Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 29.11.2022
sk
Vratko
cz
Zina

Niektorí ľudia milujú svoju prácu tak veľmi, že nemajú tú najmenšiu chuť odísť do dôchodku. Týka sa to napríklad aj hercov a herečiek, ktorí by bez hrania skrátka nemohli žiť. Jeden článok o hercoch, ktorých v ďalšej aktivite nezastavil ani ich pokročilý vek, sme ti už na EMEFKA priniesli.

V tomto článku ti predstavíme ďalšiu desiatku, ktorá je aj na „staré kolená“ mimoriadne aktívna. Nech im to vydrží čo najdlhšie!

1. Michael Gambon

Herecký veterán Michael Gambon sa narodil v roku 1940 a tento rok v októbri oslávi 81 rokov. Počas svojej kariéry hral vo filmoch, seriáloch, ale aj na divadelných doskách. Zmieniť môžeme jeho tituly Kuchár, zlodej, jeho žena a jej milenec, Bezvýznamný muž, Ospalá diera, Život pod vodou či fantasy sériu Harry Potter, v ktorej si zahral Albusa Dumbledora. Naposledy sme ho mohli vidieť v biografickej dráme Judy a filme Cordelia.

Shutterstock

2. Al Pacino

Geniálny Al Pacino patrí k zaslúženým hereckým legendám. Narodil sa v roku 1940, má teda 80 rokov a zahral si v celom rade kultových filmov. Krstný otec, Zjazvená tvár, Psie popoludnie, Carlitova cesta, Krycie meno Donnie Brasco, Diablov advokát či Insomnia, to je len zlomok z jeho bohatej filmografie.

V posledných rokoch sa objavil napríklad v tarantinovke Vtedy v Hollywoode, gangsterke The Irishman či dráme American Traitor: The Trial of Axis Sally. Uvidíme ho aj v chystanom kriminálnom filme House of Gucci od Ridleyho Scotta.

Shutterstock

3. Vanessa Redgrave

84-ročná herečka Vanessa Redgrave sa narodila v roku 1937 a herectvu sa venuje už viac než šesť dekád. Hrala a hrá vo filmoch, seriáloch či divadelných hrách. Za svoje výkony pozbierala množstvo ocenení, vrátane Oscara, Zlatého glóbusu či cien Emmy. Z jej filmov stoja za zmienku tituly Romeo a Júlia, Mission: Impossible, Wilde, Pani Dallowayová, Zločin a trest či Hon na líšku.

Zdá sa, že Redgrave sa na dôchodok ešte nechystá, čoho dôkazom sú aj filmy z posledného obdobia: The Aspern Papers, Georgetown či Mrs Lowry & Son. V post-produkcii sa nachádzajú filmy Finding You a The Lost Girls.

Shutterstock

4. Robert Redford

Herec, producent a režisér Robert Redford tiež patrí k nesmrteľným klasikom strieborného plátna. Narodil sa v roku 1936 a 16. augusta oslávil 85. narodeniny. Z jeho filmografie stoja za zmienku tituly ako Butch Cassidy a Sundance Kid, Jeremiah Johnson, Veľký Gatsby, Všetci prezidentovi muži či Zaklínač koní.

Medzi jeho najnovšie kúsky patrí výborná krimi dramédia The Old Man & the Gun, fantasy Buttons, komiksovka Avengers: Endgame a komédia Omniboat: A Fast Boat Fantasia. Na konte má množstvo ocenení, vrátane dvoch Oscarov.

Shutterstock

5. Lily Tomlin

Herečka, komička, scenáristka a speváčka Lily Tomlin sa narodila v roku 1939, má teda 81 rokov. Poznať ju môžeš napríklad z filmov Nashville, Posledné predstavenie, Od deviatej do piatej, Čaj s Mussolinim a I Heart Huckabees.

V nedávnej dobe prepožičala hlas tete May v animáku Spider-Man: Paralelné svety, aktívna je tiež v seriálových vodách. Účinkuje v seriáli Grace a Frankie, ktorý môžeš nájsť na Netflixe. Za svoje výkony získala množstvo najrôznejších ocenení.

Shutterstock

6. Alan Alda

Alana Aldu (ročník 1936, má 85 rokov) si zrejme väčšina divákov pamätá ako sarkastického Hawkeyho Pierca z kultového komediálneho seriálu M*A*S*H. Zahral si aj v seriáloch Západné krídlo či 30 Rock a výraznú stopu zanechal aj na poli filmov, stačí spomenúť jeho snímky Na budúci rok v rovnakom čase, Zločiny a poklesky, Tajomná vražda na Manhattane, Letec či Most špiónov. Jeho najčerstvejším titulom je dráma Marriage Story a seriál Ray Donovan. Na konte má nomináciu na Oscara, šesť Zlatých Glóbusov a mnoho iných ocenení.

Shutterstock

7. James Earl Jones

James Earl Jones sa narodil v roku 1931 a v januári tohto roku oslávil svoje 90. narodeniny. Herectvu sa venuje od roku 1948 a odvtedy sa objavil v neprebernom množstve filmov, seriálov či divadelných hier. Zmieniť môžeme kultové tituly ako Dr. Divnoláska alebo Ako som sa naučil nerobiť si starosti a mať rád bombu, Barbar Conan, Cesta do Ameriky, Sliediči či Leví kráľ.

Zabudnúť nesmieme ani na sériu Star Wars, v ktorej prepožičal hlas démonickému Darth Vaderovi. V posledných rokoch sa James Earl Jones objavil vo filme Warning Shot, remaku Levieho kráľa či v komédii Cesta do Ameriky 2.

Shutterstock

8. Julie Andrews

Julie Andrews sa narodila v roku 1935, má teda 85 rokov. Okrem herectva sa venuje aj spevu a písaniu. S herectvom začala už ako dieťa a odvtedy sa objavila v obrovskom množstve titulov. Aby sme spomenuli len niekoľko z nich: My Fair Lady, Mary Poppins, Za zvukov hudby, The Americanization of Emily či That’s Life!

V poslednej dobe sa venovala skôr animovaným filmom, hlasy prepožičala postavám v snímkach Shrek: Zvonec a koniec či Ja, zloduch 3. Začuť sme ju mohli aj v komiksovke Aquaman a na pláne má snímky Minions: The Rise of Gru a fantasy The King’s Daughter.

Shutterstock

9. Angela Lansbury

Angela Lansbury je oceňovaná filmová, seriálová a divadelná herečka. Narodila sa v roku 1925 a má teda neuveriteľných 95 rokov. Jednou z jej najznámejších úloh bola postava spisovateľky a detektívky Jessicy Fletcher v seriáli To je vražda, napísala. Zahrala si aj vo filmoch A Purple Mask, Smrť na Níle, Spoločenstvo vlkov či v televíznej minisérii Malé ženy. Len nedávno sme ju mohli vidieť v snímkach Návrat Mary Poppins a Buttons: A Christmas Tale.

Shutterstock

10. Donald Sutherland

Donald Sutherland sa narodil v roku 1935, v júli tohto roka oslávil už svoje 86. narodeniny. Zahral si vo filmoch Fanatic, Sebastian, Joanna, M*A*S*H, Obyčajní ľudia, JFK, Za hranicami možností, Občan X či Pýcha a predsudok. Z jeho najnovších titulov môžeme zmieniť minisériu The Undoing či snímky Americký kat, Ad Astra a Alone. V týchto dňoch nakrúca akčné sci-fi Moonfall.

Shutterstock

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť