Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa
Zdroj: ©Shutterstock

10 talentovaných herečiek, ktoré dokonale stvárnili mužské postavy

Tieto herečky potvrdili, že sú majsterkami svojho remesla.

Skutočný herecký majster dokáže zahrať čokoľvek. Pokojne aj postavu iného pohlavia. Práve to bol prípad týchto 10 herečiek, ktoré si zahrali mužské postavy. A zvládli to naozaj bravúrne.

1. Cate Blanchett (I’m Not There)

Hudobná dráma I’m Not There od Todda Haynesa rozpráva príbeh inšpirovaný životom kultového speváka Boba Dylana. Toho stvárnilo dovedna šesť hercov, medzi nimi aj skvelá Cate Blanchett (okrem nej sa objavili aj Christian Bale, Marcus Carl Franklin, Richard Gere, Heath Ledger a Ben Whishaw).

Cate Blanchett bola od mladého Dylana prakticky na nerozoznanie a jej výkon bol parádny. Samotný film tiež dopadol veľmi dobre a možno ho odporučiť každému, kto hľadá netradične vyrozprávanú biografickú drámu.

The Weinstein Company / MovieStillsDB

2. Hilary Swank (Chlapci neplačú)

Hilary Swank si v roku 1999 zahrala hlavnú rolu v skvelej dráme Chlapci neplačú. Skutočný príbeh rozprával o transmužovi Brandonovi (Swank), ktorý sa snaží nájsť vo svete lásku a svoje miesto. Snímka je poriadnou emocionálnou jazdou, ktorá si nezakrýva oči pred predsudkami, nenávisťou a viacerými brutálnymi scénami.

Kritici ju privítali s nadšením a podľa nich išlo o jeden z vôbec najlepších filmov roku 1999. Hilary Swank bola v úlohe Brandona dokonalá a odniesla si aj sošku Oscara (nomináciu si odniesla aj Chloë Sevigny, ktorá stvárnila Brandonovu priateľku Lanu).

Fox Searchlight Pictures / MovieStillsDB

3. Tilda Swinton (Suspiria)

O novú verziu kultového hororu Suspiria z roku 1977 sa postaral Luca Guadagnino. Do akej miery ide o remake, je ale diskutabilné, tvorcovia sa pôvodným filmom skôr len inšpirovali. Príbeh sa točí okolo mladej Susie (Dakota Johnson), ktorá prichádza do Berlína študovať na tanečnej škole. Dostane sa ale na stopu temného tajomstva a nadprirodzených síl.

Tilda Swinton si v snímke zahrala hneď tri úlohy: riaditeľku školy Madame Blanc, matku Helenu Markos, a aj mužskú postavu psychiatra Dr. Jozefa Klemperera. Tvorcovia sa rozhodli pre menšiu mystifikáciu a v titulkoch a propagačných materiáloch uvádzali, že Klemperera si zahral istý Lutz Ebersdorf. V skutočnosti ho však bravúrne stvárnila práve Tilda Swinton.

Amazon Studios / MovieStillsDB

Odporúčame prečítať:

Slovenskí študenti prezradili bizarné dôvody, kvôli ktorým im znížili známky zo správania

4. Blanca Portillo (Kapitán Alatriste)

Dobrodružný historický film Kapitán Alatriste od Agustína Díaza Yanesa sa odohráva v Španielsku 17. storočia. Hlavným hrdinom je vojak a šermiar Alatriste (Viggo Mortensen), ktorý sa ale zapletie do udalostí plných intríg, v ktorých pôjde o život.

Snímka sa u nás nedočkala príliš vrelého prijatia (hoci v zahraničí si odniesla niekoľko cien), ale zaujímavé je na nej minimálne to, že herečka Blanca Portillo v nej stvárnila inkvizítora Emilia Bocanegru. A bola naozaj výborná.

20th Century Fox / MovieStillsDB

5. Elle Fanning (Tri generácie)

Nezávislá dramédia Tri generácie od Gaby Dellal sa zamerala na niekoľko postáv rôzneho veku. V prvom rade je tu tínedžer Ray (Elle Fanning), ktorý prechádza zmenou pohlavia, potom jeho matka Maggie (Naomi Watts), ktorá nevie, čo od života vlastne chce, a svojrázna babička Dolly (Susan Sarandon), ktorá ťažko nesie problémy svojej dcéry a vnuka.

Tri generácie síce nepozbierali príliš žiarivé recenzie, ale za pozretie zrejme stoja. Už len kvôli skvelým hercom na čele s Elle Fanning, ktorá Raya stvárnila s absolútnym prehľadom.

The Weinstein Company / MovieStillsDB

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť