Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil
Zdroj: ©Shutterstock

10 trikov od psychológov, ktoré z teba spravia kráľa flirtu a balenia

Tipy od psychológov, ktoré ti možno pomôžu v randení.

Každý, kto pravidelne, no neúspešne randí, vie, že spoznávanie opačného pohlavia nie je vôbec jednoduché. Niekedy prilákanie toho, koho máme radi, dokáže byť poriadne zložité a my, aj keď nechceme, to už hneď na začiatku po…

A aj keď možno vôbec nie sme také nemožné bytosti, no stres a nervozita urobí svoje. Flirtovať skrátka nevie každý. Existujú však techniky, ktoré sa podľa psychológov preukázali ako úspešné. Toto sú finty, ktoré ti pri flirtovaní môžu pomôcť:

Na mužov zaberá úsmev

Úsmev nie je len znakom priateľskosti a zmyslu pre humor, tiež vraj môže mužom ukázať, či je žena zdravá alebo by bola dobrou matkou. Štúdia z University of British Columbia zistila, že mužov priťahujú usmievavé ženy oveľa viac ako povýšenecké či takzvané „horenosky“. Podľa vedcov to môže byť preto, že úsmev si môžu podvedome spájať s materstvom a submisívnosťou.

Na ženy nezaberá úsmev

Ďalší výskumný projekt University of British Columbia zistil, že ženy považujú usmievajúcich sa mužov za menej atraktívnych v porovnaní s tými hrdými, drzými alebo jemne arogantnými.

Shutterstock

Pokojné vyžarovanie

Pre opačné pohlavie je to atraktívnejšie ako krása. Sebadôvera je skrátka kľúčom k úspechu. Štúdia Dr. Moniky Moore z Webster University v St. Louis, v ktorej boli pozorovaní ľudia v baroch a nákupných centrách, preukázala, že pri flirtovaní neboli najúspešnejší fyzicky najpríťažlivejší ľudia, ale tí najpokojnejší a najuvoľnenejší.

Mohlo by ťa zaujímať:

Zbláznili sme sa. Rozdávali sme EMEFKA Premium členstvo na mesiac úplne zadarmo

Očný kontakt

Očný kontakt, ktorý trvá dlhšie ako obvykle, môže odhaliť veľa o vzájomnej príťažlivosti a stačí, aby trval 5 sekúnd. Pri komunikácii s potenciálnym partnerom nájdeš aj fyziologický dôkaz jeho záujmu o teba, a tým sú rozšírené zreničky.

Shutterstock

Dotyky

Kontakt je dôležitý. Výskum psychológov v nočnom klube ukázal, že mladé ženy s väčšou pravdepodobnosťou prijmú pozvanie na tanec, ak sa muž dotkne ich predlaktia na 1-2 sekundy. Následkom toho ich vnímali ako sebavedomejších a atraktívnejších.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.