10 užitočných mobilných funkcií, o ktorých si doteraz pravdepodobne ešte nepočul

Lebo už dávno nežijeme v dobe, v ktorej sme mobil používali len na volanie, či smskovanie.

Mobil sa stal akousi prirodzenou súčasťou našich životov. Svet technických hračiek je však veľmi dynamickou sférou (veď aj práve teraz vývojári usilovne pracujú, aby nám zajtra mohli priniesť zase niečo nové) a preto nie je možné, aby jeden sledoval úplne všetky novinky.

Práve preto vám prinášame článok o mobilných funkciách, o ktorých si doposiaľ ani len netušil.

1. Mapa cesty na čelnom skle

Hudwayapp.com (https://hudwayapp.com)

Je úplne normálne, že vždy, keď sa vyberiete na miesta, kde ste nikdy predtým neboli, použijete navigáciu. Vďaka mobilnému zariadeniu sa vaša cesta môže premeniť na ozajstný zážitok. Nainštalujte si aplikáciu Hudway, nastavte polohu a položte svoj mobil na palubnú dosku. Mobil dokáže vďaka tejto appke premietať trasu priamo na vaše čelné sklo. Je úplne jedno či prší, sneží, alebo je hmla. Vďaka tomuto zariadeniu bez problémov dorazíte do cieľa za akýchkoľvek podmienok.

2. Váš telefón dokáže čítať čiarové kódy

Imgbosq.co ( http://imgbosq.co/create/)

Možno ste sa práve teraz opýtali, načo by vám to asi tak mohlo byť. Všetky veľké obchody majú predsa verejné čítačky čiarových kódov, ktoré dokážu spracovať získané informácie. No a prečo je to teda riadna pecka? Vďaka zaujímavej aplikácii s názvom RedLaster môžete skontrolovať, či cena produktu nie je v iných obchodoch lacnejšia.

3. Mobil a ďalekohľad

Pixabay.com ( https://pixabay.com/ru/замок-здание-стены-камень-686/)

Existuje celkom užitočný trik na skvelé zachytenie vzdialeného objektu. Postačí vám teleskop alebo ďalekohľad. Stačí, keď priložíte objektív fotoaparátu na vašom mobile k jednému z týchto dvoch zariadení a cvaknete. Takto vznikajú skvelé fotografie, ktoré môžu vyzerať aj ako tá, na ktorú sa práve pozeráte.

4. Vďaka fotoaparátu si môžeš zmerať pulz srdca

Azumio.com ( https://www.azumio.com/blog/health/high-heart-rate-and-what-it-means)

Vývojári rôznych aplikácií, medzi ktoré patrí aj Instant Heart Rate, tvrdia, že dokážu merať srdcový tep cez fotoaparát vášho telefónu. Keď priložíte svoj prst na fotoaparát, aplikácia bude sledovať malé zmeny farby pokožky, ku ktorej dochádza kvôli pulzovaniu krvi. Po určitom čase vám odmeria frekvenciu tepu.

5. Pomocou mobilu môžete skenovať a digitalizovať staré negatívy vašich zabudnutých fotiek.

Thephoblographer.com (https://www.thephoblographer.com/2013/04/22/first-impressions-helmut-film-scanning-app-beta/)

Áno. Určite nejde o najkvalitnejší spôsob ako digitalizovať vaše fotky, no ak si potrebujete okamžite pozrieť vaše staré negatívy, môže vám pomôcť aj negatívny efekt na vašom mobile. Existuje však mnoho aplikácií, vďaka ktorým to bude ešte jednoduchšie. Jednou z nich je napríklad HELMUT Film Scanner.

6. Fotoaparát dokáže rozoznať písma, objekty, ale aj reštaurácie.

Myfonts.com (https://www.myfonts.com/WhatTheFont/mobile/ )

Aplikácia Amazon’s Flow dokáže prostredníctvom vami urobenej fotografie rozpoznať objekty, miesta a dokonca aj text. Užitočná je aj nová funkcia Google Lens, ktorá je súčasťou služby Google Assistant. Vďaka nej rozpoznáte akúkoľvek reštauráciu, ba dokonca vám prezradí, aké sú na ňu recenzie a ohlasy. Ak potrebujete zistiť druh písma, poslúži vám appka WhatTheFont. Na všetky spomenuté aplikácie vám stačí len jedna jediná fotografia.

7. Mobil dokáže súčasne fotiť a nahrávať video.

Pixabay.com ( https://pixabay.com/ru/музыка-фестиваль-телефон-фотографию-2471122/)

Zrejme sa vám už miliónkrát stalo, že ste boli na koncerte a nahrávali ste si video, no vždy, keď ste chceli urobiť dobrú fotku, museli ste natáčanie prerušiť. Novšie mobilné telefóny značky Apple už však vedia robiť oboje tieto činnosti naraz. Fotografia vytvorená počas nahrávania síce nie je taká kvalitná, no určite lepšia ako žiadna.

8. Mobil sa dá použiť aj ako pravítko.

Android.qualityindex.com (http://android.qualityindex.com/apps/770646/millimeter-screen-ruler-app)

Máme tu niečo aj pre architektov a staviteľov. Aplikácia Ruller App umožňuje merať malé objekty pomocou pravítka na obrazovke vášho mobilu. Pri veľkých rozmeroch vám to zrejme veľmi nepomôže, no ak potrebujete narýchlo zmerať niečo menšie, určite vám táto aplikácia poslúži ako skvelý pomocník.

9. Použite mobil ako mikroskop

Tipsdantriksterbaru.blogspot.com ( http://tipsdantriksterbaru.blogspot.com/2016/12/trik-tersembunyi-pada-smartphone-ini.html)

Ak ku svojmu mobilu pripevníte maličkú lupu, môžete mobilné zariadenie používať ako prenosný digitálny mikroskop. Tento trik vám pomôže urobiť úžasné zväčšené fotografie.

10. Predĺženie životnosti vášho telefónu

Omar Badawi / Twitter.com ( https://twitter.com/meetomars/status/816257275417477120)

V otvoroch, ktoré majú mobilné zariadenia, sa zvykne časom zhromažďovať prach, či iné častice, ktoré môžu spôsobiť to, že váš mobil prestane fungovať. Ide najmä o otvor, cez ktorý ho nabíjame. Existuje však jeden trik, vďaka ktorému sa tejto nepríjemnosti môžeme hravo vyhnúť. Stačí, keď si vezmete injekčnú striekačku, dostanete do nej vzduch a cez ihlu ho „vstreknete“ do spomínaného otvoru. Vzduch jednoducho vyfúkne všetok neporiadok, ktorý sa časom nahromadil vo vašom mobile.

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: Omar Badawi / Twitter.com 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
20
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Farmár zapózoval so svojou netradičnou uhorkou. Neostalo to bez reakcie!


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME