10 vecí, ktoré spravia aj ten najhoršie vyzerajúci pondelok lepším

Ak by si bol pondelok, určite by si bol smutný, že ťa všetci neznášajú.

Nájde sa len veľmi málo ľudí, ktorí nemajú z pondelkov hrôzu. Pondelky však nemusia byť nutne zlé, záleží na tom, aké si ich spravíš ty sám.

Ak máš aj ty z blížiaceho sa pondelka zlý pocit, tak si spomeň na niektoré z týchto vecí a uvidíš, že aj pondelky vedia byť fajn. Prípadne ti to môže slúžiť ako návod na to, ako si z pondelka urobiť svoj obľúbený deň.

https://giphy.com/gifs/fms3sCNoHgiKA

Prečo nemáme radi pondelky?

Existuje niekoľko dôvodov, prečo ľudia nemajú radi pondelky. A potvrdili to aj vedci. Jedným z najčastejších je ten, že nemáš rád svoju prácu. Komu by sa potom chcelo budiť do nového rána, keď len čaká, kým prejde konečne celý týždeň?

Ďalším je spánok. Tým, že si počas víkendu doprajeme trochu viac spánku, tak rozhodíme svoj biorytmus. A priznajme si, kto chodí v nedeľu spať tak, že má pred sebou krásnych osem hodín spánku.

giphy.com (http://mentalfloss.com/article/60239/6-scientific-reasons-mondays-are-worst)

Ďalším dôvodom je socializácia. Cez víkend sme s našimi priateľmi, partnermi, rodinou, prípadne sami. My si vyberáme, s kým trávime čas. V práci či v škole na výber nemáme. Ďalší dôvod: V pondelky sa cítime horšie. Podľa vedeckých štúdií sa ukázalo, že mnoho žien sa cíti v pondelky škaredšie.

Okrem toho, pondelky sú často dni, keď chceme niečo zmeniť. Od pondelka začneme cvičiť, jesť zdravo, prestaneme piť. Kvôli týmto cieľom sa cítime zle, lebo cez víkend väčšinou pijeme, jeme fast food jedlo a podobne.

Nový playlist na Spotify

Ak nepoužívaš Spotify, tak je to veľká chyba. Lebo práve táto spoločnosť prišla na skvelý nápad, ako zlepšovať ľuďom pondelky. Je to práve personalizovaný playlist, ktorý na teba čaká aktualizovaný každý pondelok. Začať deň s hudbou je jeden z najlepších nápadov.

Heidi Sandstrom, Unsplash

Vynikajúce raňajky

Niektorí ľudia majú to šťastie, že majú v práci nachystané v pondelky raňajky, nech sa im príjemnejšie začína deň. Ak tebe nikto raňajky nechystá, tak si ich nachystaj sám. Nemusíš si robiť nejaké kráľovské raňajky, kvôli ktorým by si musel vstať o tridsať minút skôr. Stačí, keď si v nedeľu kúpiš nejaké pečivo a ráno máš raňajky hotové. Treba sa potešiť jedlom.

Obľúbený seriál, relácia

Je jedno, či pozeráš telku, streamovaciu službu alebo youtube. Mnoho ľudí sa teší na pondelky práve preto, že si pozrú svoj obľúbený vlog, seriál alebo reláciu v telke. Niekoho možno teší aj Teleráno, ktovie.

https://giphy.com/gifs/food-yummy-crepes-SFADi0Z1dekG4

Stretnutie s kolegami a spolužiakmi

Do školy sme sa vždy tešili viacej na spolužiakov, ako na učenie. Preto, ak má niekto šťastie na skvelých kolegov, tak sa môže tešiť aj na nich.

Káva, káva a ešte raz káva

Po namáhavom víkende nie je nič lepšie ako šálka kávy. Tá robí každý pondelok ihneď lepším.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/animation-loop-illustration-26gJySrM6iGsorU64)

Pekné počasie

Ak necestuješ do práce autom, tak ťa možno teší aj kopa snehu. Je to predsa len pekné a roztopí to aj ľadové srdce, ktoré zimu nenávidí. Predstav si tie jarné pondelky, keď ťa ráno budí slnko a štebot vtáčikov. To sú pondelky, keď sa nik nemôže hnevať, že je začiatok týždňa.

Budeš triezvy

Ľudia, ktorí sú cez víkend doslova naložení v liehu, sa možno tešia na pondelok vďaka tomu, že budú triezvi. Nezobudia sa so suchotami, bolesťou hlavy a inými závažnými problémami.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/nehumanesociety-cat-cats-l4pTcCSqMck62swFi)

V obchode majú novú akciu

Čím si starší a „dospelejší“, tým viac ťa tešia takéto maličkosti. Napríklad, akcia na bryndzu alebo kečup a veľké balenie toaletného papiera.

Ideš si zacvičiť

Ľudia, ktorí to s cvičením myslia vážne a cvičenie nie je iba predsavzatím, sa naozaj na pondelky tešia kvôli posilke. Väčšina si dáva cez víkend oddych a mnohým to poriadne cez tie dva dni chýba. Preto sú schopní bez problémov skoro ráno vstať a ísť si zacvičiť.

Dostaneš výplatu

Nie každý pondelok dostávame výplatu, to by boli pondelky naše najobľúbenejšie dni. Keďže banky púšťajú často platby až po víkende, môžu ťa často v pondelok potešiť zelené čísielka na účte.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/nehumanesociety-funny-cat-3o6fJbwYFe3SmVVQ4M)

Zdroj: mentalfloss
Titulná fotka: Vladislav Muslakov/ A L L E F . V I N I C I U S Δ,Unsplash

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
TOP KOMENTY: Vaše najlepšie komentáre za mesiac január


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME