10 vecí, vďaka ktorým zistíš, či si cholerik

…alebo môžeš otestovať niekoho z tvojich blízkych.

Zdroj: @dslifka/twitter.com (https://twitter.com/dslifka/status/482935774447280128)

Temperament – úžasná vec, ktorá skvele udáva naše správanie v spoločnosti. Či už si sexuálny predátor, drak každej párty alebo šedá myš sediaca v rohovom kresle, Hippokrates sa skrátka rozhodol, že sa dá na základe prevažujúcej tekutiny v našom tele, určiť aj náš temperament. Ľudia ako Jung našťastie rozvinuli túto teóriu ďalej, no napriek tomu sa Hippokratovej práci dodnes nevyhneme.

S týmito štyrmi typmi ste sa už určite stretli. Každý z nás má kombináciu dvoch týchto temperamentov, pričom takmer vždy jeden z nich prevyšuje. Prvým je sangvinik (jeho tekutinou má byť krv, je to taký ten živý, extrovertný, zábavný jedinec), potom flegmatik (jeho „tekutinou“ má byť hlien…bez komentára, a v praxi je to vlastne taká ľadová hlava, čím viac je človek flegma, tým menej sa rozrušuje nad vecami, a tým chladnejšie ich rieši), melancholik (ech, tento temperament sa pridal až neskôr a tekutinou by podľa prekladu bola „čierna žlč“ tak to radšej prejdime ďalej, každopádne, jedná sa o ľudí, ktorí sú mimoriadne citliví, často až citovo labilní) a nakoniec cholerik (tekutinou je samozrejme žlč, ktorá im tak rada stúpa, pretože sú to ľudia, čo sa dokážu až nadprirodzene naštvať aj pre úplnú volovinu).

Občas sa stane, že u niekoho jeden z jeho temperamentov natoľko prevyšuje nad tým druhým, že sa zdá, že má len ten jeden. Existujú flegmatici, ktorým by ste mohli trhať nechty a ich jedinou odpoveďou by bol prázdny pohľad s názvom „No a čo?“. Alebo napríklad melancholici, ktorých pohľad na zrazené mača na ceste rozplače ako deti. No a čo takí cholerici? Určite niekoho takého poznáte, stačí maličkosť a tento človek je v tvári červený ako Trump po návšteve fitka, čelo má zvraštené ako Alpy a od úst mu prská toľko slín, že by nimi prebral k životu aj trávnik v Údolí smrti. Pozrime sa na pár tipov, čo takéhoto cholerika dokáže poriadne naštvať.

Káble zamotané do koliesok kancelárskeho kresla

imgur.com (https://imgur.com/gallery/1VDUypP)

Ak nie si práve perfekcionistický ajťák, vysadený na dokonalý poriadok v kábloch, určite si už aspoň raz zažil ten moment. Ženieš sa od jedného konca svojho stolu ku skrinke na druhej stane izby/kancelárie a v tom táto malá gumená neviditeľná sila prudko zabrzdí tvoj rozlet. V horšom prípade šúchaš nosom podlahu, ak si sa až tak moc náhlil. Pre cholerika je to skvelý dôvod na to, začať kričať a kopať do vecí. Na začiatok do samotného kresla.

Jedlo v kuchynskom dreze

reddit.com (https://i.redd.it/b5fyl03k0n201.jpg)

Toto spravidla ukazuje skôr na cholerické správanie vašej matky či partnerky (nehnevajte sa, ale akosi aj napriek výnimkám mi to sedí skôr k mužom), ktoré keď objavia v dreze takéto prekvapenie tak sa o tom dozvieš hoci by si bol aj na druhom konci krajiny.

Naveky uzamknutá plechovka

imgur.com(https://imgur.com/cTN9sWx)

Toto sa nestáva až tak bežne, takže ak sa ti pošťastí, pravdepodobne si do teba chce karma len trochu rypnúť. Prísť o plechovku Coly až tak nenaštve, ale ak by to bol, u nás nemiestne predražený, Guiness, viem si predstaviť nástup hnevu.

Zaseknutý zips

imgur.com (http://i.imgur.com/gFye9.jpg)

V tom lepšom prípade si zapínaš mikinu alebo bundu, a ten malý hajzel sa skrátka nechce pohnúť ďalej. V horšom prípade sa jedná o tvoju bradu, kedy ti už určite aj nejaká tá nadávka, minimálne v duchu, ujde. A v tom najhoršom si muž, čo opúšťa WC a zraní svoj poklad. To spraví cholerika zaručene z každého. Teda každého muža.

„Kvalitné“ papierové utierky

imgur.com (https://imgur.com/GLBQYuO)

Vážne netuším kto ich vyrába, ale toto sa stane vždy. Až začínam mať pocit, že ľudia stojaci za týmto produktom sú z nejakej suchšej púšte, na ktorej sú výrazné problémy s vodou.

Guma na ceruzke

imgur.com (https://imgur.com/lGzOsCB)

Ďalší zo zoznamu absolútne hlúpych a nepoužiteľných produktov/zlepšovákov. Existujú kvalitné gumy, menej kvalitné gumy a potom tie, čo si kúpiš zároveň s novou farebnou ceruzkou, na ktorej máš poprípade jednorožce a dúhy. V texte to až taký problém nie je, ale ak sa ti toto stane pri kreslení pravdepodobne vypeníš a podpáliš celý skicár.

Slúchadlá

imgur.com (http://i.imgur.com/qmriIgt.jpg)

V momente ako si opatrne vyťahuješ slúchadlá z uší, bezpečne ich zmotávaš do pravidelného tvaru a vkladáš do vreciek už vieš, že máš smolu. Nech by si spravil hocičo, vytiahneš ich ako vždy totálne zamotané. Pretože či chceš alebo nie, v každom vrecku je malý portál do inej dimenzie, kde sa malí mimozemšťania bavia práve tým, ako ťa takto kvalitne naštvať.

Alobal

imgur.com (https://imgur.com/UgfunDq)

Poznáš to, spolubývajúci si požičia alobal či už na vodnú fajku, grilovanie alebo niečo iné a nazad sa ti vráti toto. V pekle je jedno úplne špeciálne miesto pre ľudí, čo robia takéto veci. A dúfam že diabol je dostatočný perfekcionista, aby im to dal vyžrať.

Lyžička

imgur.com (https://imgur.com/x9T73jJ)

Pri tomto sa už vážne zastavuje rozum. Tu dostáva facku všetko od hygieny, cez ten úbohý čaj a kávu, ktoré táto lyžička navštívila až po zuby tvojho mladšieho súrodenca, ktoré sa ten cukor snažia ohrýzť.

Lepiaca páska

imgur.com (https://imgur.com/zKIcAYE)

No, síce to nie je úplne na rozbíjanie nábytku, ale aj ja sám pri nekvalitnejšej páske občas počítam do 100, keď sa mi takáto vec zopakuje tak tretíkrát po sebe.

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: @dslifka/twitter.com

Reagujte!
Grr Grr
53
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
30
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tragikomickému videu, ktoré obletelo svet by sa mali muži určite vyhnúť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME