10 výborných superhrdinských seriálov, ktoré by ti nemali ujsť, ak miluješ komiksy

Kvalitným komiksovkám sa darí aj v seriálových vodách.

Zdroj: Big Shoe Productions / moviestillsdb.com

Či sa nám to páči, alebo nie, komiksy sú v posledných rokoch v kurze. Vídame ich nielen v kinosálach, ale aj na rôznych streamovacích službách v podobe seriálov. V tomto článku ti predstavíme hneď 10 z nich. Ide o tituly, ktoré by ti rozhodne nemali uniknúť, pokiaľ máš pre komiksovky slabosť.

1. Legion

Legion pravdepodobne patrí k najlepším superhrdinským seriálom posledných rokov. Stojí za ním talentovaný Noah Hawley a jeho príbeh sa odohráva vo svete X-Men. Hlavným hrdinom je David Haller (Dan Stevens), mutant s obdivuhodnými schopnosťami.

Zároveň má ale vážne psychické problémy, čo znamená každodenný boj so samým sebou. Legion je výborne natočený, atmosférický seriál so skvelými postavami a dokonalou dávkou psychedélie. Rozhodne odporúčame!

2. Gotham

Temná kriminálka Gotham sa odohráva v slávnom rovnomennom meste. Bujnie tu korupcia a ulice sú plné gangov, ktoré sa snažia získať nadvládu nad podsvetím. Jim Gordon (Ben McKenzie) je začínajúci detektív a Bruce Wayne (David Mazouz) malým chlapcom.

Už v tejto dobe sa ale v meste objavia ľudia, ktorí budú neskôr Batmanovi úhlavní nepriatelia: Two-Face (Nicholas D’Agosto), Penguin (Robin Lord Taylor) či Riddler (Cory Michael Smith). A možno dorazí aj Joker. Gotham ponúkol zaujímavý pohľad na zrod najznámejších batmanovských záporákov, zároveň ale nezabudol na atmosféru a výborných hercov. Slušné.

3. Watchmen

Seriál Watchmen nadväzuje priamo na legendárny rovnomenný komiksový román od Alana Moora a Davea Gibbonsa. Preto je podstatné, aby ho divák poznal (prípadne, aby aspoň videl jeho filmovú adaptáciu od Zacka Snydera). Príbeh sa odohráva v alternatívnych Spojených štátoch v roku 2019. Maskovaní hrdinovia sú zákonom zakázaní, výnimku tvoria len pracovníci polície.

Neonacistická skupina Seventh Kavalry navyše spriada obludný plán, ktorý môže svet navždy zmeniť (k horšiemu). Watchmen ponúkli napínavý príbeh, mnoho odkazov na kultovú komiksovú predlohu, zaujímavé postavy a dokonca aj niekoľko starých známych. Výsledkom bola výborne zrežírovaná a napísaná záležitosť, ktorá by ti rozhodne nemala ujsť.

4. Umbrella Academy

Momentálne sa solídnemu úspechu teší vydarená komiksovka od Netflixu s názvom Umbrella Academy. V centre príbehu je celá rodina superhrdinov s najrôznejšími schopnosťami. Tí sú si však vzájomne odcudzení a opäť ich spojí až záhadná smrť ich adoptívneho otca.

Pri rozplietaní tohto tajomstva však natrafia na veľkú hrozbu, ktorá môže zničiť celý svet. Seriál stavil hlavne na rôznorodé a sympatické postavy, zahrané skvelými hercami (Ellen Page, Robert Sheehan či Aidan Gallagher). Nechýbal čierny humor, zaujímavý príbeh a skvelá technická stránka.

5. Daredevil

Seriál Daredevil síce prišiel zo stajne Marvelu, ale úprimne povedané, príliš marvelovsky nepôsobil. Nedočkali sme sa žiadneho infantilného humoru ani odľahčeného dobrodružstva. Práve naopak, seriálový Daredevil bol drsný, temný a nezriedka poriadne osudový.

Hlavným hrdinom je nevidiaci právnik Matt Murdock (Charlie Cox), ktorý cez deň bojuje v súdnej sieni, ale s príchodom noci sa stáva obávaným hrdinom Daredevilom. Škoda, že Netflix po troch sériách Daredevila zrušil. Rozhodne mal potenciál rásť ďalej.

6. The Punisher

The Punisher bol spin-offom vyššie spomenutého Daredevila. V tomto prípade sa príbeh točil okolo vojnového veterána Franka Castlea (Jon Bernthal), ktorý po vražde svojej rodiny vyráža na boj so zločinom ako brutálny Punisher. Seriál ponúkol ohromnú dávku drsnosti, temnej a pochmúrnej atmosféry a výborný príbeh, ktorému nechýbala hĺbka.

Jon Bernthal v hlavnej úlohe bol navyše fantastický. Po dvoch sériách Netflix síce seriálu vystavil stopku, ale to nič nemení na tom, že v rámci marvelovských seriálov ide o absolútnu špičku.

7. Flash

So solídnym úspechom sa stretol aj seriál The Flash od hlavného konkurenta Marvelu, a síce DC. Hlavným hrdinom je mladý Barry Allen (Grant Gustin), ktorý je nadaný nadľudskou super-rýchlosťou. Ako hrdina Flash sa zároveň stáva neľútostným bojovníkom so zločinom.

Seriál disponuje sympatickým hlavným hrdinom v podaní Granta Gustina, fajn odľahčenou atmosférou a nadhľadom. Vo výsledku z neho teda vyšla skrz-naskrz príjemná záležitosť.

8. Hrdinovia

Dobre, je nepochybným faktom, že pozoruhodný seriál Hrdinovia z hľadiska kvality klesal s každou ďalšou sériou. Napriek tomu si ho dovolíme odporúčať, pretože ako celok ide stále o nadpriemerný titul, ktorý je hodný tvojej pozornosti. Príbeh sa točil okolo zdanlivo náhodnej skupiny ľudí z rôznych kútov sveta, ktorí zistia, že disponujú zvláštnymi schopnosťami.

Čoskoro však začne vychádzať najavo, že medzi týmito ľuďmi existuje akési osudové spojenie. Hrdinovia ponúkli výborne rozohraný príbeh, skvelé postavy a nezameniteľnú atmosféru. Minimálne prvá séria je dokonalá, potom to už začalo stagnovať, ale ako sme napísali – celkovo stále ide o seriál, ktorý sa oplatí vidieť.

9. Swamp Thing

Swamp Thing je smoliar tohto článku. Prečo? Pretože aj napriek pozitívnym recenziám a diváckym ohlasom sa ho DC Universe napokon rozhodlo ukončiť, a to už krátko po premiére. Škoda. Príbeh sa točí okolo vedkyne Abby Arcane (Crystal Reed), ktorá v louisianských močiaroch skúma nový nebezpečný vírus.

Veľmi rýchlo ale zistí, že tu žije tiež obluda Swamp Thing, ktorá kedysi bývala vedcom Alecom Hollandom (Andy Bean) a teraz ochraňuje svet prírody. Swamp Thing zaujal kvalitnou audiovizuálnou stránkou, hercami, pomerne veľkou drsnosťou, ako aj výborne vykreslenou atmosférou. Škoda, že pokračovania sme sa nedočkali.

10. Titans

Aj seriál Titans bol skutočne zaujímavým kúskom, ktorý si dokázal nájsť pomerne veľa fanúšikov. V tomto prípade boli hlavnými hrdinami členovia partičky Teen Titans, konkrétne Nightwing (Brenton Thwaites), Starfire (Anna Diop), Rachel Roth (Teagan Croft) a Garfield Logan (Ryan Potter).

Seriál sa mohol pochváliť príjemne temnou atmosférou, slušnými hercami a vydarenou akciou. Za pozornosť stojí aj celkový dospelý prístup k látke a nemalá drsnosť. Rozhodne stojí za skúšku.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa podelili o najtrápnejšie veci, ktoré vyparatili počas svojich prvých vzťahov

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME