Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka

10 viet, ktorými partnerka zaručene vytočí svojho partnera

Nielen muži to v komunikácii vedia pokaziť.


Komunikácia je základným kameňom každého vzťahu. Niektoré vety však môžu mať úplne opačný účinok, než aký bol zamýšľaný. Aby sme boli rodovo vyrovnaní, keďže minule sme ti priniesli článok obsahujúci 10 viet, ktorými partneri zaručene vytočia svoje nežné polovičky, dnes kartu obrátime. Pozrieme sa na vety, ktorými partnerka vytočí svojho partnera.

Povedzme si úprimne, ani my ženy nie sme vždy úplné neviniatka. Niekedy skrátka povieme niečo, o čom vieme, že by sme nemali, a vyvoláme tým zbytočné konflikty a napätie. Tu je desať viet, ktorými partnerka zaručene vytočí svojho partnera.

1. „Prečo to nemôžeš spraviť správne?“

Táto veta naznačuje, že partner nedokáže niečo urobiť tak, ako by si želala, a môže ho prinútiť cítiť sa neschopne alebo zle. Namiesto toho je lepšie poskytnúť konkrétnu spätnú väzbu alebo ponúknuť pomoc.

2. „Prečo nie si ako…?“

Porovnávanie partnera s inými ľuďmi, či už s priateľmi, alebo s rodinnými príslušníkmi, je vždy riskantné. Takéto porovnania môžu spôsobiť, že sa partner cíti nedostatočne a menejcenne.

3. „To už si zabudol?“

Táto veta môže vyvolať pocit viny a frustrácie, najmä ak ide o niečo, na čo sa partner naozaj snažil spomenúť. Je lepšie jemne pripomenúť než vyčítať.

10 najmenej vhodných fráz, keď je tvoja priateľka nahnevaná

Mohlo by ťa zaujímať:

10 najmenej vhodných fráz, keď je tvoja priateľka nahnevaná

4. „Očakávam od teba viac“

Aj keď je dôležité mať očakávania, táto veta môže partnera prinútiť cítiť sa nedostatočne, alebo, že zlyhal. Komunikácia o očakávaniach by mala byť konštruktívna a povzbudzujúca.

5. „Nezaujíma ma to“

Ignorovanie záujmov alebo starostí partnera môže spôsobiť, že sa cíti nepodstatne a ignorovane. Ukázanie záujmu a empatie je kľúčové pre zdravý vzťah.

10 viet, ktorými partnerka zaručene vytočí svojho partnera
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.