10 vecí, ktoré v práci všetci robíme

A v žiadnom prípade ich nechceme nikomu priznať

Zdroj: simpsonsworld.com (http://static-media.fxx.com/img/FX_Networks_-_FXX/950/643/Simpsons_10_18_P2.jpg)

Nuž, u brigádnikov zo školy to samozrejme až také nebýva, no už po pár mesiacoch na jednom pracovnom mieste, naberieme sebaistotu, ktorá nám dovolí sa konečne trochu „odviazať“ 😉

Hra na telefóne

Od doby, čo vynašli smartphony a rozšírili sa aplikácie všemožného druhu, trávime na nich denne hodiny. Či už online nakupovaním na ebay, chatovaním s drahou polovičkou alebo lámaním rekordov v Angry Birds.

stuff.tv (https://www.stuff.tv/features/7-best-mobile-gaming-accessories)

Kúsok raja

Nič nie je lepšie než ten pocit, keď sa vyparíš na štvrťhodinku z pracoviska, a namieriš si to na WC, priamo k svojmu Železnému trónu. Ostražitosť pred nadriadenými aj kolegami môže ísť bokom, a ty si užívaš tie najlepšie chvíle v práci, pretože ťa konečne nikto neotravuje.

mashable.com (https://i.amz.mshcdn.com/DQ0rh4j4z2L84ndwGjqQMxBmcvY=/950×534/filters:quality(90)/2015%2F04%2F13%2Faa%2Fironthrone.9a0da.jpg)

Panický záchvat

To je ten moment, kedy sa tvoj pohľad stretne s pohľadom šéfa, a ty pochopíš, že sa k tebe chystá prehovoriť ohľadom nejakej veci. Dokonca aj keby sa rozprával len o svojom psovi, tvoj tlak o niečo stúpne a dávaš si o dosť väčší pozor na jazyk. A ak to nie je tvoj šéf, je to šéf tvojho šéfa.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/mrw-show-remote-HUkOv6BNWc1HO/download)

Lži

Samozrejme slušnosť a klamanie sa nevylučujú. A to nie len voči šéfovi, ale kľudne aj kolegom. Dennodenne klameme aj o tých najväčších hlúpostiach, ako napríklad, čo sme robili cez víkend alebo ako sa nám darí v živote.

conservativereview.com (https://www.conservativereview.com/articles/lie-lie-lie-ryan-and-co-caught-in-twisted-pretzel-of-lies-to-preserve-obamacare)

Kradnutie

Tohto sa v menšom či väčšom meradle dopustil každý jeden z nás, a kto vraví že nie, má asi len zlú pamäť. Poznáme tu tri základné kategórie: horúce nápoje (sáčky na čaj, cukor, med, káva, šálky, lyžičky…), kancelárske potreby (perá, ceruzky, papier, tlač súkromných vecí v práci, zošívačky… ) a ostatné väčšie veci (to záleží od umiestnenia, môžu to byť súčiastky, pásky, nástroje, prístroje, jedlo…).

giphy.com (https://giphy.com/gifs/pizza-dog-thief-5qPacKVznXUvC/download)

Vyhýbanie sa zodpovednosti

Prečo by si mal prebrať zodpovednosť za hocičo, čo si spravil alebo sa pri tebe stalo, keď to môžeš dokonale zhodiť na TO? Pretože pamätaj – TO je taká sviňa, že môže prakticky za všetko.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/C8gUR5uIx7hTi/download)

Bdelé snenie

Toto platí hlavne ak sa jedná o psychicky nenáročnú prácu, teda skôr manuálnu. Pretože ak celý deň len stojíš pri linke, bola by obrovská škoda, keby si nepremýšľal nad tým, aké by to bolo, ak by si vyhral milión eur alebo si vzal Scarlett Johanson.

linkedin.com (https://media.licdn.com/mpr/mpr/AAEAAQAAAAAAAAekAAAAJDRiMDM5ZWE0LTlmYmItNDcxMy04ZDM2LTFhM2QyZTFlOWE1Nw.jpg)

Sabotovanie

Toto má dva druhy. Buď sabotuješ niekoho, koho nemáš rád za účelom jeho potopenia alebo sabotuješ niekoho, koho rád máš. V tomto prípade sa jedná o brutálnu vojnu zahŕňajúcu nechutné karikatúry na záchodoch, útoky zošívačkou, ohadzovanie predmetmi, prestavovanie PC a podobné.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/old-success-career-NWyknTtYr114s)

Sťažovanie

A teraz nemyslíme donášanie šéfovi, hoci to aj tak už každý aspoň raz spravil, ale neustále dennodenné sťažovanie sa na svoju prácu, len málo z nás má totiž tú úplne najvysnívanejšiu prácu snov. Na druhú stranu to udržuje silnú súdržnosť medzi kolegami, keďže si môžete zanadávať spolu.

amazonaws.com (https://s3.amazonaws.com/gv2016wp/wp-content/uploads/20160518133829/I-hate-complaining.png)

Presnosť

Tá ti možno chýba v prípade väčšiny tvojej práce, avšak absolútne nikdy pokiaľ ide o čas, a to najmä keď ide o minútu odchodu z práce, kedy sa už pár sekúnd po odzvonení rútiš domov.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/fellowship-of-the-ring-bilbo-baggins-a-long-expected-party-uNvLQpRQaCxZ6/download)

Zdroj: humanthatworks.com
Titulný obrázok: simpsonsworld.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Pri týchto fotkách si povieš, že toľké šťastie a náhoda snáď ani nie sú možné

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME