10 talentovaných hercov, ktorým sa v Hollywoode stále nedostalo adekvátneho uznania

Týmto hercom a herečkám by sme dopriali viac pozornosti.

Zdroj: Brownstone Productions / MovieStillsDB

Hollywood je, pravdaže, plný hereckých hviezd prvej veľkosti. Potom tu ale máme aj hercov a herečky, ktorí sú tak trochu v ich tieni, hoci sú minimálne rovnako talentovaní. Aj títo herci síce majú svojich oddaných fanúšikov, faktom ale je, že by si podľa nás (a určite nie len podľa nás) zaslúžili viac pozornosti, viac hereckých príležitostí a celkovo viac uznania.

Sú totiž nesmierne nadaní a dokázali to už vo viacerých filmoch či seriáloch. Poďme sa pozrieť na 10 z nich.

1. Shea Whigham

Floridský rodák Shea Whigham by si naozaj zaslúžil oveľa viac pozornosti. Vo filmovom a seriálovom svete si urobil meno ako charizmatický predstaviteľ rôznych vedľajších úloh. Vidieť si ho mohol napríklad v seriáloch Temný prípad či Fargo, ale výborné výkony podal aj vo filmoch Take Shelter, Prvý človek, Joker či Vice.

Jedným z jeho najvýraznejších úspechov bola rola Eliasa Thompsona v kriminálnom seriáli Impérium – Mafia v Atlantic City. Zaslúžil by si však už konečne poriadnu hlavnú úlohu. Nemáme najmenšie pochybnosti, že by ju zvládol s prehľadom.

Shutterstock

2. Alexandra Daddario

Talentovaná a pôvabná Alexandra Daddario má tak trochu smolu na projekty. Potom, čo prerazila filmovou sériou Percy Jakcson, sa objavila skôr v priemerných a zabudnuteľných snímkach ako Texas Chainsaw 3D, San Andreas, Baywatch či We Summon the Darkness. Je to veľká škoda, pretože na poli seriálov Alexandra dokázala, že je naozaj schopnou herečkou.

Výborný výkon predviedla v kriminálke Temný prípad a najnovšie aj v skvelom satirickom seriáli The White Lotus. Dúfame, že na úspech posledného menovaného seriálu nadviaže a bude pre ňu odrazovým mostíkom k zaujímavejším úlohám. Zaslúžila by si to.

Shutterstock

3. Richard E. Grant

Anglický veterán Richard E. Grant má na konte veľké množstvo filmov a seriálov. Väčšinou si však zahral len malé či vedľajšie úlohy. Objavil sa napríklad v snímkach Hudson Hawk, Dracula, Gosford Park či Železná lady. Svoj hlas tiež prepožičal záporákovi Lordovi Barkisovi zo skvelého animáku Mŕtva nevesta Tima Burtona.

Z posledných rokov si ho môžeš pamätať napríklad zo Star Wars: Vzostup Skywalkera či komédie Zabijakov osobný strážca. Výraznejšie sa mu podarilo zabodovať v roku 2018, keď si zahral vo výbornej dráme Can You Ever Forgive Me? Za svoj výkon si odniesol nomináciu na Oscara aj Zlatý glóbus.

Shutterstock

4. Barry Pepper

Barry Pepper tiež patrí k skúseným hercom, ktorí zrejme svoje najlepšie obdobie zažili koncom 90. a počiatkom nultých rokov. Objavil sa vo vedľajších úlohách filmov ako Zachráňte vojaka Ryana, Zelená míľa, Nepriateľ štátu či 25. hodina.

Neskôr sme ho videli napríklad v snímkach Skutočná guráž, Kill the Messenger, Korisť či Pomaľované vtáča. Faktom ale je, že na svoje najúspešnejšie obdobie sa mu nejako nedarí nadviazať. Viac sa mu darilo v seriálových vodách. Za svoj výkon v minisérii The Kennedys si odniesol cenu Emmy.

Shutterstock

5. John C. Reilly

Sympaťák John C. Reilly je všestranným a nadaným hercom, preto nás dosť mrzí, že sa mu stále nedostáva takého uznania, aké by si zaslúžil. Výborné výkony predviedol vo filmoch Čo žerie Gilberta Grapea, Magnólia, Tenká červená čiara či Gangy New Yorku. Za svoj výkon v oscarovke Chicago si odniesol nomináciu na Oscara a Zlatý glóbus.

Z posledného obdobia stoja za zmienku snímky Strážcovia galaxie, Homár, Boh masakru, Rozprávka rozprávok, Kong: Ostrov lebiek či Stan & Ollie. Na svoju životnú rolu však stále ešte čaká.

Shutterstock

6. Tim Blake Nelson

Charizmatický Tim Blake Nelson je skutočným majstrom vedľajších úloh. Výrazne na seba upozornil napríklad v kultovkách ako Minority Report, Braček, kde si?, Monster či Astronaut. Z novších zárezov treba zmieniť historickú drámu Lincoln, drámu Monster či súdnu drámu Just Mercy.

Fantastický výkon podal tiež v minisérii Watchmen, v ktorej si zahral Wadea Tillmana alias Looking Glassa. Aj v jeho prípade by to však už chcelo nejakú prelomovú rolu, ktorá by ho vystrelila do väčšieho povedomia. Talent na to rozhodne má.

Shutterstock

7. Anna Kendrick

Sympaťáčka Anna Kendrick svoju kariéru začínala v ságe Stmievanie, neskôr sa objavila v cenených filmoch Lietam v tom, Scott Pilgrim proti celému svetu, 50/50, Nebezpečná láskavosť či Drinking Buddies.

Zaujala aj v hudobnej komédii Ladíme, ktorá sa neskôr dočkala dvoch sequelov. Myslíme si však, že Anna má predsa len na viac. Výrazne viac. Dokázala už, že jej nerobia problém dramatickejšie polohy, ani tie komediálne. Určite by sme jej dopriali nejaký poriadny hit a aj nejaké tie ceny.

Shutterstock

8. Walton Goggins

Aj Walton Goggins patrí k hercom, ktorých doménou sú najmä vedľajšie úlohy. Rodák z Alabamy pritom spolupracoval s takými esami ako Steven Spielberg či Quentin Tarantino. Zahral si vo filmoch Lincoln, Nespútaný Django, Osem hrozných, Tomb Raider či Ant-Man a Wasp. Chválu kritikov pozbieral za úlohu Boyda Crowdera vo westernovou seriáli Strážca poriadku. V tomto prípade si za svoj výkon odniesol aj nomináciu na cenu Emmy.

Shutterstock

9. Lizzy Caplan

Skvelá Lizzy Caplan sa prvýkrát objavila v kultovom seriáli Freaks and Geeks, na filmovom poli sa jej podarilo preraziť tínedžerskou komédiou Protivné baby. Videli sme ju aj v zaujímavom sci-fi Cloverfield, komédii Kamarátove dievča či v bláznivej komédii Šialené interview. Asi ale nebudeme ďaleko od pravdy, keď povieme, že výrazne väčšie úspechy žala v rôznych seriáloch.

Stvárnila hlavnú rolu v cenenej dráma Masters of Sex, za ktorú si odniesla aj nomináciu na cenu Emmy. V roku 2019 zase oslovila divákov aj kritikov ako psychopatická Annie Wilkes v druhej sérii hororového seriálu Castle Rock. Myslíme si ale, že by jej nejaký tvorca mohol ponúknuť hlavnú rolu aj v nejakom kvalitnom filme. Sme pevne presvedčení, že by ho dokázala utiahnuť bez problémov.

Shutterstock

10. Michael Shannon

Michael Shannon je bezpochyby fantastický herec, ktorý má na konte hneď niekoľko parádnych kúskov. Výborný bol napríklad v dráme Núdzový východ (odniesol si nomináciu na Oscara), hudobnej dráme The Runaways, fantastickom psychologickom filme Take Shelter či komiksovke Muž z ocele. Z posledných rokov treba určite zmieniť filmy ako Podoba vody, Na nože či Nočné zvieratá. Za posledný menovaný film získal svoju druhú oscarovú nomináciu.

Skvelé výkony predviedol ale aj v seriáloch Impérium – Mafia v Atlantic City či Waco. Shannonovi však predsa len trochu škodí, že sa často zahadzuje aj so zbytočnými a nie príliš dobrými snímkami, napríklad Wolves, Pottersville či Salt and Fire. Je to podľa nás len mrhanie jeho ohromným talentom. Cítime ale, že je len otázkou času, kedy Shannon získa svojho prvého Oscara.

Shutterstock
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ako základňa najväčšieho zloducha. Najdesivejšie budovy, aké sa ľuďom podarilo odfotiť


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME