10 zarážajúcich faktov, ktoré vás opäť presvedčia o tom, že svet, v ktorom žijeme je úžasný

Počuli ste o filme, ktorý nikdy neuvidíme?

Vedeli ste o tom, že na svete existuje len zopár ľudí, ktorí majú najvzácnejšiu krv? Alebo o tom, že práve v tejto chvíli niektorí ľudia posielajú žiadosť, aby sa stali obyvateľmi vesmírnej stanice?

Ak si hovoríte, že dnešok je len ďalším preflákaným a zbytočným dňom, tak si prečítajte nasledujúce riadky a zistíte, že na tomto svete je stále čo objavovať. Tieto fakty vás určite zarazia a opäť utvrdia v tom, že na svete je možné prakticky čokoľvek.

1. Najsilnejší výkrik na svete bolo slovo „ticho“

bbc.co.uk ( https://www.bbc.co.uk/newsround/37966510)

Tento nezvyčajný rekord sa stal ešte v roku 1994 v Belfaste, v Severnom Írsku. Učiteľka sa nadýchla z celých pľúc a zarevala povestné učiteľské: „TICHOOO“! Tento zvuk mal 121,7 decibelov, bol hlasnejší ako to, čo môžete počuť na každom poriadnom rockovom koncerte. Neľakajte sa. Svoju tajnú zbraň nikdy nepoužila na svojich študentov, chcela však len svetu ukázať, akú má silu pľúc.

2. Horúce pramene Takhini Hot Springs v Kanade majú každoročne festival zamrznutých účesov

takhinihotpools.com (http://takhinihotpools.com/gallery)

Pri návšteve kanadských horúcich prameňov Takhini zažijete zábavu, akú nenájdete len tak kdekoľvek. Pramene majú takmer 38 stupňov a tak sú vyhľadávaným miestom pre oddych aj počas studených a mrazivých dní. Práve vtedy sem prichádzajú turisti, aby sa zabavili na svojich zamrznutých účesoch.

3. Niektoré autá Mercedes Benz prehrávajú pred nehodou ružový šum

mercedes-benz.com, depositphotos.com

Tento systém sa nazýva Pre-Safe. Ak snímače vozidla zistia, že sa blíži nehoda, spomínaný systém prehrá „ružový šum“. Tento zvuk je takmer nepočuteľný, no spôsobí napätie ušných svalov a tak pomôže vodičovi vyhnúť sa poškodeniu alebo strate sluchu v dôsledku nehody. No, aspoň niečo.

4. Gordon Ramsay tvrdí, že existuje len 5 jedál, ktoré by mali vedieť všetci uvariť.

eastnews.ru (https://www.eastnews.ru/contents/infowin/report/session.expire.win)

Na jeho zozname sú:
1. Veľký burger. Všetci predsa milujú burgre.
2. Zdravé raňajky. Raňajky sú základom dňa a preto by mali byť chutné a zdravé.
3. Dusené mäso alebo guláš . Toto je jedlo, ktoré môžeš variť v akýkoľvek deň v týždni.
4. Kuracie mäso. S akoukoľvek prílohou je to vždy správna voľba.
5. Perfektný dezert. Koláč, ktorý si si sám upiekol, chutí vždy lepšie, ako keď si ho len kúpiš. Môžeš ho tiež zobrať na návštevu ako pozornosť pre známych.

5. Počas prvej svetovej vojny používali nemeckí, francúzski a britskí vojaci duté stromy, aby mohli sledovať svojich nepriateľov

pikabu.ru, rarehistoricalphotos.com

Aj to však chcelo skvelú taktiku. Najskôr sa odmerali a načrtli stromy, ktoré rástli blízko nepriateľského územia. Potom vyrobili presnú kópiu takéhoto stromu. Počas noci odstránili pôvodný strom a nahradili ho tým falošným. V ňom sa už skrýval vojak, ktorý mohol perfektne pozorovať nepriateľské pohyby.

6. Film, ktorý my nikdy neuvidíme, bude mať svoju premiéru v novembri 2115

troublemakerstudios.com (http://www.troublemakerstudios.com)

Na svete existuje len jeden film, ktorý naša generácia nikdy neuvidí. Bol natočený mužmi – Robert Rodriquez a John Malkovich za podpory výrobcov luxusného koňaku Luis XIII.

Filmový materiál bol uzamknutý a automaticky sa otvorí, až keď nastane dátum zverejnenia filmu v roku 2115, teda za necelých sto rokov. To je čas, kedy koňak dosiahne svoju zrelosť.

Vstupenky na jeho premiéru sú vyrobené z kovu a boli zaslané 1000 najvplyvnejším ľuďom na svete, aby ich dali svojim potomkom. Nič si z toho nerobte, aj na mňa zabudli. Jediné, čo si však teraz môžeme pozrieť, sú dostupné filmové ukážky.

7. Prvá vesmírna stanica Asgardia prijíma žiadosti o budúce občianstvo

asgardia.space.en (https://asgardia.space/en/)

Ak by vás to už na našej planéte nudilo, môžete si požiadať o občianstvo v „štáte“, ktorý sa nachádza na našej obežnej dráhe. Má svoju vlastnú vlajku, emblém, ústavu a dokonca aj prezidenta. Ním by sa mal stať ruský vedec a obchodník Igor Ashurbeyli. Ak chcete požiadať o občianstvo, môžete tak urobiť na stránke Asgardia.space.

8. Existuje vysvetlenie, prečo nám práve v sprche prichádzajú na um skvelé nápady

depositphotos.com ( https://ru.depositphotos.com/19224403/stock-photo-asian-girl-washes-in-the.html?utm_source=Adme&utm_medium=freesub&utm_campaign=RU-brand)

Už sa vám stalo, že tie najlepšie nápady vám napadli práve vtedy, keď ste sa sprchovali? Harvardská psychologička Shelley H. Carson tvrdí, že práve sprchovanie alebo vaňa je skvelý spôsob, ako nájsť správny prístup k problému.

Keď sa človek uvoľní, jeho mozog sa dostane do tzv. inkubačného obdobia. A práve v tomto stave robíme dôležité rozhodnutia, premýšľame nad životom a dokonca k nám prichádzajú aj skvelé nápady.

9. Najvzácnejšiu krvnú skupinu má len 43 ľudí na celom svete.

wikimedia.org (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6c/Ics-codablock-blood-bag_sample.jpg)

Typ krvi RH nula sa označuje aj ako zlatá krv a to práve pre jej vzácnosť. Ľudia ju dokážu darovať akémukoľvek typu a preto sú najcennejšími darcami na celom svete. Bohužiaľ, s týmto typom krvi žije na svete len 43 ľudí.

10. V Anglicku existuje záhrada plná jedovatých a nebezpečných rastlín a je otvorená pre verejnosť.

depositphotos.com, wikimedia.org

V Anglicku existuje obrovský záhradný komplex, ktorý obklopuje areál hradu Alnwick a nachádza sa tam už viac ako tristo rokov. V roku 2005 do neho pridala vojvodkyňa z Northumberlandu, Jane Percy, ďalšiu časť – záhradu s nebezpečnými rastlinami. Za týmito veľkými bránami existuje viac ako 100 jedovatých, narkotických a zákonom zakázaných rastlín z celého sveta. Dnes je to jedno z najnavštevovanejších miest v krajine.

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: troublemakerstudios.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
16 memes pre single ľudí, ktorí sú spokojní, no zároveň vedia, že je to naprd


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME