10 vynálezov posledného roka, ktoré sú ako zo sci-fi filmov

Okuliare, cez ktoré nevidieť žiadnu reklamu? Prečo nie.

Vynálezcovia pracujú každý deň na tom, aby vytvorili inovatívne vynálezy. Sú to práve oni, ktorí sa snažia, aby bol náš život pohodlnejší akýmkoľvek spôsobom. A aj keď máme pocit, že niektoré z nich môžeme vidieť len v budúcnosti alebo vo filmoch, nemusí to byť až tak celkom pravda.

Prinášame vám 10 perfektných vynálezov, ktoré boli predstavené v roku 2018 a považujeme ich za neobvyklé. Dajte nám v komentári vedieť, ktorý z nich sa vám najviac páčil.

1. Okuliare, ktoré chránia pred reklamami

IRL Glasses / Kickstarter.com (https://www.kickstarter.com/projects/ivancash/irl-glasses-glasses-that-block-screens)

Reklamy sú jednoducho všade a aj keď nás rozčuľujú, nedá sa im vyhnúť. Vykúkajú na nás pri sledovaní našich obľúbených seriálov, či filmov, ba nájdeme ich popri cestách na billboardoch počas jazdy autom. Ivan Cash a Scott Blew preto dostali perfektný nápad, ako ich odignorovať.

Vytvorili IRL okuliare, ktoré pôsobia ako filter. Majú v sebe špeciálnu polarizačnú šošovku, ktorá chráni oči pred ultrafialovým žiarením, a tiež blokuje žiarenie z obrazoviek. Výrobcovia sľubujú, že budú na predaj už v apríli tohto roka a ich cena bude 49 eur.

2. Zariadenie, vďaka ktorému už nikdy nič nestratíš

tile/ Instagram.com ( https://www.instagram.com/p/BqgPVj_BirQ/)

Poznáte ten pocit, keď niečo stratíte a vzápätí si prajete, aby sa to dalo prezvoniť a tak by ste to mohli ľahko nájsť? Nuž, stáva sa to veľmi často každému z nás. Aj tento problém sa však bude dať hravo vyriešiť. Zariadenie, ktoré by malo predchádzať strate vašich vecí, sa nazýva Tile Mate.

Funguje na princípe signálov, ktoré vám pomôžu nájsť zapatrošené veci. Stačí naň napríklad pripevniť kľúče. Zariadenie sa cez Bluetooth pripojí k vášmu smartfónu či tabletu, a ak ich nebudete vedieť nájsť, stlačíte tlačítko a Tile Mate začne zvoniť. Na záver vás chceme ešte potešiť informáciou, že už je v predaji.

3. Kresliaci robot

facebook.com, Instagram.com

Scribit je robot, ktorý navrhuje interiér. Jeho úlohou je farbiť steny v poloautomatickom režime. Zariadenie funguje vďaka káblom a aplikácii, ktorú si stiahnete do svojho smartfónu. Robot pracuje na základe príkazu z aplikácie, ktorá nastavuje jeho trajektóriu.

Všetko, čo potrebuje robot vedieť, je vaša predstava obrazu a jeho rozmery, ktoré nesmie prekročiť. Zariadenie ešte nie je v predaji, no ak vás zaujalo, 16. apríla 2019 bude prezentované na výstave v Miláne.

4. Ovládanie pomocou náramku

Focalsbynorth / instagram.com ( https://www.instagram.com/p/BobvLkEHq8S/)

Myo Armband je gumený náramok, ktorý v sebe ukrýva senzory. Tieto sú schopné zachytiť impulzy v svalových vláknach a dozvedieť sa o vašich pohyboch skôr, než ich urobíte. Náramok dokáže slúžiť ako ovládač pri používaní smartfónu, tabletu, ale aj pri počítači. A ak ste naozaj zvedaví, ako táto vecička funguje, pozrite si nasledujúce video:

5. Zrkadlo, ktoré nahrádza trénera

Getthemirror / instagram.com (https://www.instagram.com/p/BnthJl_nCsT/)

Nepríjemné pohľady vo fitku sú niečo, čo mnoho ľudí odrádza od zdravého životného štýlu, ku ktorému neodmysliteľne patrí aj fyzická aktivita. Na druhej strane však vedia, že práve tréner je človek, ktorý by im vedel poradiť či správne motivovať.

Toto zrkadlo je obrazovka, ktorá funguje ako tréner. Dá sa na ňom spustiť tréning akoby „naživo“, čím sa cvičiacemu ihneď dostáva aj spätná väzba. Nuž, zdá sa, že vašim výhovorkám čoskoro odzvoní.

6. Moderná záhrada

Instagram.com

SproutsIO je inteligentná záhrada, ktorá dáva rastlinám všetky potrebné živiny pre ich rast. Dokáže vypestovať bylinky, zeleninu, ale aj ovocie. Program vie dokonca nastaviť aj sladkosť ovocia, ktoré si sami vyberiete. Prístroj ku tomu potrebuje len 2% vody z množstva vlhkosti, ktorú vyžadujú vonkajšie záhrady a rastlinky v ňom rastú 3-krát rýchlejšie.

7. Zrkadlo, ktoré sa o teba postará

seura/Instagram.com (https://www.instagram.com/p/BmzBAP1gNpB/)

Toto zrkadlo rozpoznáva tvár a gestá, čím poskytuje užívateľovi rady ohľadom starostlivosti o pleť. Umožňuje aj počúvať hudbu, či robiť fotografie. Zariadenie funguje na princípe fotoaparátu, ktorý analyzuje stav pokožky a poskytuje odporúčania, ako ju chrániť.

8. Maska, ktorá filtruje vzduch

Breaze / facebook.com (https://www.facebook.com/Breaze/photos/a.1960267037541661/2066521770249520/?type=3&theater)

Maska Breaze filtruje častice vzduchu, ktoré ohrozujú naše zdravie od malých nečistôt až po baktérie. Zariadenie nie je obmedzené pohybom a ani sa v ňom nehromadí vlhkosť počas výdychu. Maska je vhodná pre ľudí, ktorí žijú vo veľkých mestách a záleží im na ich zdraví.

9. Flexibilný televízor

Avatmos / instagram.com (https://www.instagram.com/p/Brr9hRVArJz/)

Super tenký OLED televízor, ktorý poznáme len z filmov, sa stal vďaka spoločnosti LG realitou. Okrem možnosti ohýbať displej, prináša farby s oveľa vyšším jasom a hlbšími tmavými farbami a ku tomu má aj menšiu spotrebu energie.

10. Moderné zamykanie dverí

Augusthomeinc / instagram (https://www.instagram.com/p/Bhtq-bIFduC/)

Moderný zámok, ktorý vám dokáže zjednodušiť život. Pomocou aplikácie umožňuje sledovať pohyb dverí a zabezpečuje, aby boli zamknuté. To všetko pomocou mobilnej aplikácie cez Bluetooth. Zariadenie sa už predáva a tak nám neostáva nič iné, len veriť, že naozaj spoľahlivo funguje.

Zdroj: brightside.me 
Titulná fotka: Tile

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ako by vyzerali svetoznáme značky, keby vznikli v Sovietskom zväze?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME