Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk

Do slovenských kinosál prichádza lákavo vyzerajúci animák Angry Birds vo filme 2, pokračovanie úspešného titulu z roku 2016. Pri tejto príležitosti sme pre teba pripravili 10 zaujímavostí, ktoré ťa naladia na správnu vlnu pred návštevou kina.

1. Prvý diel dorazil v roku 2016

Prvého dielu Angry Birds vo filme sme sa dočkali v máji 2016. Snímka si viedla výborne najmä po finančnej stránke, keďže oproti rozpočtu 73 miliónov dolárov dokázala utŕžiť viac ako 352 miliónov. Spokojní s ňou boli aj diváci, keďže jej podľa stránky CinemaScore udelili hodnotenie B+.

2. Aj na pokračovaní pracovalo plno talentovaných hercov

Na originálnom znení snímky sa aj tentokrát podieľalo mnoho skvelých hercov, ale aj spevákov. Niektorých sme mali možnosť počuť už v prvej časti (napr. Josh Gad a Jason Sudeikis), niektorí nahovorili nové postavy.

V anglickom znení budú môcť diváci počuť hercov ako Jason Sudeikis, Josh Gad, Leslie Jones, Bill Hader, Rachel Bloom, Awkwafina, Sterling K. Brown, Eugenio Derbez, Tiffany Haddish, Danny McBride, Peter Dinklage, Pete Davidson, Zach Woods, Dove Cameron, Maya Rudolph, Nicky Minaj, JoJo Siwa, Gaten Matarazzo či Lil Rel Howery.

Itafilm

3. Niektoré postavy z jednotky neuvidíme

Príbeh sa síce odohráva po udalostiach z jednotky, ale tvorcovia sa rozhodli, že niektoré postavy z minulého filmu sa do druhého dielu nevrátia. Namiesto nich však budeme mať k dispozícii mnoho nových postáv.

4. Film vznikol na motívy populárnej mobilnej hry

Tak, ako aj jej predchodca, aj táto snímka má svoju inšpiráciu v populárnej mobilnej hre Angry Birds, ktorá vznikla vo fínskej spoločnosti Rovio Entertainment. Prvý diel bol uvedený v decembri roku 2009 a odvtedy sme sa dočkali až sedemnástich pokračovaní, niekoľkých spin-offov, kníh, ale aj fínskeho televízneho animovaného seriálu.

https://www.youtube.com/watch?v=VYMCmNgd7WM

5. Kritici prijali Angry Birds vo filme 2 pozitívnejšie než prvý diel

Filmové sequely to majú väčšinou u kritikov a divákov ťažšie a mnohokrát sú prijaté chladnejšie než prvý diel. V prípade Angry Birds to však neplatí. Kritici sú totiž vo svojich záveroch skôr pozitívni a na filme chvália animáciu, humor, funkčný scenár a kvalitné herecké obsadenie.

6. Piesne k filmu naspievali známi speváci

O dve titulné piesne k filmu sa postarala speváčka Kesha so songom Best Day a spevák Luke Combs s piesňou Let’s Just Be Friends. Obe skladby budú môcť diváci počuť pri záverečných titulkoch.

7. V snímke nájdeme niekoľko odkazov na iné filmy

Podobne ako v prvom filme, aj v pokračovaní sa objaví niekoľko odkazov pre pozorných divákov. Tak napríklad speváčka a herečka Awkwafina, ktorá nahovorila postavu Courtney, si zahrala aj v romantickej komédii Crazy Rich Asians. Práve na túto komédiu sa v Angry Birds vo filme 2 objaví malý odkaz.

8. Pre Josha Gada a Petera Dinklagea ide už o štvrtú hereckú spoluprácu

Josh Gad a Peter Dinklage sa už predtým stretli na projektoch Doba ľadová 4: Zem v pohybe, Pixely a Angry Birds vo filme.

Itafilm

9. Pre Dove Cameron a Jojo Siwa ide o vôbec prvé herecké úlohy

Speváčky Dove Cameron a JoJo Siwa doteraz nemali s herectvom skúsenosti. Obe vo filme nahovorili nové postavy.

10. Ako reklama vyšla pre film aj videohra The Angry Birds Movie 2 VR: Under Pressure

V rámci kampane vyšla k filmu sprievodná hra The Angry Birds Movie 2 VR: Under Pressure, ktorá je dostupná na konzole PlayStation 4.

Zdroj: imdb.com, en.wikipedia.org


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.