Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Ak bývaš ešte s rodičmi, dobre vieš, že nemáš žiadne právomoci, iba povinnosti. A keby si chcel vedieť prečo, odpoveď je jednoduchá. ,,Pretože, som povedala! Pokiaľ bývaš pod mojou strechou! Dala som ti život a môžem ti ho kľudne vziať!“ Klasické hádky o tom, že si lenivý, nič nerobíš a ničoho si nevážiš je jedna vec, ale potom sú tu také malé mini infarkty, ktoré pravidelne spôsobuješ úplnými drobnosťami. Určite sa ich nájde viac než desať, no tu sú tie najčastejšie:

1. Naješ sa a tanier necháš v umývadle?

Bohužiaľ na umývačku riadu si zatiaľ svojich (bývalých) zákonných zástupcov nepresvedčil a umytie jedného taniera s príborom ti príde vysoko neefektívne. Určite je lepšie nazbierať viac vecí a umyť to naraz. Ale to je vec, ktorá ti skrátka neprejde, lebo ten ,,plný drez“, ktorý si už už chcel umyť, začne s nervami umývať mama alebo otec, lebo sa na to nemôžu pozerať.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/infomercial-dishes-C80OJOz99LaFO)

2. Nechávaš nabíjačku v zásuvke aj keď ju už nepoužívaš?

Ty vieš vôbec koľko stojí elektrina? Čo chceš aby sme zhoreli? Čo chceš, aby sme vybuchli? Klasika, ktorá nikdy neomrzí, ale pokiaľ fakt nevieš koľko taká elektrina stojí, tak ,,drž hubu a krok!“ Apropo, ak nechávaš všade svietiť aj keď sa v tej miestnosti nenachádzaš, ver tomu, že tvoj tatko má chuť vybrať tú žiarovku a strčiť ti ju, presne tam…ty vieš kde, lebo ani po stý raz si to svetlo nevypol.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/cable-cable-charger-charger-electricity-439205/)

3. Minieš celý toaleťák a prázdnu rolku necháš na stojane?

A ty si čo za zviera? To ťa vychovali opice? Bezcharakternosť! Ešte horšie, ako ho tam dať tou nesprávnom stranou. Netýka sa to však len toaletného papiera. Takisto za sebou nechávaš prázdnu nádobu od kávy, či krabicu od mlieka v chladničke, v ktorej ostali presne 4 kvapky. Však to ešte nie je prázdne, že? A ani ten kôš nie je až taký plný, pretože si veľký optimista a vidíš ho skôr poloprázdny a ten jeden obal od čokoládky sa tam už nejako zmestí.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/hulk-stodoe-7RIKnhjTTxzzO)

4. Vyjedáš pravidelne všetko sladké?

Za svoje si nekúpiš, pretože ich potrebuješ na cigy, poprípade chľast. Ale čo máš robiť, keď práve dostaneš záchvat a nutne potrebuješ doplniť cukor? Celý byt máš dopodrobna preskúmaný a tak žiadna tajná skrýša neprežije tvoj útok. A keď sa po čase na to príde, zatĺkaj, zatĺkaj, zatĺkaj! Si jediný obyvateľ, ktorý to mohol urobiť, ale ty sa predsa tak ľahko nevzdáš, proste nie.

pixabay.com (https://pixabay.com/en/boy-eating-chocolate-muffin-709943/)

5. Míňaš príšerne veľa vody pri sprchovaní?

By si sa divil, ale aj tá voda niečo stojí. Sprcha je síce miesto, kde chodíš rozmýšľať, plakať alebo si robiť dobre, no zapamätaj si jednu priamu úmeru. Čím dlhšie necháš pustenú vodu, tým vyšší tlak má tvoj otec. Sprchuj sa výlučne vtedy, ak nie je nikto doma, alebo sa nauč konečne šetriť, budeš to raz potrebovať. Buď rád za luxus, ktorý ti je doprianý. Niektoré rodiny sa kúpu jeden po druhom v tej istej vode a niektoré, bohužiaľ vôbec.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/paul-rudd-they-came-together-Z0Iz4ifCRU4qk)

6. Oprskávaš zrkadlo, alebo nechávaš vlasy v odtoku?

Nemusíš byť prehnane poriadkumilovný, ale niektoré veci by si si mohol odpustiť. To, že v tvojej izbe začal rásť nový život je len tvoj problém, no ostatné časti bytu sa tvária aspoň na oko, ako čisté, krásne a voňavé. Tvoji rodičia len chcú, aby to tak ostalo a ak by náhodou prišla nejaká neplánovaná návšteva, aby sa nemuseli hanbiť. Tvoja mama nie je slúžka a určite ju nepotešíš oprskaným zrkadlom, lebo si nevieš ani umyť zuby ako človek. A keď sa už holíš, či umývaš si vlasy, vyhoď tie pozostatky, lebo nás tu všetkých napne.

pixabay.com (https://pixabay.com/en/mother-and-son-mothers-day-parent-2404328/)

7. Povieš, že hneď prídeš a vrátiš sa ráno?

A ešte ani neberieš telefón. Mama sa už vidí ráno v novinách, ako nezodpovedná osoba, ktorá nechala dieťa napospas noci a to na mieste podľahlo zraneniam. Ani ty si to však neplánoval, ale jednoducho situácia sa vždy zvrtne tak, že nemáš na výber a len dúfaš, že ťa mama nečaká s valčekom v ruke a slzami v očiach.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/oskouioskoui-drunk-breakfast-at-tiffanys-gifscapade-26tP6tCPAwbJfrTVu)

8. Zrazu máš súrne niečo na pranie, aj keď sa ťa mama pýtala osemkrát, či niečo máš?

To si snáď robíš srandu. Práčka s bielym prádlom už beží a ty vtedy dobehneš, že potrebuješ túto košeľu na zajtra do školy. No máš smolu, dieťa zlaté. A tak prosíkaš na kolenách, nech ti ju aspoň ručne operie, pretože ty by si aj tak nevedel ako sa to robí. Tiež nosíš špinavé riady presne vtedy, keď už niekto stojí pri dreze alebo voláš, že si prosíš sladké, práve vtedy keď už mama nakladá veci do auta? Ty si poklad. Už len ťa kopať.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/friend-mom-morning-gWjxxmntSVW9O)

9. Niečo si zoberieš a nevrátiš to na pôvodné miesto?

Či si požičiaš pinzetu, zapaľovač alebo si potrebuješ niečo zapísať, je to úplne jedno. Čo je vaše je aj moje a nikdy to nedáš naspäť. Potom nastáva čas na nekonečnú hádku a presviedčanie o tom, že si tú danú vec nikdy nevidel, aj keď vieš, že si ju mal, ale kdesi ju odložil si ani za svet nepamätáš. Raz tvoja mama vkročí do izby a len tak náhodne ti tam začne upratovať, tak ako to len ony vedia a skončil si, kamarát.

https://memehub.sk/post/89315

10. Si počítačový expert, ale keď chce mama zmeniť profilovku, nemáš čas?

Títo dvaja ľudia ti dali život a ty nemáš päť minút pre ich neschopnosť ovládať dnešné technológie. Keď nejde internet, hádžu na teba pohľady, ako keby si vedel hacknúť nadnárodnú spoločnosť a dúfajú, že ty to vieš opraviť. A ty prichádzaš ako poloboh, vypneš a zapneš router a odchádzaš za potlesku a jasotu ostatných členov rodiny. Už si to neraz skúsil, chápeme, že vysvetliť ako sa odosiela správa je už nad tvoje sily, ale maj trochu trpezlivosti. Ani vaši to s tebou nevzdali, keď si sa učil jesť či cikať do záchoda.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/youngertv-tv-land-tvland-3o7aD9XDWgEEsaIoog)

Titulná fotka: flickr.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.