Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Byť introvertom niekedy nie je jednoduché. Často sa dostaneme do trápnych a nepríjemných situácií, ktorým by sme sa radi vyhli. Toto je 10 z nich. Našiel si sa v týchto situáciách aj ty?

1. Spoločenské podujatia a párty

Určite poznáš ten pocit, keď sa po veľmi dlhej dobe rozhodneš ísť s kamarátmi do mesta. Zrazu sa tam zjaví oveľa viac ľudí, ako si čakal, a ty to rozhodnutie začneš jemne ľutovať. Pozeranie do telefónu, písanie si s niekým alebo zisťovanie, čo je nové na Instagrame, je to, čo ťa chráni od nechcených konverzácií. Potom prídu otázky ohľadom toho, čo robíš, a trápna chvíľka je na svete.

Čo ak chceš z takéhoto stretnutia nenápadne odísť? Postavíš sa pred všetkých, pozdravíš sa a dúfaš, že si voľný. No vtedy príde tvoj kamarát, ktorý chce odísť tiež, každého vyobjíma a ty len trápne stojíš a rozmýšľaš či ísť preč, alebo robiť to isté.

2. Telefonovanie

Prečo ešte nie je pravidlom používať iba smsky? Pri telefonovaní nemáme dostatok času mentálne sa pripraviť na rôzne otázky. Nevidíme mimiku a gestá, ktoré nám pomáhajú necítiť sa niekedy až tak mrzuto. Keď nastane v telefóne trápne ticho, nemá nám čo pomôcť.

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Predstav sa nám

Všetci sme sa s touto vetou stretli počas základnej či strednej školy. Povedať niečo zaujímavé o sebe je peklom pre každého introverta. V takej chvíli len dúfaš, že pôjde niekto pred tebou a ty povieš úplne to isté. Introvert o sebe rád rozpráva iba vtedy, ak sa cíti komfortne a nenútene.

4. Objatia a komplimenty

Spontánne objatia by mali byť zakázané. Najmä ak stretávame nových ľudí. Narušenie osobného priestoru vytvára veľmi trápnu situáciu, hlavne keď to nevieme vrátiť. Naším cieľom je dostať sa z objatia, a to čo najskôr.

Pre introvertov je veľmi ťažké prijímať komplimenty. Cítime sa príliš viditeľní a nevieme, ako reagovať. Stačí usmiatie alebo poďakovanie? A čo mám robiť s rukami? Samozrejme, snažíme sa takýto kompliment vrátiť a v rýchlosti nájsť niečo, čo pochválime. Náš strach a nadmerné premýšľanie nám nedovolí kompliment vysloviť a iba trápne stojíme a usmievame sa. Čo ak jej pochválim niečo, čo ani nemá na sebe? Čo ak to nezoberie ako kompliment? Náš mozog je v takejto chvíli úplne stratený.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Stredobod pozornosti

Keď sa rozhodneš povedať jednému človeku v skupine nejakú informáciu, no zrazu to zachytí viac ľudí, než si chcel. Otočí sa na teba celá skupina a ich nedočkavé oči čakajú na to, čo povieš. Byť stredobodom pozornosti je tvoja najväčšia panika a ty sa začínaš potiť a koktať. Ešte lepšou situáciou je, ak sa rozhodneš rozprávať a nikto ťa nepočúva.

6. Noví ľudia v tvojej bublinke

Každý introvert má zopár kamarátov, s ktorými je rád a necíti sa pri nich nepríjemne. Ak sa rozhodnete ísť von a zrazu ti niekto z nich oznámi, že príde ešte zopár ľudí, je to pocit na nezaplatenie. Ako im vysvetliť, že by si bol radšej doma? Ďalšia situácia, ktorá sa určite každému introvertovi stane, je, keď tvoj kamarát stretne niekoho známeho. Ty v tichosti stojíš vedľa neho a čakáš, kedy ten nekonečný rozhovor skončí.

ArtCaveManiac / EMEFKA

7. Predpríprava odpovede

V tvojej partii sa vedie búrlivá diskusia o téme, o ktorej máš troška menší prehľad. No keď si konečne premyslíš, čo povedať a ako sa zapojiť do debaty, konverzácia je už úplne niekde inde a ty si znova na začiatku.

8. Prečo si ticho?

Večná otázka, ktorá tichších ľudí neopustí. Je ti niečo? Prečo si tak ticho? Niekto sa túto otázku vie opýtať aj desaťkrát počas jedného stretnutia. Jediné, čo sa tým vytvára, je trápna chvíľka. Introverti sú lepšími poslucháčmi práve preto, že potrebujú čas na sociálne nabitie.

ArtCaveManiac / EMEFKA

9. Snaha vyhnúť sa niekomu

Ideš po ulici a zrazu uvidíš niekoho, s kým sa nechceš rozprávať. Vtedy si ťa táto osôbka všimne a ty nevieš, ako sa takejto situácii vyhnúť a kam sa vypariť. Veľmi podobné je, ak sa s niekým rozlúčiš a idete tým istým smerom ešte zopár minút.

10. Keď nevieš, čo robiť

Počas konverzácie často nevieš, čo robiť s rukami. Mám mať jednu ruku vbok alebo sa mám o niečo oprieť? Ako sa mám postaviť bez toho, aby to vyzeralo trápne?

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.