Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta
Zdroj: ©CJ Entertainment / MovieStillsDB

10 vynikajúcich filmov, ktorých nečakaná pointa ťa vo finále šokuje (2. časť)

Skvelé filmy s prepracovaným vyústením.

Keď nás film dokáže prekvapiť nejakou nečakanou pointou, tak je to vždy plus. Pravdaže, nie vždy sa to tvorcom podarí tak, ako by chceli, ale ak to vyjde, tak šokujúci twist často dodá ich filmu na väčšej sile.

V tomto článku ti prinášame 10 vynikajúcich filmov, ktorých prekvapivé pointy ťa iste dostanú (ak ich, pravdaže, ešte nepoznáš). Dobrou správou však je, že nestoja len na tomto prekvapení. Okrem toho ponúkajú aj skvelé remeslo, napätie a výborných hercov.

1. Prekliaty ostrov

Kvalitný mysteriózny triler Prekliaty ostrov natočil kultový Martin Scorsese. Rozpráva o dvoch agentoch FBI Teddym Danielsovi (Leonardo DiCaprio) a Chuckovi Auleovi (Mark Ruffalo), ktorí prichádzajú na ostrov Shutter Island, kde sa nachádza väznica pre psychicky chorých zločincov. Nedávno z nej utiekla nebezpečná pacientka a agenti dostali za úlohu ju vypátrať.

Začnú sa však diať podivné veci. Prekliaty ostrov boduje hlavne výborne navodenou atmosférou, kvalitnými hereckými výkonmi a, pravdaže, scenárom, ktorý má pre diváka pripravených niekoľko prekvapení. Samotný záver prekvapí a zároveň poskytne možnosti na rôzne interpretácie.

2. Stratené dievča

Kriminálka Stratené dievča vznikla pod režisérskou taktovkou Davida Finchera. Nick (Ben Affleck) a Amy (Rosamund Pike) sú na prvý pohľad dokonalý manželský pár. Lenže jedného dňa Amy bez stopy zmizne. Nick začne organizovať pátraciu akciu, ale čoskoro sa sám stane hlavným podozrivým. Má v zmiznutí svojej manželky naozaj prsty?

Stratené dievča má poriadne prepracovaný a komplexný scenár (napísala ho autorka knižnej predlohy Gillian Flynn) a môžeš si byť istý, že ťa niekoľkokrát poriadne šokuje. Filmu nechýba ani mrazivá atmosféra a presvedčiví herci na čele s Rosamund Pike, ktorá si za svoj výkon odniesla aj nomináciu na Oscara.

3. My

Jordan Peele patrí k mimoriadne zaujímavým hororovým tvorcom. Potvrdil to aj jeho druhý celovečerák My. V ňom nám predstavil štvorčlennú rodinu, ktorá sa na výlete v Santa Cruz stane terčom štyroch útočníkov. A ako čoskoro vyjde najavo, agresori vyzerajú presne ako oni!

My síce nemá taký prepracovaný scenár ako Peeleov debut Uteč, ale aj tak ponúka solídnu dávku mrazenia, temnej atmosféry, ale aj nejakej tej satiry. Samotný záver je určite pôsobivý, hoci možno nie úplne logicky vychytaný.

moderné technológie, problémy, vtipné ilustrácie

Mohlo by ťa zaujímať:

5 problémov, ktoré musíš denne riešiť kvôli moderným technológiám 

4. Pád do tmy

Horor Pád do tmy od Neila Marshalla rozpráva príbeh šiestich kamarátok, ktoré sa vydajú na dobrodružnú výpravu do jaskynného systému v Apalačskom pohorí. Nastanú však komplikácie a ženy sa ocitnú uväznené v jaskyniach. Zúfalá snaha prežiť ich ženie stále dopredu, lenže o chvíľu si uvedomia, že v jaskyni nie sú samy.

Marshallov film je vydarenou žánrovkou, v ktorej funguje napätie aj strach o (sympatické) postavy. Šestica herečiek predviedla výborné výkony a nie je problém ich postavám držať palce. Záver je vo svojej podstate jednoduchý, ale do filmu pasuje a dodáva mu na sile.

5. Planéta opíc

Kultové sci-fi Planéta opíc od Franklina J. Schaffnera má už notoricky prefláknutý prekvapivý koniec. Až taký prefláknutý, že dnes ho už nikto nevníma ako prekvapivý. Vo svojej dobe to však pre divákov bol poriadny šok. Príbeh sa točí okolo skupiny astronautov na čele s Georgeom Taylorom (Charlton Heston), ktorí počas vesmírnej misie pristanú na planéte ovládanej inteligentnými opicami.

Planéta opíc má výborný príbeh, kvalitných hercov a hlavne absolútne úchvatné masky. Iste, pointu už pozná každý, ale aj napriek tomu má emocionálnu silu. Snímka si odniesla tri nominácie na Oscara a jednu sošku.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.