10 typov rozhovorov, ktoré pravidelne zažíva každý z nás

Určite si pár takých zažil aj ty.

Zdroj: Bewakoof.com Official / unsplash.com

Komunikácia je pomerne komplikovaný proces. Okrem toho, že treba poznať jazykový kód, nejaké tie morálne a etické zásady, si človek úmyselne aj neúmyselne volí, v akom duchu bude komunikácia prebiehať. Odhliadnuc od toho, s akými ľuďmi sa stretávaš, je viac než pravdepodobné, že týchto 10 typov rozhovorov môžeš aplikovať na svoj život:

1. Jednostranný

Tento druh preferujú sebestační ľudia. V podstate im druhá osoba slúži na to, aby nevyzerali ako schizofrenici. Otázky položia rovno tri naraz a medzitým si stihnú aj odpovedať. Človek má pri takomto type rozhovorov pocit, že mu vybuchne hlava a snaží sa opustiť „debatu“.

Eliott Reyna / unsplash.com

2. Trápne chvíle ticha

Veľavýznamné výťahové trápne chvíle, keď nevieš, do ktorej svetovej strany sa máš otočiť, zažil už určite každý človek. Možno si sa túto mlčanlivosť rozhodol prerušiť niekoľkými otázkami, ale keď po nich nasledovala len výstižná odpoveď, pochopil si, že to nikam nevedie. Iba ak by ste sa rozprávali o počasí.

Lebenslauf .org / unsplash.com

3. Životné príbehy

Keď po rokoch stretneš spolužiakov zo strednej a chceš vedieť všetko, čo sa odohralo v ich živote za tvojej neprítomnosti. K týmto rozhovorom si rozhodne treba sadnúť a objednať niečo na pitie, pretože z toľkého rozprávania hrozí, že by niektorým účastníkom komunikácie vyschla celá ústna dutina.

Kelsey Chance / unsplash.com

4. Veľmi zmysluplné

Tieto odporúčame praktizovať len s vybranými ľuďmi, ktorých poznáš už nejaký ten rôčik. Pretože, ak by si, dajme tomu, na prvom rande začal polemizovať o tom, že ako je možné, že sa z kukurice v mikrovlnke stane popcorn, neviem, či by ste sa ešte stretli.

Matheus Ferrero / unsplash.com

5. Slová netreba

Vtipná, krásna a čas šetriaca vymoženosť vyzretých kamarátskych, partnerských či rodinných vzťahov. Jediným pohľadom na seba ste si povedali všetko. Po týchto očných kontaktoch zväčša nasleduje výbuch smiechu, pričom vaše okolie ohúrene sleduje celú situáciu a nerozumie, čo sa deje.

Nathan Anderson / unsplash.com

6. Paralelný

Predstavte si dve paralelné čiary. K jednej priraďte výraz: „Nie, nič sa nestalo, všetko je v pohode“. A k druhej: „Ešte má tú drzosť pýtať sa, že čo sa stalo. Nech si nemyslí, že…,“ tá druhá býva vždy rozvitejšia, pikantnejšia a expresívnejšia. A hoci je táto paralela na začiatku len v tvojej hlave, je len otázkou času, kedy sa dostane von.

Priscilla Du Preez / unsplash.com

7. Výsluch

Rozhovor, ktorý má v každej druhej vete zabudované opytovacie zámená: kto, čo, prečo, kde, kedy, ako, zažívaš so svojou BFF asi pravidelne. O niečo nepríjemnejšie je, keď sú výsluchy súčasťou tvojho vzťahu alebo nebodaj rozhovorov s rodičmi.

Headway / unsplash.com

8. Úprimný

Inak, taký by mal byť asi každý rozhovor. Ale nie každý človek má túto cnosť. To, aká osobnosť si, sa väčšinou prejaví aj v rozhovore. Ak patríš k úprimným ľuďom, určite sa stretneš aj s názormi, že si drzý, nevychovaný a papuľnatý.

Andrea Tummons / unsplash.com

9. Rodičovský

Teraz máme na mysli tie typické rodičovské rozhovory poúčacieho charakteru. Neraz ti bolo pri nich trápne. Myslím, že nikto nemá potrebu rozoberať isté témy so svojimi rodičmi.

Kelly Sikkema / unsplash.com

10. Friendzoned

To sú tie, pri ktorých vždy zámerne a väčšinou úspešne zahráš do autu každú poznámku, ktorá prekračuje hranicu friendzone. Takto sa môže tvoj zmysel pre humor rozvíjať a vaše kamarátstvo nestroskotá.

Helena Lopes / unsplash.com


Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
17 hotelových vymožeností, ktoré sú ako z iného storočia

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME