Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Prvé rande môže byť super dobré alebo super trapas a spolovice je na tebe, ktoré z týchto dvoch to bude. Preto by si mal vedieť, ktorým veciam sa jednoznačne vyvarovať, ak chceš, aby nebolo aj posledným. Drobné upozornenie – hoci je článok písaný z pohľadu ženy, všetky body sú aplikovateľné na všetky existujúce pohlavia. Takže, keď máme toto z krku, na prvom rande by si určite nemal…

1. …prísť neskoro

Okej, chápeme, mama ťa týždeň prenášala, máš to v povahe. Meškáš na autobus, meškáš do práce, meškáš na stretnutia, meškáš vždy a všade a žiadny deadline ti nie je prednejší ako vlastné pohodlie. Chodiť neskoro je prakticky tvoja vizitka a je dosť možné, že sa jedného dňa dotrepeš aj pred oltár strapatý a v pyžame. Ale keď ju necháš na prvom rande hodinu sŕkať minerálku pri prázdnom stole, do tejto fázy sa nikdy nedostaneš.

2. …rozprávať o spoločnej budúcnosti

Ou, ou, ou, brzdi. Ste na prvom rande. Ešte nevieš, či nenecháva na záchode prázdne rolky od toaletného papiera a či si náhodou dobrovoľne nekupuje radšej žltý melón ako červený. Monštrum. Nemáš ani tucha, čo je zač, a ona nemá tucha, či si vôbec vhodný materiál na druhé rande, nieto na spoločný život. O deťoch sa môžete baviť inokedy. Ideálne najskôr za pol roka.

Shutterstock

3. …a keď už sme pri tom, tak ani o minulosti

„Dobrý výber. Aj moja ex si vždy objednávala šalát,“ povedal a malo to zhruba rovnaký efekt, akoby sa priznal, že sa po nociach natiera psími exkrementami, lebo na Modrom koníkovi čítal, že to pomáha s potením. Reči o bývalej nikdy nefungujú. Je úplne jedno, či ju kritizuješ, chváliš alebo len okrajovo konštatuješ, že kedysi existovala. Ak nemáš čo iné povedať, radšej ostaň ticho.

4. …byť neslušný k personálu

Hovorí sa, že charakter človeka najrýchlejšie odhadneš podľa toho, ako sa správa k cudzím ľuďom. Niečo na tom bude. Ak existuje stopercentný repelent na ženy (a na ľudí celkovo), tak arogancia a vrieskanie po čašníčke, kde toľko trčí s tým jedlom, je priam jeho knižným príkladom. Na druhú stranu, ak prirodzene očakávaš, že sa z teba všetci v službách na mieste pos*rú, asi je lepšie, nech o tom vie vopred…

Shutterstock

5. …rozprávať, rozprávať, rozprávať a rozprávať

Základná škola, hodina slovenčiny – siahodlhé rozprávanie jednej a tej istej osoby sa volá monológ. A to posledné, čo by si mal robiť na prvom rande, je viesť monológ. Americkí vedci zistili, že muži, ktorí sa na prvom rande nespýtajú jedinú otázku a neustále sa vracajú k vlastným kvalitám, úspechom a skúsenostiam, umierajú sami. No chceš ty umrieť sám? Nechceš, jasné, že nechceš. Tak chvíľu čuš a pusti ju k slovu.

6. …zabudnúť si peňaženku

„To najdrahšie šampanské, poprosím,“ zahlásil, a keď pred nich čašník postavil fľašu, za ktorú by si si mohol kúpiť celé Vyšné Ružbachy, nalial do seba rovno tri poháre. Človek by povedal, že asi nemá hlboko do vrecka, keď pije šampus ako vodu, ale ten človek by sa šeredne mýlil. Len čo totiž príde na lámanie chleba, s prekvapeným výrazom hodným zlatej sošky skonštatuje, že si „zabudol“ doma peňaženku. Skvelá stratégia… ak je tvojím životným cieľom nájsť si na prahu dverí voodoo bábiku dopichanú špendlíkmi.

Shutterstock

7. …komentovať, čo si kto objednal

Žijeme v 21. storočí a už by sme si konečne mohli kolektívne uvedomiť, že čo kto konzumuje, absolútne nie je naša vec. Ženy nejedia iba šaláty, muži nepijú len tvrdý alkohol a niekedy si do toho farebného koktejlíku zapichnú ešte aj dáždniček. No a čo. Komentovať, kto si čo objednal, nie je vhodné v nijakej situácii, no na prvom rande tým dupľom nie. Takže ešte raz, aj pre tých vzadu – „wau, ty ale ľúbiš popapať“ po tom, čo si objednala burger, nie je kompliment. Bez ohľadu na to, ako si to myslel, to NIE JE KOMPLIMENT.

8. …frflať absolútne na všetko

Táto reštaurácia je naprd. Obrus je fľakatý, taniere špinavé, jedlo chutí akosi divne. Čašníci sú zdutí, hostia sú zdutí, rovnako ako jeho šéf, ktorý bol tiež permanentne zdutý, a to bol jeden z dôvodov, prečo pod takým chrenom už nemohol ďalej pracovať. Teraz je šťastne nezamestnaný a tento idiotský štát sa nezmôže ani na solídne dávky… Prosím, ak sa v polovici tohto prejavu ospravedlní a odíde na záchod, nebuď prekvapený, ak sa z neho už nevráti.

Shutterstock

9. …čumieť do mobilu

Ty sa nudíš? Ak áno, tak čo tu vôbec robíš, a ak nie, tak hoď ten mobil krížom cez miestnosť a trochu sa spoločensky iniciuj. Stále čumieť do mobilu je jeden zo zaručených spôsobov, akým si pochováš rande hneď v úvode a každou ďalšou kontrolou obrazovky už len kopeš nižšie. Čo je také dôležité, že to nemôže hodinu počkať?

10. …zavaliť ju trápnymi vtipmi

Smiech je neodmysliteľnou súčasťou každého dobrého rande, ale netreba zabúdať, že humor by mal prichádzať spontánne. Zasypať niekoho lacnými kameňákmi nie je cesta, ako ohúriť. Nacvičovať standupovú rutinu si môžeš aj inokedy, nie?

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť