Pondelok 29.11.2021
sk
Vratko
cz
Zina

Tak tu máme opäť leto, čo znamená nielen opaľovanie, kúpanie sa v bazénoch či v mori a celkovú pohodu, ale aj kvalitné filmy či seriály. Mnohí z nás totiž iste počas dlhých večerov dajú prednosť aj kvalitnej seriálovej tvorbe. V tomto článku sme pre teba vybrali 10 skvelých a rôznorodých kúskov, ktoré sú na letné mesiace ako stvorené.

Ponúkajú zábavu, dojemné momenty a celkovo človeka dokážu veľmi pozitívne naladiť.

1. Unbreakable Kimmy Schmidt

Výborný seriál Unbreakable Kimmy Schmidt rozpráva o mladej Kimmy (Ellie Kemper), ktorá unikne z osídiel sekty do veľkého New Yorku. Tam sa musí postaviť na vlastné nohy, našťastie jej v tom pomôžu novonájdení priatelia. Seriál stojí hlavne na skvelom výkone Ellie Kemper, ktorá je sympatická, milá a nie je problém jej fandiť.

Navyše, pokiaľ máš rád trochu absurdný humor, v tomto prípade si rozhodne prídeš na svoje. Unbreakable Kimmy Schmidt má na konte 4 série a jeden špeciál, odniesol si chválu kritiky aj viacero ocenení.

2. Love Life

Príjemná romantická komédia Love Life je koncipovaná ako antológia rôznych príbehov, ktoré sa točia okolo lásky a partnerských vzťahov. V jednotlivých príbehoch zachytáva celú etapu ľúbostného života hrdinov: od prvej lásky až po tú poslednú. Seriál sa môže pochváliť skvelým obsadením na čele so sympaťáčkou Annou Kendrick. Celkovo ide o príjemnú, nenáročnú zábavu, ktorá v žiadnom prípade neurazí a romantikov príjemne pohladí na duši.

3. We Are Who We Are

Výborná coming-of-age dráma We Are Who We Are sadne skôr milovníkom nezávislej kinematografie. Stojí za ňou oceňovaný režisér Luca Guadagnino a rozpráva príbeh tínedžera Frasera (Jack Dylan Grazer), ktorý prichádza žiť na taliansku vojenskú základňu so svojimi matkami.

Tu sa spriatelí s nekonvenčnou Caitlin (Jordan Kristine Seamón) a spoločne sa začnú oboznamovať s vlastnou sexualitou, identitou či prvými láskami. Seriál je postavený skôr na atmosfére a pomalom tempe, takže ak by si čakal dynamický dej, budeš nutne sklamaný. Práve určitá miernosť a uvoľnenosť je však hlavnou devízou tejto vydarenej minisérie. Odporúčame.

4. I Am Not Okay with This

Pokiaľ máš rád coming-of-age seriály šmrncnuté trochu sci-fi/fantasy a čiernym humorom, I Am Not Okay with This by ti mohlo sadnúť. V centre príbehu je introvertná Syd (Sophia Lillis), ktorá práve nastupuje na strednú školu. Rieši prvé lásky, priateľstvá, problémy v rodine, ale okrem toho zisťuje, že jej osud vložil do vienka isté nadprirodzené schopnosti.

Seriál sa môže oprieť o výborný kasting na čele s parádnou Sophiou Lillis, ale ani Wyatt Oleff, Kathleen Rose Perkins či Sofia Bryant sa nenechali zahanbiť. Škoda, že Netflix musel kvôli koronavírusu druhú sériu zrušiť. Možno časom zmení názor.

5. Sex Education

Fantastická hitovka Sex Education z dielne Netflixu rozpráva o introvertnom stredoškolákovi Otisovi (Asa Butterfield), ktorý síce nemá žiadne intímne skúsenosti, ale napriek tomu sa rozhodne na svojej škole otvoriť sexuálnu poradňu. V jej chode mu pomáha pôvabná rebelka Maeve (Emma Mackey) a jeho verný kamarát Eric (Ncuti Gatwa). Sex Education je výborne namiešaný kokteil humoru, nadhľadu a emócií. Na konte má zatiaľ dve skvelé série, tej tretej by sme sa mali dočkať tento rok.

6. Love, Victor

Možno si pamätáš úspešný tínedžerský romantický film Ja, Simon z roku 2018. Jeho úspech bol taký obrovský, že sa tvorcovia rozhodli dať mu vlastný spin-off v podobe seriálu Love, Victor. V ňom nám predstavili Victora (Michael Cimino), ktorý nastupuje na novú strednú školu, nachádza nových kamarátov a snaží sa vysporiadať so svojou sexualitou. Seriál kvalít filmu nedosiahol, ale napriek tomu sa vydaril a ide o pohodovú a príjemnú záležitosť. Na konte má dve série aj pozitívne kritiky.

7. Never Have I Ever

Príjemný kúsok Never Have I Ever vytvorila herečka a komička Mindy Kaling, ktorá v ňom spracovala zážitky zo svojho vlastného dospievania. Hlavnou hrdinkou je 15-ročná Devi (Maitreyi Ramakrishnan), ktorej rodina sa z Indie prisťahovala do USA. Devi sa zo všetkých síl snaží zapadnúť medzi spolužiakov a nebyť večnou outsiderkou. Jednoduché to ale mať nebude.

Seriálu sa dostalo pozitívnych recenzií, v ktorých sa vyzdvihovala inteligencia scenárov, úprimnosť, humor a fantastická Maitreyi Ramakrishnan. Na tento rok je naplánovaná premiéra druhej série.

8. Emily in Paris

Romantická dramédia Emily in Paris rozpráva o tak trochu strelenej Emily (Lily Collins), ktorá sa rozhodne odcestovať za prácou do Paríža. Prečo? Aby si splnila svoje najväčšie sny a našla osudovú lásku, ako inak. Seriál sa dočkal pomerne pozitívnej odozvy, hoci sa ozývali aj kritické hlasy. Napriek tomu ako oddychová jednohubka poslúži viac než dobre aj vďaka skvelej a roztomilej Lily Collins v hlavnej úlohe. Tá si za svoj výkon odniesla aj nomináciu na Zlatý glóbus.

9. Betty

Seriál Betty vznikol pod hlavičkou HBO a rozpráva príbeh niekoľkých mladých žien, ktoré nadovšetko milujú skateboarding. Tento šport je však obyčajne doménou mužov a kamarátky budú mať čo robiť, aby sa v ňom dokázali presadiť. Seriál ponúka úprimný pohľad na priateľstvo, skateboarding a nechýba mu ani humor. Kritici z neho boli nadšení a HBO odkleplo aj druhú sériu, ktorej sa dočkáme ešte tento rok.

10. Everything Sucks!

Výborná coming-of-age dramédia Everything Sucks! sa odohráva v Amerike 90. rokov a sleduje skupinu tínedžerov, ktorí sa snažia vyznať v zložitom svete vzťahov, sexuality či psychického zdravia. Seriál ponúkol výborných hercov (Jahi Di’Allo Winston, Peyton Kennedy, Patch Darragh či Sydney Sweeney), humor, emócie a, samozrejme, aj poriadnu dávku nostalgie. Je škoda, že Netflix sa rozhodol seriál po prvej sérii zrušiť.

Čítaj ďalej: 10 parádnych pohodových filmov, ktorými si spríjemníš leto


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť