Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Autori týchto skutočných krimi príbehov, v ktorých hlavné úlohy zohrali zvieratá, by predtým nikdy nepovedali, že práve im sa môže stať niečo také bizarné. Ak si toho istého názoru, ako boli kedysi oni, pamätaj na naše slová – tieto veci sa ti môžu prihodiť, keď to budeš najmenej čakať.

1.

Už sme si takpovediac zvykli, že medvede obľubujú chatové osady, kontajnery ale aj obydlia ľudí. Hľadajú jedlo a práve človek – tvor rozumný – im tú obživu častokrát aj sám ponúkne a tak ich naučí chodievať pravidelne, čo je nebezpečné žiaľ, pre oboch. Avšak rodina v Colorade zažila niečo úplne iné. V noci sa im niekto vlámal do auta. Pri hľadaní jedla sa im medveď zasekol v aute a dokonca sa s ním spustil aj dole kopcom.

Jeho nočnú jazdu ukončil až náraz do susedovej poštovej schránky. Macko bol taký vyľakaný, až sa z toho pos*al. Rádio aj volant boli pri náraze odtrhnuté a nevydržalo to ani zadné sklo. Páchateľ z miesta činu utiekol, no rodina to vzala aspoň s humorom. Veď čo iné ti ostáva, keď máš rozbité auto a v ňom ešte aj medvedie ho*no.

bbc.com (https://ichef.bbci.co.uk/news/660/cpsprodpb/7372/production/_97245592_casdf3apture.jpg)

2.

Kohútie zápasy sú neskutočne kruté a samozrejme, ilegálne. Napriek tomu sa ich zúčastňujú rôzne indivíduá, ktoré ich vidia ako rýchly spôsob zárobku a zábavy. Kohútom umiestňujú na nohy napríklad aj veľmi ostré nože. Jeden takýto zápas sa konal aj v Kalifornii, kde bol 35-ročný Jose Luis Ochoa bodnutý do pravého lýtka. Kohútom. Do dvoch hodín od incidentu zomrel v nemocnici. A nám neostáva konštatovať nič iné ako to, že karma je zdarma.

tourstobali.wordpress.com (http://4.bp.blogspot.com/-2NxhdAlTNWo/TaFQSsmwsTI/AAAAAAAAA7M/fBjZEZ64QZ4/s1600/nusa+penida+-+apel+photography.jpg)

3.

Bizarný prípad sa stal aj v americkej Iowe, keď sa muž hral so svojím psom na gauči. Psíkovi sa nejakým spôsobom podarilo odistiť zbraň. Nešťastne stúpil na spúšť a trafil svojho pána do nohy. Balew zrejme vycítil, že spravil niečo zlé, pretože ležal pri páničkovi a ,,plakal“. Takto to zreferoval šťastlivec, ktorý môže byť rád, že ho guľka nezasiahla do životne dôležitých orgánov o čosi vyššie.

theguardian.com (https://www.theguardian.com/us-news/2018/may/10/iowa-dog-shoots-man#img-1)

4.

Canuck je vrana, domáci miláčik, ktorému sa takmer podarilo spraviť viac škody ako osohu. Ukradnúť z miesta činu dôkazový materiál sa tak ľahko hocikomu nepodarí. Vrany berú všetko, čo sa blyští a tak nebol výnimkou ani nôž.

Canuck je však v okolí už dobre známy a na svedomí má hneď niekoľko prečinov – terorizuje obyvateľov, poštárov a vlúpal sa aj do mekáča. Majiteľ ho preto označkoval červeným krúžkom. Že vraj, monitoring.

nydailynews.com (http://www.tronc.com/gdpr/nydailynews.com/)

5.

Austrália je zem zasľúbená pre rôzne ohrozené zvieratá, ale aj pre mnohé prudko jedovaté a nebezpečné živočíchy. Je to zem, kde vám spod záchodovej dosky vykúka had a namiesto sliepky pobehuje po dvore emu. Jeden z nich ušiel majiteľovi a chytiť ho dalo teda riadne zabrať. Tieto vtáky majú vyše metra a vážia zhruba 50 kíl.

Chytrý operenec šprintoval cez mesto a snažil sa ,,vlámať“ do viacerých domov. Aj policajti mali veľké obavy, predsa len, chytiť veľké a vystresované zviera nie je každodennou náplňou ich práce. Útek nevyšiel a emu sa musel vrátiť naspäť k majiteľovi.

cfzaustralia.com (http://2.bp.blogspot.com/-YWjTXyMZcbU/ULcIwxf1SrI/AAAAAAAAAeo/IJIIyGTs6kU/s1600/Escaped-emu-in-Barnstaple-010.jpg)

6.

V novembri 1973 začal experimentálny projekt Nim narodením šimpanza. Výskumníci ho nechali žiť s ľudskou rodinou, ktorá sa k nemu mala správať ako k ľudskému mláďaťu. Nim sa naučil znakovú reč a vyzeralo to, že experiment sa bude vyvíjať dobrou cestou. Až do toho momentu, keď si mladá dobrovoľníčka myslela, že ju chce Nim objať.

Namiesto toho na ňu žiaľ, zaútočil a zahryzol sa jej do pier. Zatiaľ čo si žena držala svoju zakrvavenú tvár, mladý šimpanz ukazoval v znakovej reči ,,prepáč“. No znetvorenej žene to už nepomohlo a experiment sa ukončil.

npr.org (https://media.npr.org/assets/img/2011/07/18/project-nim-001_wide-7fa859aca022ee11b32b5f797e651da7b297cb49-s800-c85.jpg)

7.

Mačky sú prefíkané, drzé, sebecké a hrdé. Toto sa o nich aspoň tvrdí. Sir Whines-A-Lot (áno, takto sa volá tento kocúr) však len hral hru s dolárovými bankovkami, priamo na pracovisku svojho majiteľa. Ľudia mu ich asi z dlhej chvíle strkali pomedzi dvere a chceli ho trošku ponaťahovať. Ten si ich ale šikovne s labkou ,,ukradol“. Majiteľ sa zachoval veľmi šľachetne a nakradnuté peniaze podaroval bezdomovcom.

boredpanda.com (https://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2017/09/money-grabbing-cat-cashnip-kitty-25-59bfbbb70b12d__700.jpg)

8.

Ako nám rôzne zákutia internetu dokazujú, inteligencia chýba čoraz väčšiemu počtu ľudí. Asi odplávala k morským živočíchom, napríklad k vorvaňom obrovským na Aljašku. Tieto úžasné tvory si vyhľadávajú rybárske lode a využívajú ich ako jednoduchú formu obživy. Neustále im kradnú ryby priamo z hákov a nevyzerá to, že by chceli prestať. Nuž aj zákon je na 30-tonové zviera krátky. Kradnúť budú určite aj naďalej.

bbc.com (http://ichef.bbci.co.uk/wwfeatures/wm/live/1600_900/images/live/p0/2j/6t/p02j6tjm.jpg)

9.

Leňoch trojprstý je milé a pomalé zvieratko, ktoré dokáže vraj aj šprintovať a to rýchlosťou štyri metre za minútu. Tento však hľadal niečo pod zub a šprintovať nevedel. Vlámal sa do reštaurácie, no na jeho veľkú smolu padol z barového pultu a tým na seba upozornil. Majiteľovi spôsobil akurát tak záchvat smiechu.

YouTube video

10.

Najhorší príbeh z tohto zoznamu pridávame nakoniec. V Indii, ale aj po celom svete sú opice veľkým problémom, pretože kradnú jedlo a rôzne predmety turistom, ktorí si ich veselo natáčajú a kŕmia ich. No jedna opica zašla priďaleko. Z domu ukradla novorodenca, maličkého chlapčeka. Nanešťastie bola veľmi rýchla a matka dieťatka nemala šancu chytiť ju. Bábätko našli za domom, no už nejavilo známky života. Opica ho pravdepodobne zhodila zo stromu na zem.

independent.co.uk (https://static.independent.co.uk/s3fs-public/thumbnails/image/2018/04/03/07/istock-695152154.jpg?w968)

Zdroj: listverse.com
Titulná fotka: CASHnip Kitty / facebook.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje