokému veku (2. časť)

Herecký dôchodok? Nič pre nich.

Niektorí ľudia milujú svoju prácu tak veľmi, že nemajú tú najmenšiu chuť odísť do dôchodku. Týka sa to napríklad aj hercov a herečiek, ktorí by bez hrania skrátka nemohli žiť. Jeden článok o hercoch, ktorých v ďalšej aktivite nezastavil ani ich pokročilý vek, sme ti už na EMEFKA priniesli.

V tomto článku ti predstavíme ďalšiu desiatku, ktorá je aj na „staré kolená“ mimoriadne aktívna. Nech im to vydrží čo najdlhšie!

1. Michael Gambon

Herecký veterán Michael Gambon sa narodil v roku 1940 a tento rok v októbri oslávi 82 rokov. Počas svojej kariéry hral vo filmoch, seriáloch, ale aj na divadelných doskách. Zmieniť môžeme jeho tituly Kuchár, zlodej, jeho žena a jej milenec, Bezvýznamný muž, Ospalá diera, Život pod vodou či fantasy sériu Harry Potter, v ktorej si zahral Albusa Dumbledora. Naposledy sme ho mohli vidieť v biografickej dráme Judy a filme Cordelia.

Shutterstock

2. Al Pacino

Geniálny Al Pacino patrí k zaslúženým hereckým legendám. Narodil sa v roku 1940, má teda 82 rokov a zahral si v celom rade kultových filmov. Krstný otec, Zjazvená tvár, Psie popoludnie, Carlitova cesta, Krycie meno Donnie Brasco, Diablov advokát či Insomnia, to je len zlomok z jeho bohatej filmografie.

V posledných rokoch sa objavil napríklad v tarantinovke Vtedy v Hollywoode, gangsterke The Irishman či dráme American Traitor: The Trial of Axis Sally. Minulý rok sme ho mohli vidieť aj v kriminálnom filme House of Gucci od Ridleyho Scotta.

Shutterstock

3. Vanessa Redgrave

85-ročná herečka Vanessa Redgrave sa narodila v roku 1937 a herectvu sa venuje už viac než šesť dekád. Hrala a hrá vo filmoch, seriáloch či divadelných hrách. Za svoje výkony pozbierala množstvo ocenení, vrátane Oscara, Zlatého glóbusu či cien Emmy. Z jej filmov stoja za zmienku tituly Romeo a Júlia, Mission: Impossible, Wilde, Pani Dallowayová, Zločin a trest či Hon na líšku.

Zdá sa, že Redgrave sa na dôchodok ešte nechystá, čoho dôkazom sú aj filmy z posledného obdobia: The Aspern Papers, Georgetown, Mrs Lowry & Son či Finding You z minulého roka.

Shutterstock
Právnici sa podelili o historky s klientami, ktorí im akosi zabudli povedať celú pravdu

Odporúčame prečítať:

Právnici sa podelili o historky s klientmi, ktorí im akosi zabudli povedať celú pravdu

4. Robert Redford

Herec, producent a režisér Robert Redford tiež patrí k nesmrteľným klasikom strieborného plátna. Narodil sa v roku 1936 a 18. augusta oslávil 86. narodeniny. Z jeho filmografie stoja za zmienku tituly ako Butch Cassidy a Sundance Kid, Jeremiah Johnson, Veľký Gatsby, Všetci prezidentovi muži či Zaklínač koní.

Medzi jeho najnovšie kúsky patrí výborná krimi dramédia The Old Man & the Gun, fantasy Buttons, komiksovka Avengers: Endgame a komédia Omniboat: A Fast Boat Fantasia. Na konte má množstvo ocenení, vrátane dvoch Oscarov.

Shutterstock

5. Lily Tomlin

Herečka, komička, scenáristka a speváčka Lily Tomlin sa narodila v roku 1939 a v septembri oslávi 83. narodeniny. Poznať ju môžeš napríklad z filmov Nashville, Posledné predstavenie, Od deviatej do piatej, Čaj s Mussolinim a I Heart Huckabees.

V nedávnej dobe prepožičala hlas tete May v animáku Spider-Man: Paralelné svety, aktívna je tiež v seriálových vodách. Účinkuje v seriáli Grace a Frankie, ktorý môžeš nájsť na Netflixe. Za svoje výkony získala množstvo najrôznejších ocenení.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť