Sobota 20.8.2022
sk
Anabela
cz
Bernard
Zdroj: ©Shutterstock

10 trikov od psychológov, vďaka ktorým sa z teba stane majster vo flirtovaní

Tipy od psychológov, ktoré ti možno pomôžu v randení.

Každý, kto pravidelne, no neúspešne randí, vie, že spoznávanie opačného pohlavia nie je vôbec jednoduché. Niekedy prilákanie toho, koho máme radi, dokáže byť poriadne zložité a my, aj keď nechceme, to už hneď na začiatku po…

A aj keď možno vôbec nie sme také nemožné bytosti, no stres a nervozita urobí svoje. Flirtovať skrátka nevie každý. Existujú však techniky, ktoré sa podľa psychológov preukázali ako úspešné. Toto sú finty, ktoré ti pri flirtovaní môžu pomôcť:

Na mužov zaberá úsmev

Úsmev nie je len znakom priateľskosti a zmyslu pre humor, tiež vraj môže mužom ukázať, či je žena zdravá alebo by bola dobrou matkou. Štúdia z University of British Columbia zistila, že mužov priťahujú usmievavé ženy oveľa viac ako povýšenecké či takzvané „horenosky“. Podľa vedcov to môže byť preto, že úsmev si môžu podvedome spájať s materstvom a submisívnosťou.

Na ženy nezaberá úsmev

Ďalší výskumný projekt University of British Columbia zistil, že ženy považujú usmievajúcich sa mužov za menej atraktívnych v porovnaní s tými hrdými, drzými alebo jemne arogantnými.

Shutterstock

Pokojné vyžarovanie

Pre opačné pohlavie je to atraktívnejšie ako krása. Sebadôvera je skrátka kľúčom k úspechu. Štúdia Dr. Moniky Moore z Webster University v St. Louis, v ktorej boli pozorovaní ľudia v baroch a nákupných centrách, preukázala, že pri flirtovaní neboli najúspešnejší fyzicky najpríťažlivejší ľudia, ale tí najpokojnejší a najuvoľnenejší.

Mohlo by ťa zaujímať:

Otestuj sa: Ako dobre sa vyznáš v otázkach z IT sveta?

Očný kontakt

Očný kontakt, ktorý trvá dlhšie ako obvykle, môže odhaliť veľa o vzájomnej príťažlivosti a stačí, aby trval 5 sekúnd. Pri komunikácii s potenciálnym partnerom nájdeš aj fyziologický dôkaz jeho záujmu o teba, a tým sú rozšírené zreničky.

Shutterstock

Dotyky

Kontakt je dôležitý. Výskum psychológov v nočnom klube ukázal, že mladé ženy s väčšou pravdepodobnosťou prijmú pozvanie na tanec, ak sa muž dotkne ich predlaktia na 1-2 sekundy. Následkom toho ich vnímali ako sebavedomejších a atraktívnejších.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť