Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

10 trápnych situácií, v ktorých sa občas ocitne každý introvert

Spontánne objatia by mali byť zakázané.

Byť introvertom niekedy nie je jednoduché. Často sa dostaneme do trápnych a nepríjemných situácií, ktorým by sme sa radi vyhli. Toto je 10 z nich. Našiel si sa v týchto situáciách aj ty?

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

1. Spoločenské podujatia a párty

Určite poznáš ten pocit, keď sa po veľmi dlhej dobe rozhodneš ísť s kamarátmi do mesta. Zrazu sa tam zjaví oveľa viac ľudí, ako si čakal, a ty to rozhodnutie začneš jemne ľutovať. Pozeranie do telefónu, písanie si s niekým alebo zisťovanie, čo je nové na Instagrame, je to, čo ťa chráni od nechcených konverzácií. Potom prídu otázky ohľadom toho, čo robíš, a trápna chvíľka je na svete.

Čo ak chceš z takéhoto stretnutia nenápadne odísť? Postavíš sa pred všetkých, pozdravíš sa a dúfaš, že si voľný. No vtedy príde tvoj kamarát, ktorý chce odísť tiež, každého vyobjíma a ty len trápne stojíš a rozmýšľaš či ísť preč, alebo robiť to isté.

2. Telefonovanie

Prečo ešte nie je pravidlom používať iba smsky? Pri telefonovaní nemáme dostatok času mentálne sa pripraviť na rôzne otázky. Nevidíme mimiku a gestá, ktoré nám pomáhajú necítiť sa niekedy až tak mrzuto. Keď nastane v telefóne trápne ticho, nemá nám čo pomôcť.

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Predstav sa nám

Všetci sme sa s touto vetou stretli počas základnej či strednej školy. Povedať niečo zaujímavé o sebe je peklom pre každého introverta. V takej chvíli len dúfaš, že pôjde niekto pred tebou a ty povieš úplne to isté. Introvert o sebe rád rozpráva iba vtedy, ak sa cíti komfortne a nenútene.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Odporúčame prečítať:

TOP 10 memes, ktoré vás bavili minulý týždeň najviac #234

4. Objatia a komplimenty

Spontánne objatia by mali byť zakázané. Najmä ak stretávame nových ľudí. Narušenie osobného priestoru vytvára veľmi trápnu situáciu, hlavne keď to nevieme vrátiť. Naším cieľom je dostať sa z objatia, a to čo najskôr.

Pre introvertov je veľmi ťažké prijímať komplimenty. Cítime sa príliš viditeľní a nevieme, ako reagovať. Stačí usmiatie alebo poďakovanie? A čo mám robiť s rukami? Samozrejme, snažíme sa takýto kompliment vrátiť a v rýchlosti nájsť niečo, čo pochválime. Náš strach a nadmerné premýšľanie nám nedovolí kompliment vysloviť a iba trápne stojíme a usmievame sa. Čo ak jej pochválim niečo, čo ani nemá na sebe? Čo ak to nezoberie ako kompliment? Náš mozog je v takejto chvíli úplne stratený.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Stredobod pozornosti

Keď sa rozhodneš povedať jednému človeku v skupine nejakú informáciu, no zrazu to zachytí viac ľudí, než si chcel. Otočí sa na teba celá skupina a ich nedočkavé oči čakajú na to, čo povieš. Byť stredobodom pozornosti je tvoja najväčšia panika a ty sa začínaš potiť a koktať. Ešte lepšou situáciou je, ak sa rozhodneš rozprávať a nikto ťa nepočúva.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:
Sledujte nás na Google Správy
Nenechajte si ujsť žiadne dôležité novinky.
Sledovať
Po otvorení kliknite na hviezdičku Sledovať
REKLAMA
Mário Budinský
Absolvent grafického dizajnu na UAT v Bratislave a marketingovej komunikácie na UCM v Trnave, ktorý sa už viac ako 10 rokov profesionálne venuje analýze internetových trendov, digitálnemu storytellingu a monitoringu popkultúry. Patrí k priekopníkom domácej internetovej scény, pričom meme tvorbe sa denne venuje už vyše 20 rokov. Ako autor desiatok tisícov satirických príspevkov aktívne formuje slovenský digitálny folklór, pričom jeho vizuálny obsah opakovane vyvolal celonárodné spoločenské debaty. V redakcii EMEFKA sa špecializuje na včasné zachytenie online bizáru, bulvárnych fenoménov a transformáciu komplexných trendov do virálneho obsahu.
Najčítanejšie
Podobné
REKLAMA