10 typov ľudí, ktoré sa nájdu na každej vysokej škole

A buď rád, že neexistujú univerzitné sesterstvá a bratstvá alfa/gama/delta ako v amerických filmoch, lebo by si určite patril medzi najväčších nerdov a outsiderov

Keď sa stretnú hipster, Nikola a bifľoš vieš, že ti začína prednáška na vysokej škole. Ak sa už pohybuješ v tejto univerzitnej sfére nejaký ten študentský utorok, isto budeš vedieť identifikovať aspoň jednu osobu zodpovedajúcu týmto typom.

1. Slečinka nemám ani jednu absenciu

Jej revírom sú stoličky v prvej rade čo najbližšie k prednášajúcemu. Jej tempo písania si poznámok aj na nepovinných predmetoch je vražedné. Jej nepriateľmi sú všetci povaľači, ktorí orodujú za poznámky aspoň z jednej prednášky a ľudia, čo sa s ňou kamarátia len kvôli zapisovaniu do prezenčky. Svoje klenoty si však starostilo stráži a keď od nej drankáš zošit, odpovie ti: „Mal si menej piť a chodiť na prednášky.“ Sa jej povie, keď nemá sociálny život.

giphy.com

2. Slečinka bifľoška, verzia Zlatíčko

Stopercentná prezenčka, nádherné farebne povyznačované poznámky aj s grafmi a vysvetlivkami, ochota a svätožiara nad hlavou. V ročníku leňochmi uctievaná a milovaná osoba, ktorá vždy pomôže a poradí aj počas skúšky. Na univerzite väčšinou rarita, čiže ak takúto osobu máte na blízku, vážte si ju ešte viac ako kamoša, čo ti včera zobral pivo.

3. Ten, čo sa vôbec neučí, no vždy to sakra vie

A ty po prebdenej noci plnej učenia a jedenia ginko biloby a iných drog furt rozmýšľaš, že ako to ten smrteľník dá na B s absolútnym pokojom Angličana aj s opicou po brutálnej párty? Tu sa to delí na dva typy – buď vie na skúške od*bávať tak, že nik nemá ani najmenšie podozrenie, alebo má „jaksahovorí“ sedliacky rozum.

4. Hipster

Neprehovoria jedinú vetu bez toho, aby nepoužili posvätné slová ako bio, eko, organic, raw a vegan shity. Zapájajú sa na prednáške do každej diskusie a akúkoľvek tému preonačí na horlivé presviedčanie tých obyčajných ľahkomyselných mäsožravcov, že špenát a tofu(j) je cesta. Nechápe ako môžeš žiť bez oldskúlového bicykla, retro fialovo-tyrkysovej vetrovky a fancy trčiacich ponožiek. Ženské vydanie je obohatené o feministické reči a boj proti seximu a chlapom, pretože je príliš „úspešná“ a chlap si ju nezaslúži.

pinterest.com

5. Erazmák

Uškriekané Španielky, fešní Taliani, slovenkymilujúci černosi či šibnutí Poliaci. Mierne otravní s otázkami, kde sa čo nachádza, no keď si zahryzneš do jazyka, nepošleš tam, kde slnko nesvieti a pomôžeš mu, možno ti ponúkne stráviť týždeň cez prázdniny u neho doma zadarmo. A to sa predsa hodí. Okrem toho, keď sa s erazmákom opiješ, rozviaže sa ti jazyk, nadobudneš pocit, že angličtina je tvoja rodná reč a tú štvorku od angličtinárky si si na gympli vôbec nezaslúžil.

6. Party hard živel – ruka hore noha v torte

S každým pil, všetko pil, všade pil a kde nepil, tam sa práve chystá. Krčmy a kluby pozná lepšie ako Tripadvisor a barmanky ho zdravia po mene. Silnejšou odrodou je tím východniarov – skalopevných nadšencov páleného ovocia, ktorých keď stretne biedny západoslovenský žalúdok, kapituluje a hodí flintu do žita. No keďže nad alkoholom nik nevyhral, len východniari remízovali, zobudíš sa ako kopa hnoja vykotený v nesprávnej izbe na intráku a oknom ako dvere.

giphy.com

7. Duch

Na prednášku nepríde, on sa tam len zrazu vyskytne. Nevšimneš si, že tam je, ale rovnako ani to, že tam nie je. Po prednáške sa vyparí rýchlejšie ako Martina Schindlerová po skončení Superstar a prejavuje minimálne znaky existencie. Vo facebookových skupinách a chatoch je vždy len tichý pozorovateľ, ktorý keby chcel, má na vás všetkých dobrú špinu.

8. Nikola

Väčšinou sa vyskytuje s dvoma podobnými, len farbou vlasov a veľkosťou pier odlišnými Nikolami, ktoré ako tri grácie sedia v minisukniach na teraske sŕkajúc vanilkové latéčko bez laktózy. Keď pánbožko rozdával sexepíl zobrali si ho toľko, že chúďatám neostalo miesto na rozumček. Instagram plný drahých darčekov a dovoleniek od ich čáva s retázkou na krku a chlpatým chrbátom. Ako prechádzajú cez skúšky z ročníka do ročníka je záhadou. Ale keď sa pozrieš na dĺžku sukne a hĺbku výstrihu, s akým idú na ústnu skúšku, možno to až takou záhadou ani nie je.

http://cyber-breeze.com

9. Narcisko

Univerzitný kasanova, ktorý je na škole len kvôli tomu, aby mohol baliť Nikoly. Bicák ako ty stehno, účes na Ronalda a legíny, ktorým on hovorí rifle. Tupý ako botaska, no napriek tomu sa na prednáškach ku všetkému vyjadruje a snaží sa byť stredobodom pozornosti.

10. Parťák, ktorý je tak isto v p*deli ako ty

Človek, na ktorého sa počas skúšky veľavýznamne pozrieš ako prvého a z jeho vymletého ksichtu vieš, že v tom nie si sám. Človek, s ktorým sa po dokašľanom zápočte ideš spiť pod obraz boží. S ktorým chodíš fajčiť aj počas prednášky, keď už tvoj mozog kapacitne vypovedá službu. Jednoducho človek, bez ktorého by si tú školu v živote neskončil bez ujmy na zdraví.

Bonusová jedenástka: Typ TY

Je ti jedno, do akej skupiny patríš. Chceš mať od týchto vecí svätý pokoj, v pohodke vyštudovať, aby sa hrdá manka mohla chváliť kolegyniam a nastúpiť do tvojho dream jobu v mekáči či tescu. Ale nie, nebudeme zlí, ty si stopro ambiciózny mladý človek s jasnými životnými cieľmi a perspektívnou budúcnosťou plnou prestížnych pracovných ponúk.

giphy.com

Titulná fotka: gettyimages.com

Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
30
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slovák sa bol objednať na vyšetrenie u lekára: Termín, ktorý dostal baví internet!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME