Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin
Zdroj: ©Shutterstock

10 vecí, ktorým sa vyhnúť na prvom rande, ak nechceš, aby to pri ňom aj skončilo

Ale ak ti to je jedno, tak nech sa páči... urážaj si čašníkov pokojne ďalej.

Prvé rande môže byť super dobré alebo super trapas a spolovice je na tebe, ktoré z týchto dvoch to bude. Preto by si mal vedieť, ktorým veciam sa jednoznačne vyvarovať, ak chceš, aby nebolo aj posledným. Drobné upozornenie hoci je článok písaný z pohľadu ženy, všetky body sú aplikovateľné na všetky existujúce pohlavia. Takže, keď máme toto z krku, na prvom rande by si určite nemal…

1. …prísť neskoro

Okej, chápeme, mama ťa týždeň prenášala, máš to v povahe. Meškáš na autobus, meškáš do práce, meškáš na stretnutia, meškáš vždy a všade a žiadny deadline ti nie je prednejší ako vlastné pohodlie. Chodiť neskoro je prakticky tvoja vizitka a je dosť možné, že sa jedného dňa dotrepeš aj pred oltár strapatý a v pyžame. Ale keď ju necháš na prvom rande hodinu sŕkať minerálku pri prázdnom stole, do tejto fázy sa nikdy nedostaneš.

2. …rozprávať o spoločnej budúcnosti

Ou, ou, ou, brzdi. Ste na prvom rande. Ešte nevieš, či nenecháva na záchode prázdne rolky od toaletného papiera a či si náhodou dobrovoľne nekupuje radšej žltý melón ako červený. Monštrum. Nemáš ani tucha, čo je zač, a ona nemá tucha, či si vôbec vhodný materiál na druhé rande, nieto na spoločný život. O deťoch sa môžete baviť inokedy. Ideálne najskôr za pol roka.

Shutterstock

3. …a keď už sme pri tom, tak ani o minulosti

„Dobrý výber. Aj moja ex si vždy objednávala šalát,“ povedal a malo to zhruba rovnaký efekt, akoby sa priznal, že sa po nociach natiera psími exkrementami, lebo na Modrom koníkovi čítal, že to pomáha s potením. Reči o bývalej nikdy nefungujú. Je úplne jedno, či ju kritizuješ, chváliš alebo len okrajovo konštatuješ, že kedysi existovala. Ak nemáš čo iné povedať, radšej ostaň ticho.

Rozhovor so spisovateľkou Julie Caplin

Odporúčame prečítať:

Rozhovor so spisovateľkou Julie Caplin: Dej najnovšej časti série Romantické úteky sa bude odohrávať v meste, ktoré je bližšie, ako si myslíš

4. …byť neslušný k personálu

Hovorí sa, že charakter človeka najrýchlejšie odhadneš podľa toho, ako sa správa k cudzím ľuďom. Niečo na tom bude. Ak existuje stopercentný repelent na ženy (a na ľudí celkovo), tak arogancia a vrieskanie po čašníčke, kde toľko trčí s tým jedlom, je priam jeho knižným príkladom. Na druhú stranu, ak prirodzene očakávaš, že sa z teba všetci v službách na mieste pos*rú, asi je lepšie, nech o tom vie vopred…

Shutterstock

5. …rozprávať, rozprávať, rozprávať a rozprávať

Základná škola, hodina slovenčiny – siahodlhé rozprávanie jednej a tej istej osoby sa volá monológ. A to posledné, čo by si mal robiť na prvom rande, je viesť monológ. Americkí vedci zistili, že muži, ktorí sa na prvom rande nespýtajú jedinú otázku a neustále sa vracajú k vlastným kvalitám, úspechom a skúsenostiam, umierajú sami. No chceš ty umrieť sám? Nechceš, jasné, že nechceš. Tak chvíľu čuš a pusti ju k slovu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.