Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin
Zdroj: ©Shutterstock

10 trikov od psychológov, vďaka ktorým sa z teba stane majster vo flirtovaní

Tipy od psychológov, ktoré ti možno pomôžu v randení.

Červená farba

Mnohé psychologické výskumy preukázali, že príslušníčky nežnejšieho pohlavia, ktoré nosia červenú farbu, sú pre mužov automaticky príťažlivejšie. Jeden z experimentov dokázal, že muži v bare uprednostnili ženu, ktorá mala oblečené červené tričko pred tou, ktorá mala na sebe modrú farbu.

Jedna z teórií spočíva v tom, že medzi červenou a láskou existuje kultúrne spojenie, napríklad, červená sa spája so srdiečkami na Valentína a symbolizuje romantickú náklonnosť. Podľa vedcov táto farba môže byť akýmsi univerzálnym jazykom lásky.

Shutterstock

Pozornosť

Jednou z vecí, ktorá v dnešnej dobe viacerým chýba, je pozornosť. My ľudia máme tendenciu zahĺbiť sa do vlastných myšlienok a starostí až natoľko, že nám na tých ostatných neostane priestor. No ak máš o niekoho záujem, všímaj si. Čo ho teší, o čo sa usiluje, s čím bojuje a na čo je naopak pyšný. To poteší ešte viac ako drahá večera či parádne „fáro“. Človek proste potrebuje vedieť, že ho niekto počúva.

Mohlo by ťa zaujímať:

Užitočné technologické vychytávky, vďaka ktorým zažiješ to najlepšie leto

Humor

Profesor Geoffrey Miller, psychológ z University of New Mexico, je presvedčený, že humor je jedným z kľúčových faktorov, pomocou ktorých môžeme určiť, či sa nám osoba páči. Schopnosť byť zábavný naznačuje rýchle myslenie a tvorivosť, ktoré sa vždy hodia vo všetkých aspektoch života. Podľa neho dobrý vtip pomôže mužovi zbaliť dievča omnoho rýchlejšie ako iné, možno tradičnejšie postupy.

Shutterstock

Neistota

Smutné, ale pravdivé. Výskum ukazuje, že sa nám osoba viac páči, keď si nie sme istí, či nám to niekedy bude opätovať. To menej dosiahnuteľné je pre nás lákavejšie. No pravdou ostáva, že všetci sme individuálne osobnosti, všeobecné pravidlá sa na nás nemusia vzťahovať a, každopádne, keď už vieme, že city sú obojstranné, nemali by sme zbytočne predstierať nezáujem.

Rešpekt

Mnohí ľudia túžia po rešpekte, po tom, aby sa k nim niekto správal s úctou, a arogantné správanie ich doslova odpudzuje. Preto je dobré ukázať slušnú výchovu a fakt, že si toho druhého vážiš.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť