Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 4.12.2022
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára
Zdroj: ©Shutterstock

10 zaujímavostí o slovenskom obrancovi s číslom 33. Zdeno Chára je žijúcou legendou nášho hokeja

Bol jedinečný, iný ako všetci ostatní.

6. Prvý zápas v NHL

Zdeno Chára bol draftovaný v roku 1996 klubom NY Islanders v treťom kole ako 56. hráč. Najskôr začínal v nižšej profesionálnej súťaži WHL, na svoj prvý zápas v najvyššej súťaži si musel chvíľu počkať. Premiéru absolvoval o rok neskôr. V roku 2001 zmenil pôsobisko, pretože ho vymenili do Ottawy Senators. Tam sa stal jedným z kľúčových hráčov mužstva.

7. Olympiádu sledoval z tribúny

Na Zimných olympijských hrách v roku 2002 v Salt Lake City si nezahral ani minútu. Bol prítomný na štadióne, ale len ako divák. V našom tíme preňho nezostalo voľné miesto. Všetko si vynahradil o štyri roky neskôr na ZOH 2006 v Turíne. Hoci sme hrali fantasticky a vyhrali základnú skupinu, v play-off nás poslali domov naši českí bratia.

8. Zapísaný v Guinessovej knihe rekordov

Keď sa bavíme o rekordoch, Zdeno ich tam má zapísané až dva. Prvý sme už spomínali, keďže išlo o najrýchlejšiu strelu. Ten druhý súvisí s jeho výškou, keďže meria až 207 centimetrov. V NHL nehral doposiaľ nikto vyšší ako on. Spočiatku mu hovorili, že by mal ísť hrať radšej basketbal, on všetkých presvedčil o opaku.

Johnny Depp navštívi Slovensko. Príde do malej dediny, dôvod ťa prekvapí

Určite si prečítaj:

Johnny Depp navštívi Slovensko. Príde do malej dediny, dôvod ťa prekvapí

9. Získal tri medaily

Počas svojej kariéry získal viacero individuálnych ocenení, dôležitejšie sú tie kolektívne. Striebornú medailu mu zavesili na krk v roku 2000 po prehratom finálovom zápase s Českom. V sezóne 2010/2011 získal ako kapitán v drese Bostonu Stanley cup. Opäť striebornú a zároveň poslednú medailovú radosť premiešanú so sklamaním z prehry zažil po finále s Ruskom v roku 2012.

10. Nenahraditeľný

Slovensko už zrejme nikdy nebude mať hokejistu, akým bol práve on. Srdciar, ktorý bol ochotný ako správny kapitán obetovať sa za svoj tím. Nová nádej sa po tohtoročnom drafte dáva do Šimona Nemca. Experti ho označujú za najlepšieho slovenského obrancu od čias Zdena Cháru. Či sa nemýlia, to ukáže čas. Každopádne, „Big Z“ je iba jeden.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť