Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert
Zdroj: ©Shutterstock

10 varovných signálov, ktoré ti ušetria trápenie. Ak má o teba záujem človek s týmito vlastnosťami, utekaj

Daj si radšej veľký pozor.

Začať nový vzťah je vzrušujúce a krásne. No ak si niekedy prežil rozchod, určite vieš, že sa ti nechce vrátiť do podobného vzťahu, ktorý nebude mať dlhé trvanie. Preto je dôležité vedieť, na čo si dať pozor, aby si si zabezpečil zdravý a šťastný vzťah. Preto sme si pre teba pripravili 10 varovných signálov, vďaka ktorým sa vyhneš toxickým vzťahom, z ktorých nebude jednoduché utiecť.

1. Zanedbáva ťa

Jedným z najväčších varovných signálov je, keď sa tvoj potenciálny partner tvári, že mu patrí celý svet. Ak sa zameriava len na svoje záujmy a nezaujíma sa o tie tvoje, vykašli sa na neho.

2. Je tebou posadnutý

Opačným extrémom sú ľudia, ktorí sú ako pijavice. Ak je osoba od teba natoľko závislá, že bez teba doslova nemôže fungovať, môže to byť veľkým problémom. Vzťah by mal byť o dvoch rovnocenných partneroch, ktorí sa navzájom podporujú a najmä rešpektujú určitý odstup.

toxický vzťah, partner, vlastnosti
Shutterstock

3. Manipuluje tebou

Neustále kontrolovanie, vypočúvanie, podozrievanie, dokonca prenasledovanie. To je asi to posledné, po čom si túžil/a. Takíto ľudia potrebujú odbornú pomoc, a nie nový vzťah. Vieš, že len ťažko ich zmeníš.

moderné technológie, problémy, vtipné ilustrácie

Mohlo by ťa zaujímať:

5 problémov, ktoré musíš denne riešiť kvôli moderným technológiám 

4. Nehovorí pravdu

Dôvera je kľúčovou súčasťou zdravého vzťahu. Ak si však všimneš, že osoba klame alebo zatajuje veci, mal/a by si si položiť otázku, prečo to robí.

5. Vyvoláva v tebe negatívne emócie

Ak ťa potenciálny partner/partnerka stále vyprovokuje k negatívnym emóciám (ako je hnev alebo smútok), mal/a by si si uvedomiť, že takýto vzťah bude pravdepodobne veľmi náročný a môže to byť náznakom toho, že to nie je tá osoba, ktorú hľadáš.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje