10 vecí, ktoré mnohých z nás počas tohto obdobia hnevajú

S koronou prišli aj nové problémy.

Zdroj: Shutterstock.com

S príchodom koronavírusu sa zmenil náš život, či už sa nám to páči alebo nie. Na začiatku sme si museli zvykať na mnoho nových vecí a momentálne (už viac ako mesiac) je tento vírus doslova súčasťou našich životov. Tie sme mu museli prispôsobiť, a také veci, ako nosenie rúška alebo piatkové vysedávanie doma, sa stali akousi prirodzenou súčasťou nášho bytia.

Rovnako, ako nás pred pár mesiacmi hnevalo, keď vonku pršalo alebo sme si zabudli kľúče, nás teraz hnevajú veci spojené s koronavírusom. Určite si sa už aj ty rozčúlil nad niektorými z týchto vecí.

Samozrejme, momentálne sú aj väčšie problémy, niekto nemá prácu a podobne. Sme si toho plne vedomí a je nám to ľúto. Tieto malé rozčúlenia však určite zažil už každý z vás. 

Zabudol si si dať rúško pred odchodom z domu

Občas ťa príjemné počasie zvedie, a ani nevieš ako a zabudneš na rúško. Nechceš čeliť nepríjemným pohľadom ľudí a ani ich ohrozovať, preto či chceš alebo nie, vrátiš sa poň.

Bol si smutný, že nemáš na lístok na festival, teraz si smutný, že nemáš na lístok na festival, ktorý sa nekoná

Mnohí sme sa rozlúčili s dovolenkami v zahraničí a dúfali sme, že si ich vynahradíme dovolenkou na Slovensku v podobe festivalov a chát. Nie. Festivaly, ktoré sa konajú v júli, sú zväčša už zrušené a osud tých augustových je ešte vo hviezdach. Ak sa aj budú konať, tak budeš vôbec rád, že na ne naškrabeš. Teraz si vyber, čo ťa hnevá viac.

Po karanténe budeš potrebovať plastickú operáciu uší

Ak ti doteraz uši neodstávali, tak teraz po dlhodobom používaní rúška určite budú. Ak ti odstávajú, tak budú ešte viac. Ľudia, čo si takouto plastikou už prešli, sa obávajú, či plastickí chirurgovia prijímajú reklamácie.

Povinná výbava pred odchodom z domu sa zmenila

Predtým to bola peňaženka, kľúče a telefón, teraz je to rúško, dezinfekčný gél a rukavice. Časy sa menia.

Tai’s Captures, Unsplash

Kuriér na teba musí dlho čakať, kým si dáš na seba rúško

Obdivujeme trpezlivosť kuriérov v týchto dňoch, lebo ak by sa pripočítavali peniaze za každú minútu čakania na klienta, tak by už boli milionári. Po čase sa asi naučia, že majú ľuďom volať minimálne 5 minút vopred, lebo kým si človek nasadí rúško, chvíľu to trvá.

Vadí ti pekné počasie, ako ti kedysi vadilo škaredé

Konečne prišla jar, pekné teplé počasie a s ňou aj koronavírus. Nemohol ten vírus prísť v zime? Vtedy bolo jednoduchšie sedieť doma. Koľkokrát sme nadávali, keď sme museli v tom odpornom počasí ísť von?!

Tak ako sme pred pár mesiacmi nadávali, keď bolo škaredé počasie, teraz nadávame, keď je pekné počasie. Lebo nemôžeme ísť von. Teda môžeme, no ale viete, nemôžeme si to užiť tak, ako by sme chceli.

James Corden Facepalm GIF by The Late Late Show with James Corden - Find & Share on GIPHY

Dostaneš chuť na zmrzlinu, ale cez rúško si ju nemôžeš dať

Alebo si v obchode kúpiš nanuk, a až potom neskôr ti docvakne, že ho nemáš ako zjesť. Čaká ťa teda misia, ktorej cieľom je nájsť odľahlé miesto, kde si môžeš vychutnať svoj nanuk. A podobne je to aj s kávou so sebou.

Každý jeden nákup v obchode je misia

Cítiš sa ako ninja, už len keď si dávaš rúško, potom rukavice. V jednom vrecku nákupný zoznam, v druhom dezinfekčný gél. Nič nenechávaš na náhodu. Nehovoriac o tom, keď sa ocitneš medzi regálmi obchodu.

Celý nákup musí prebehnúť rýchlo, pri pohybe pomedzi regály sa teda cítiš ako jeden z hlavných hrdinov nejakého akčného filmu. A ešte ak je náhodou niekto pri regáli, kde si mal v pláne ísť ty. Ajaj.

Sam Moqadam, Unsplash

Randenie je úplne naprd

Online zoznamky sú momentálne plné ľudí a jediný spôsob, ako sa môže človek zoznamovať, je písanie. Okej, môžete si zavolať, dať si videohovor, ale nie je to ono. Takto nezistíš, či dotyčný náhodou nesmrdí, lebo nedokáže používať dezodorant, alebo skrátka medzi vami nefunguje tá chémia tak, ako keď si píšete.

Stráviš niekoľko mesiacov písania si s človekom, o ktorom máš pocit, že to bude tvoja polovička, potom sa konečne stretnete a prídeš na to, že to nefunguje. To naserie. Prípadne, ak sa aj rozhodneš s človekom stretnúť, budeš si to musieť poriadne rozmyslieť, keďže ohrozuješ seba, svojich blízkych aj dotyčného. A nikdy nevieš, či to naozaj stojí za to.

Je ti jedno, že vyzeráš ako humusák, a vadí ti, že je ti to jedno

Za normálnych okolností by si nemal neumyté vlasy 5 dní. Za normálnych okolností by si sa o seba staral a používal aj dezodorant. Ak si teraz sám doma alebo iba v obkolesení rodiny, tak je ti to všetko jedno. A serie ťa, že je ti to jedno, lebo už sa nepáčiš sám sebe.

Nemáš však motiváciu niečo na tom zmeniť. Rovnako, ako ti je jedno, že možno piješ viac ako za normálnych okolností. Alebo ješ viac sladkostí. Netušíš, či má význam formovať sa do plaviek, keďže jediné plavky, ktoré uvidíš, sú možno tie v e-shope.

Shutterstock.com
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
14
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Fenka porodila 21 šteniatok. Postarala sa tým o nový austrálsky rekord


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME