10 typov frajeriek, s ktorými budeš mať tú česť, kým nájdeš tú pravú

Cez žiarlivku či módnu ikonu až po ocinkove dievčatko…

Zdroj: ArtCaveManiac / EMFKA

Pri hľadaní tej pravej ti cestu skríži veľa dievčat, s ktorými to nevyjde. A toto sú niektoré z nich. O výstižné ilustrácie sa, ako inak, postaral náš šikovný ilustrátor ArtCaveManiac.

1. Ocinkove dievčatko

Slečna, ktorá nikdy nemá hlboko do vrecka, keďže sa priamo napája na bankový účet jej otca a ten by radšej predal obličku, a do konca života jedol len žihľavové listy spred bytovky v Ružomberku, akoby mal niečo odoprieť svojej malej princeznej.

Lenže, okrem toho, že sa na svojho otca spolieha po finančnej stránke, a vlastne ani absolútne neuvažuje o tom, že by si jedného dňa mala život sponzorovať sama, naňho hádže všetky svoje starosti a povinnosti.

Takže, pokiaľ sa nachádzaš v životnej fáze, keď pre teba pojem frajerka neznamená nič iné než pravidelný sex a občasné výlety do baru, všetko je okej. No v momente, keď si začneš nárokovať na vrchnú priečku v hierarchii najobľúbenejších mužov v jej živote, to môžeš rovno zabaliť, lebo bojovať s jej vlastným otcom je boj vopred prehratý.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Módna ikona

Sedíš v bunde na stoličke v chodbe, hráš sa Candy Crush ságu a čakáš. Na spasenie, na znamenie, že tomuto utrpeniu bude jedného dňa koniec, na moment, keď si tvoja milovaná polovička konečne vyberie šaty, v ktorých podľa jej slov nie je tučná, a ani v nich nevyzerá ako vystrihnutá z retro časopisu. Teda zo zlého retro časopisu, lebo dobré retro je štýlové retro a to dnes predsa fičí.

Čakáš dni, čakáš noci, čakáš tak dlho, že z diaľnice medzi Bratislavou a Košicami už dokončili závratných dvanásť percent a vo Svidníku postavili prvú inteligentnú lavičku. Kamaráti, s ktorými ste sa mali v lete 2013 stretnúť na nábreží, po vás vyhlásili pátranie a Plačková verejne oznámila, že opúšťa svoju plodnú kariéru pseudohviezdy slovenského internetu a odchádza do dôchodku.

Možno, iba možno, v skutočnosti čakáš len dve hodiny, ale aj tak je to veľmi veľa času na to, že idete len vyvenčiť Dunčiku a kúpiť desať deka toastového nárezu. Toto je žena, ktorá omnoho viac ako v tvojom náručí, bude tráviť čas na nákupoch, upgradne ti celý šatník a teba vôľa udržiavať tento vzťah opustí v momente, keď vytasíš kalkulačku a zistíš, že za ten čas, čo si ju čakal pred vchodovými dverami, nejaký šejk v Čimičunge vybudoval ropné impérium.

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. „Influencerka“

Ak už nič iné, tak budeš mať na tento vzťah jednoznačne kopu spomienok. Otázne však je, či bude celkovo hodný zapamätania, alebo sa budeš radšej zubami-nechtami snažiť na celú túto nevydarenú etapu čo najrýchlejšie zabudnúť. To dievča fotí všetko. Nie všetko pekné, nie vaše spoločné momenty, výlety a zážitky, ktoré ozaj stojí za to memorovať, ale úplne všetko.

V jednom momente je na nete tvoje rozvarené rizoto z polotovaru, v druhej fotka boja s neskrotným chlpom v pupku, ktorý si prehral. Na otázku, prečo živí svojich instagramových sledovateľov tvojím nešťastím, prichádza vždy jednoduchá odpoveď: „Lebo takéto somarinky majú vždy najviac lajkov.“

Nielenže si stratil súkromie a dôstojnosť, ale aj čas, ktorý ti už nikto nikdy nevráti. No aspoň si si včas uvedomil, že tadiaľto cesta nevedie a poslal si ju do hája fotiť šušne iného smoliara skôr, ako stihla spáchať úplnú spoločenskú samovraždu na tvoj účet.

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Robí z komára somára

Kráľovná drámy, ktorá nepremárni jedinú príležitosť na to, aby rozprúdila až príliš horlivú debatu. Všetko začína idylicky – nie je predsa sprostá a rozhodne ti nebude na prvom rande vešať na nos, že ti o mesiac plánuje nadávať ešte aj za to, že dýchaš v iných intervaloch, ako je pre ňu akceptovateľné.

Ale o dva mesiace to zaklincuje nejakou úplnou banalitou a ty sa pristihneš na balkóne s cigaretou v ruke, a všetko do seba konečne začne zapadať. Spomenieš si, ako sa začala prvýkrát sťažovať, že ju jej kolegyne nemajú rady. Že ju ohovárajú. Že je príliš priama a úprimná, a s takýmito kvalitami sa dnes jednoducho ľudia nevedia vysporiadať. Pomaly to prichádza… dva plus dva sú štyri a ona nie je úprimná, ale kolosálna krava. Bodka. Tešilo ma, dovidenia.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Jej druhým menom sú obavy

Ľúbiť a starať sa je jedna vec, no chodiť za niekým ako tieň a kontrolovať, či mala dnes jeho stolica správnu farbu, a či nosí tie bavlnené košele, aby zase nedostal vyrážku… to je niečo celkom iné. A úprimne, je len otázkou času, kedy z toho jednému prepne. Najhoršie na tom je, že ti vlastne nikto neverí, aká neskutočne otravná je a všetky tvoje sťažnosti znejú neopodstatnene.

Varí nám zdravé jedlo a nechce, aby som jedol vyprážané. Píše mi, či som prišiel v poriadku do práce. Nosí mi krémik na intímnu mykózu. DO PRÁCE. Chce, aby som obmedzil kávu a pil len čistú vodu. Chce, aby sme chodili častejšie na prechádzky. Hovorí, že ísť na 60-ke sedemdesiat je nebezpečné a nezodpovedné… keď to takto menuješ, naozaj to znie len ako frflanie nevďačného chmuľa, ktorý má doma príkladnú frajerku, a vôbec si to neváži, ale ty vieš svoje. A vieš, že toto jednoducho nemôže fungovať.

ArtCaveManiac / EMEFKA

6. Svokrofilka

Áno, konečne si našiel ženu, ktorá má rada tvoju mamu a tvoja mama zase absolútne zbožňuje ju. Super, však? Je milá, pekná, šikovná, občas navarí a jedna z mála, ktorá sa neštíti rodinných obedov. Toto bude asi tá pravá, však? Nič sa nemôže pokaziť, veď je dokonalá. Opakujem, dokonalá. Perfektná, ideálna na život, stelesnená žena všetkých mužských snov. Tak, kde je problém?! Skoro nikde, len jeden malý detail…

Možno si s tvojou mamou predsa len rozumie trošku viac, ako by sa patrilo. Prídete na návštevu, ešte jej ani neponúkne papuče a už horlivo hrkútajú o nejakej peckovej téme, ktorej ty absolútne nerozumieš. Potom plynulo prechádzajú na tému, čo všetko robíš zle, čo všetko by si mal zmeniť, a čo všetko na svojej „budúcej neveste“ tvoja mamička zbožňuje.

Skončí to pri tom, že sa jej opýta, čo vlastne s tebou robí, keďže s takou tváričkou doplnenou o slušnú dávku intelektu sa o ňu musia nápadníci trhať. A ona, že ťa ľúbi. Lenže, už má chrobáka v hlave, a tak je len otázkou času, kedy si to s tým ľúbením vlastne rozmyslí. Jedno je však isté – je jedno, kedy odíde, lebo už do konca života budeš od mamy počúvať, aký si neschopný pablb, že si ju nechal ísť.

ArtCaveManiac / EMEFKA

7. Klebetnica

Ráno, večer, na obede či pri sexe… stále budeš počúvať o tom, ktorá z jej „kamarátok“ čo povedala, ktorá s kým spala a ktorá pribrala tak, že sa s ňou už ani nezmestí na jednu instagramovú fotku. Bude jej absolútne jedno, aký si mal deň, pretože ten jej je skrátka taký bohatý na zážitky, že na teba neostáva čas.

Jednosmerný lístok od tvojho života dostane, až keď ti dopne, že rovnako ako pred tebou ohovára všetkých ostatných, ohovára aj teba pred nimi. A ideálne ešte aj preháňa, a nafukuje, a budeš si musieť dať sakramentský pozor na to, aby po rozchode nevypustila do éteru falošnú správu o tom, ako si ju podviedol, zbil a pokúšal sa udusiť ju medovými rezmi.

ArtCaveManiac / EMEFKA

8. Chorobne žiarlivá

Prítomnosť zdravej žiarlivosti vo vzťahu ho môže len posilniť, no s tou chorobnou to celé naberá veľmi rýchly spád. A nie do tej roviny, v ktorej by si byť chcel. Ak máš po svojom boku ženu, ktorú neustále zahŕňaš láskou a pozornosťou, a ona aj napriek tomu vidí potenciálnu konkurenciu v každej žene, ktorá žije na rovnakej pologuli, tak je niečo veľmi zle.

Partneri by sa mali rozprávať, nie navzájom sa spovedať a stalkovať na sociálnych sieťach. Ty to vieš, ale jej to akosi nie je jasné, a tak jej dáš priestor, nech to pochopí (diplomaticky povedané).

ArtCaveManiac / EMEFKA

9. Párty zviera

Žiadne zvieratko. Ale divá, neskrotná šelma, ktorá chce vážny vzťah, lebo ho majú kamošky, ale zároveň sa nechce viazať. Pre teba nelogické, ale v jej prepitej peknej hlavičke to dáva absolútny zmysel – nájsť idiota, ktorý jej bude cez deň nosiť raňajky a škrabkať chrbát pri filme, no nebude zisťovať, kde a s kým trávi noci. Pod ľavou bradavkou má vytetované „ruka hore, noha v torte“, a keď sa ti konečne otvoria oči zalepené ružovou lepiacou páskou, pochopíš, že to počas vášho vzťahu videlo hneď niekoľko neznámych týpkov z diskotéky.

Celá jej existencia vlastne nemá hodnotu väčšiu ako balenie tesco sardiniek s končiacou dobou spotreby, rovnako ako váš vzťah, ale ty si naivný a každú chvíľu samého seba ubezpečuješ, že ona sa zmení. Z lásky k tebe. Z lásky k tomu, čo máte, a čo ste si spolu vybudovali. Lenže, je veľmi pravdepodobné, že skôr, ako sa ona zmení, to ty vzdáš.

ArtCaveManiac / EMEFKA

10. Dobrá študentka

Ospravedlňujem sa – nie dobrá študentka, ale výborná. Lebo dobrá je za tri a to by jej zničilo celoživotný priemer. Ono je to vlastne super baba, v porovnaní s jej predošlou konkurentkou úplne splnený sen, problém je v tom, že každý máte úplne iné priority. Ty chceš budovať vzťah, možno jedného dňa zakladať rodinu, a ona len čo dostane diplom, nevytiahne päty z práce najbližších desať rokov.

Budú ti chýbať vaše dlhé rozhovory, lebo tie s ňou boli nenahraditeľné, ale, bohužiaľ, boli raritou. Konali sa len vtedy, keď sa jej medzi skúškou, zápočtom a cvikami naskytlo viac času ako presne osem hodín na spánok. A tak sa fungovať nedá.

ArtCaveManiac / EMEFKA


Reagujte!
Grr Grr
6
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
8
Uups
Haha Haha
76
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 nádherných herečiek, ktoré sa stali sexsymbolmi modernej doby

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME