Sobota 23.10.2021
sk
Alojzia
cz
Teodor
, Theodor

Facebook nám, bohužiaľ, každý deň ponúka možnosť vrátiť sa do temnej minulosti a prečítať si všetky tie hlúposti, čo sme pred rokmi na nástenku napísali. Priznaj sa, že si sa pri tom už neraz zamyslel, či si niečo také vypustil do sveta naozaj ty a, dočerta, prečo?! Pri pohľade na status a komentáre, kde ste si medzi sebou písali namiesto chatu, ti je trápne ešte teraz.

A to ešte nehovoríme o reťazových príspevkoch typu: „Daj toto srdiečko <3 na nástenku všetkým, ktorých máš rád!“. Keby ťa takto spamoval niektorý z tvojich priateľov dnes, dostal by instantný unfriend. No, koniec-koncov, aspoň jeden typ z týchto trápnych statusov si nájdeš v spomienkach aj ty a hanbíš sa za to. Ale úplne to chápeme. Všetci sme boli raz trapáci.

Face Palm No GIF - Find & Share on GIPHY

1. Depkárske statusy à la nešťastná láska

Štrnásť rokov a zamilovaná do lásky tvojho života. Preto si to MUSÍŠ dať do statusu a dúfať, že si to ten Jožo z deviateho ročníka všimne, uvedomí si, ako ťa miluje, a dáte sa do vzťahu na Facebooku. A budete šťastní, až kým si to Jožko nezmení na „je to komplikované“.

Archív EMEFKA

2. Zúfalé pokusy o interakciu

#foreveralone si dodnes, no teraz to aspoň nedávaš tak žalostne najavo a zvykol si si chodiť von sám či objednávať v reštike stôl pre jedného. Jasné, že si sa na Facebooku nudil, lebo nik si nechcel písať s človekom, ktorý odpisuje „ok“, a v statuse „poďte niekto na bicykel“ stanovil nový rekord v počte možných gramatických chýb v jednej vete.

Archív EMEFKA

3. Hlboké citáty v hroznej angličtine

Bože, vtedy si si myslel, aký si cool, keď píšeš po anglicky. Motivačné citáty nabrali v cudzom jazyku úplne iný level. Škoda však, že úroveň tvojej angličtiny bola ešte nižšia ako úroveň atraktivity, a to už tá bola pod bodom mrazu.

Archív EMEFKA

4. Tragické konštatovania

A keď sa niekto spýtal, čo sa deje, prečo si smutný, zaťato si mlčal. Veď nechaj tak, ja som chcel len na seba upriamiť pozornosť a vidieť, kto sa o mňa zaujíma. Prípadne, pre ešte väčšiu temnosť a tajomnosť si odpísal v angličtine: It´s one… Ešte väčší gól bol trend v písaní statusov v tretej osobe. Slečna Nebezpečná… je smutná a potrebuje objatie.

Archív EMEFKA

5. Statusy o super dňoch

Ktoré určite neboli také úžasné, ako si ich opisoval, len si sa znovu musel všetkým tvojim kamošom pripomenúť, aký máš cool život. A dnes už rozhodne ani len netušíš, čo si, preboha, robil, pretože si v tom statuse nenapísal nič konkrétne, len aké bolo všetko pop*či a ako ste sa hrozne ud*bávali.

Archív EMEFKA

6. Vyznania svojim kamoškám na život a na smrť

Nikdy nás nikto nerozdelí, sme BFF, malíček na to, milujem vás! Fúha, čo sme boli opití? Keď sa stretneme dnes, ledva sa pozdravíme a usmejeme zo slušnosti. Možno sme nevedeli, čo to vlastne to BFF znamená, ale vtedy to bolo cool.

Archív EMEFKA

7. Deep citáty s ešte hlbším skrytým významom

Dúfam, že si všetci uvedomia, aká som silná, statočná a dobrosrdečná osoba, a ako by ma mali rešpektovať takú, aká som, a ako by si mali najskôr obuť moje topánky, až potom súdiť… A všetky podobné citáty, ktoré ak by sa preložili do latinčiny, boli by zrelé na basic tetovanie na predlaktie.

Archív EMEFKA

8. Statusy o škole

Prečo sa musíme toľko učiť? Tá stará Blašková mi zase dala poznámku… dnes z matiky písomka, zas päťka. Aj takéto pálčivé problémy sa objavovali na našej nástenke, keď sme boli mladší. A hlúpejší. Čo by sme dali za to vrátiť sa tam…

Archív EMEFKA

9. Niekto na mňa myslí!

Jeden čas bolo in dať si status vtedy, keď boli rovnaké číslice na hodinách. Vraj vtedy na teba niekto myslel. Keď to ale niektorá Nikola robila každú hodinu, asi to už nebola náhoda.

Archív EMEFKA

10. Aktuality, bez ktorých by o nich tvoji priatelia určite nevedeli

Ďakujeme. Naozaj ruky bozkávame za to, že si nám dal vedieť cez status, že sme dali gól. Ďakujeme aj za neskoršiu aktualizáciu, že už znova prehrávame. Vďaka aj za oboznámenie, že prší. A tiež ďakujeme priateľom za tisíc statusov o tom, že začalo snežiť. Bez vás by sme si nevšimli.

Archív EMEFKA

BONUS:

Zdieľanie všetkých hitov z YouTube, ktoré sme počúvali. Tých fakt najhorších hitov.

Spice Girls Love GIF - Find & Share on GIPHY


Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť