Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Pre mnohých ideál ženy predstavujú čísla 90/60/90, no častokrát zabúdajú na to, že výplň košíkov podprsenky im nenavarí, neuprace, nevyžehlí trenky a nepovie im, že je to v poriadku, keď opäť nedostanú to vytúžené povýšenie. Ono sa hovorí, že frázu „na vzhľade nezáleží“ používajú len škaredí ľudia, ktorí sa snažia nespokojnosť so svojim zovňajškom skryť za iné hodnoty. No niečo na tom predsa len bude. Koniec koncov, koľkí z vás by vydržali žiť so ženou, ktorá je síce krásna ako obrázok, no má zhruba aj rovnaké IQ?! Nad podobnou otázkou sa zamýšľali aj vedci, respektíve nad tou, ktoré ženské vlastnosti sú skutočne podstatné, a toto sú výsledky, ktoré mnohých z vás prekvapia.

1. Je múdrejšia ako ty

Aj keď povedzme si úprimne, to asi nie je zase až také ťažké, vzhľadom na to, že vyhodíš obal od sáčkovej polievky hneď ako ju nasypeš do hrnca a potom sa desať minúť špáraš v koši, lebo si zabudol, koľko sa má variť. Alebo sa pozrieš na mobil, aby si zistil, koľko je hodín a hľa… Pozrel si sa a nezistil si. Takže nájsť niekoho, kto bude mať aspoň o dve šedé mozgové bunky viac ako ty asi naozaj nebude taký nadľudský výkon. Ale teraz naozaj, mať múdrejšiu frajerku má hneď niekoľko výhod. Po prvé vám to ušetrí veľa hádok, pretože žena je proste žena, potrebuje mať vždy pravdu a v tomto prípade ju teda aj mať bude a po druhé, vedec Lawrence Whalley svojím výskumom preukázal, že muži, ktorí majú po svojom boku múdrejšie polovičky sú menej náchylní na demenciu. Takže ak si chceš na staré kolená pamätať, v ktorom šuflíku máš ponožky a v ktorom trenky, tak múdrejšia frajerka je jednoznačne cesta, ktorou sa vydať.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/david-boreanaz-3l8tXUZ948O8E)

2. Je úprimná

Úprimnosť je veľmi dôležitá vlastnosť, treba však vedieť, kde sú jej hranice. Je v poriadku povedať, že sa vyskytol nejaký problém, ktorý treba riešiť. Nie je v poriadku hľadať problémy aj tam, kde nie sú, len aby pri večeri nebolo ticho a susedia mali o zábavu postarané. Potom niet divu, že si väčšina chlapov pod slovným spojením úprimná žena predstaví uvrešťanú harpyu, ktorá na raňajky požrala všetku múdrosť sveta a teraz má potrebu ti ju špliechať do ksichtu. Úprimná žena je taká, ktorá vie povedať pravdu na rovinu, tak ako je. Nie taká, ktorá presadzuje tú osobnú, za vlasy pritiahnutú a štyrikrát preonačenú pravdu, ktorá jej akurát zapadá do konceptu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/funny-lol-comedy-WFnZsFB3dVB04)

3. Vie sa na veci pozerať pozitívne

Nikto nechce stráviť život v jednej domácnosti s pesimistickým uzlíčkom nervov, pre ktorého je aj prihorená praženica či nakrivo nalakovaný necht dôvodom na zdutú tvár. Každý má občas zlý deň. Ten deň, kedy sa ti krámy rozhodnú doj*bať dovolenku, vták ti okadí auto a v samoške ti vydajú namiesto dvoch eur dvadsať centov a ty si to všimneš až doma. Ale je rozdiel, či je tento deň naozaj deň alebo týždeň, mesiac, rok…

giphy.com (https://giphy.com/gifs/chuber-pma-positive-mental-attitude-l0Nwz1ehUndfqL9MQ)

4. Je ochotná robiť kompromisy

Ale nie tie typicky ženské ako „ja som chcel psa, ona mačku, tak sme kúpili dve mačky a bolo“. To nie je kompromis (to je klasický život so ženou). Ale také tie naozajstné, na ktorých záleží. Napríklad to, kam pôjdete na dovolenku. Ona chcela more, ty zase nejakú prírodu. Tak ste kempovali v kríkoch pri diaľnici smerom do Chorvátska. Alebo čo budete večer jesť. Ona chcela ázijskú kuchyňu, ty zase niečo sladké. Tak ste kúpili polotovar parených buchiet vedľa u Vietnamca v samoobsluhe, spolu sa dosr*li jak divé svine a dospeli k záveru, že nabudúce radšej vyberá len jeden. A tak ďalej, a tak ďalej, pretože takto sa to robí.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/vh1-aiG3QWVODi1YCtMfrb)

5. Smeje sa na tvojich vtipoch

Myslím, že tento bod je celkom jasný. Pokiaľ naozaj nájdeš dievča, ktoré sa bude dobrovoľne rehotať na vtipe o kyslých uhorkách, eskalátore a zubnej protéze po tom, čo ho opakuješ už desiatykrát pri tej istej večeri, tak sa jej drž zubami nechtami. Ver mi, dobre ti radím. Pretože to je najväčší dôkaz lásky – trpieť s krvácajúcimi ušami a nožíkom otvárajúcim sa vo vrecku, no tváriť sa ako najšťastnejší človek na svete. Lebo tam hlboko v srdci, keď si odmyslíš tú zubnú protézu, aj naozaj si.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cbc-funny-comedy-mr-d-3oGRFqzrN09cHv5gfS)

6. Má otvorené srdce

To je veľmi dôležité, mať otvorené srdce. A ešte ústa. Áno, to je veľmi dobrý základ každého dlhodobého vzťahu. Lebo ako sa hovorí, bez fajky nie sú koláče… Alebo čosi také, no.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/stonehampress-funny-inappropriate-kXduZi3pRho0U)

7. Podporuje tvoje sny a záujmy, no nezabúda na tie svoje

Okrem toho porekadla o fajke a koláčoch mám v rukáve aj jedno skutočné, hoci mu verí len nežná časť svetovej populácie. „Za každým úspešným mužom stojí úspešná žena.“ A úspešná žena je taká, ktorá síce podporuje sny svojho vyvoleného, no nezabúda pri tom ani na tie vlastné. So ženou, ktorá nemá vlastné ambície a tak sa pre istotu nalepí na chlapa, ktorý nejaké má, aby si ich mohla privlastniť a tváriť sa, že jej existencia má aspoň aký taký zmysel, to veru ďaleko nedotiahneš. Lebo príde deň, kedy zistíš, že ty máš všetko a ona nemá nič. Nemá vlastných priateľov, kariéru, záľuby a šťastie. Má len to, ktoré jej ty požičiaš a bez neho by bola len prázdnou schránkou. A to ťa veľmi rýchlo prestane baviť, pretože si aj sám uvedomíš, že ak by si mal záujem o prívesok, zašiel by si do trafiky a kúpil si toho malého gumeného pandrláka so svojím menom. A bolo by to omnoho ekonomickejšie.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/netflix-season-3-full-house-3o7aD0VFO3mMYfc4Zq)

8. Vychádza so svojími rodičmi

To, že tvoja nastávajúca vychádza dobre so svojími rodičmi je podstatné hneď z dvoch dôvodov. Po prvé, tá ženská sa za chvíľu stane tvojou svokrou, a ak s ňou nedokáže vydržať v jednej miestnosti jej vlastná dcéra dlhšie ako desať minút bez toho, aby mala chuť oj*bať jej konferenčný stolík o hlavu, ako na tom asi budeš ty?! A po druhé… Ľudia, ktorí nevychádzajú so svojimi rodičmi s nimi poväčšinou nevychádzajú preto, že ich rodičia spolu nevychádzajú navzájom. A keď dieťa osemnásť rokov sleduje ako tatko potajme práši svoju sekretárku a mama doma plače do zástery a utápa smútok vo fľaši vodky, akú predstavu o fungovaní vzťahu to v ňom asi zanechá?

giphy.com (https://giphy.com/gifs/netflix-season-3-full-house-3o7aD0VFO3mMYfc4Zq)

9. Pri hádke zachová chladnú hlavu a upokojí aj teba

Ha. Vedci sú možno všelijakí, no podľa tohto tvrdenia majú jednoznačne brilantný zmysel pre humor. Pretože ak niekto reálne nájde takúto devu, nech ju obalí do bublinkovej fólii a zašle do národného múzea ako unikátny exponát. Nechápte ma zle. Nepochybne niekde tam vonku, za siedmimi horami a siedmimi dolami existuje žena, ktorá sa nechce hádať. Ale kým sa dotrepete za tých sedem hôr a sedem dolov (?), tak narazíte na zástup tých, ktorým stačí potiahnuť za tú správnu nitku a už v pozadí počuť „držte si klobouky, pojedeme z kopce“.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/oskouioskoui-gifscapade-l41lPcBHUwrz78LUA)

10. Robí s tebou bláznivé veci

Zlaté pravidlo začínajúcich vzťahov znie – pokiaľ sa ti ešte ani raz nepokúšala vyšpárať nos a nacpať ti šušeň do huby, tak to nie je tá pravá. A ja môžem len súhlasiť. V živote stretneš ešte nekresťanský počet ľudí, pri ktorých budeš musieť zachovať vážnu tvár, tvoja frajerka by určite nemala byť jednou z nich. Nájdi si ženu, ktorú budeš môcť uštekliť k smrti, oblízať jej celú tvár, ostriekať ju šľahačkou (reálnou sladkou šľahačkou z obchodu, ty na čo zase myslíš?), ukradnúť jej rezeň z taniera a zožrať ho pred jej očami, prdnúť jej do tváre, grgnúť si pri sexe, ohadzovať sa s ňou balónikmi s vodou a hádzať paštikové chleby o strop. Nájdi si ženu, s ktorou budeš môcť byť malé dieťa do konca života. Na dospelosť bude priestor inde, ver mi.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/shrug-shrugging-shruging-vFbgOpdixK23u)

Zdroj: independent.co.uk
Titulná fotka: istock.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť