10 zaujímavostí o slovenskom thrilleri Kto je ďalší?, ktoré je dobré vedieť pred návštevou kina

Tento ambiciózny projekt by si v kinách nemal zmeškať.

Zdroj: Bontonfilm (úprava redakcie)

Priaznivci slovenskej kinematografie si budú môcť už v týchto dňoch vychutnať v kinách nový slovenský film Kto je ďalší? Dramatický thriller Mira Drobného (RYTMUS sídliskový sen) je ambicióznym projektom, ktorý sa snaží poukázať na odvrátenú stranu internetu a sociálnych sietí.

Nevyhýba sa tak ani temným témam, akými sú kyberšikana, závislosť na internetovej popularite či hazardovanie so životom. V tomto článku ti prinášame 10 pozoruhodných zaujímavostí, ktoré sme exkluzívne pre vás zisťovali priamo od režiséra Mira Drobného a štábu, a ktoré by si pred návštevou kina rozhodne mal vedieť. Kto je ďalší? do kín vstúpi 22. augusta 2019.

1. Na filme sa pracovalo dlho

Realizácia filmu si vyžiadala pomerne dlhú dobu. Náročné nakrúcanie a post-produkcia zabrali dohromady až štyri roky. Predchádzajúci film RYTMUS sídliskový sen od rovnakého režiséra sa nakrúcal ešte dlhšie, a to rovných osem rokov.

2. Inšpiráciou boli skutočné príbehy

Film sa inšpiroval niekoľkými skutočnými príbehmi. Medzi ne patril napríklad aj prípad len 15-ročnej Amandy Todd, ktorá bola vystavená kyberšikane a vydieraniu, a napokon spáchala samovraždu. Režisér Miro Drobný dokonca ponúkol Amandinej matke úlohu vo filme, kde si mala zahrať matku obete samovraždy.

Napokon k tomu však kvôli komplikáciám nedošlo. Ako inšpirácia poslúžil aj mrazivý prípad pedofila a zoofila zo Slovenska či fenomén Killfie. Išlo o vysoký počet tragédií, ktoré nastali, keď si ľudia fotili selfie. Ľudia zomierali na smrteľné úrazy, pády zo strechy či manipuláciou so zbraňami.

3. Herci vo filme vystupujú pod vlastnými menami

Všetci protagonisti vo filme vystupujú pod vlastnými menami. Jedinú výnimku tvorí ukrajinský herec Vitalij Raskalov, ktorý to odmietol. Ako dôvod uviedol záverečnú scénu filmu a svoju poverčivosť. Jeho postava bola teda premenovaná na Olega. Vo filme sa objaví aj americký herec Brian Caspe, známy z hitov ako Hellboy či Mission Impossible.

4. Film sa bude premietať v historicky najväčšom počte kín

V prvý premiérový víkend sa thriller Kto je ďalší? bude premietať v historicky najväčšom počte slovenských kín. Dohromady ich bude 86, čím tvorcovia prekonali rekordy Jurského sveta: Zánik ríše (82 kín), LEGO vo filme 2 (81 kín) či Tajný život maznáčikov 2 (81 kín).

5. Filmári nakrúcali aj v zahraničných lokáciách

Tvorcovia filmu si dali záležať na tom, aby hodnoverne zobrazili lokácie svojich príbehov. Nakrúcalo sa tak vo Francúzsku, Číne, Hongkongu, Južnej Kórei, Českej republike a na Slovensku.

6. Piesne k filmu nahrali medzinárodné hudobné hviezdy

Špeciálne pre film nahral britský spevák Liam Adams pesničku s názvom Don’t Let Me Fall. Titulnú skladbu napísala a naspievala Celeste Buckingham. Skladbou Tisíc dôvodov prispela aj raperka Aless, ktorá vo filme hrá aj jednu z hlavných úloh. Herečka a speváčka Demi Lovato sa na tvorbe filmu podieľala svojou piesňou Skyscraper.

7. Film mal pôvodne štartovať s iným názvom

Pôvodne mal film do kín vstúpiť pod názvom Kto bude ďalší? Napokon sa však režisér rozhodol zmeniť ho na súčasný názov Kto je ďalší? Ako dôvod uviedol, že príbehy sa odohrávajú v našej prítomnosti a nie v budúcnosti, ako sugeroval pôvodný názov.

8. Herečka filmu Kto je ďalší? podpísala vlastnú smrť

Ruská modelka Angela Nikolau patrí k takzvaným „extreme models“. Často sa totiž fotí na mimoriadne nebezpečných miestach. Pre film tak musela podpísať vyhlásenie, v ktorom potvrdila, že ak počas nakrúcania zomrie, štáb za jej smrť nenesie žiadnu zodpovednosť.

9. Raperka počas natáčania filmu Kto je ďalší? myslela na samovraždu

Raperka Aless si vo filme zahrala samú seba. Znovu si musela vybaviť bolestivé spomienky na kyberšikanu a niekoľkoročné ponižovanie, ktoré ju doviedlo až k pokusu o samovraždu. Herečka priznala, že nakrúcanie pre ňu nebolo jednoduché, keďže musela otvárať staré rany.

10. Snímka získala ešte pred slovenskou premiérou 15 ocenení z rôznych festivalov

Film si síce ešte neodbil slovenskú premiéru, ale úspechov si už teraz môže pripísať hneď niekoľko. Videli ho totiž už porotcovia a diváci na rôznych zahraničných festivaloch. Snímka Mira Drobného získala fantastických 15 ocenení z rôznych kútov sveta. V Bielorusku a Rusku si odniesol cenu za najlepší film festivalu.

Zoznam ocenení z festivalov: Cinema Perpetuum Mobile ISFF, Minsk, Bielorusko; Travel Film по-русски, Moskva, Rusko; Short to the Point, Bucharest, Rumunsko; Mecal Pro Barcelona International Short Film Festival, Barcelona, Španielsko; Glasgow Short Film Festival, Glasgow, Škótsko; Chambal International Film Festival, Mumbai, India; Music&Cinema Festival International du Film d’Aubagne, Aubagne, Francúzsko; Upike, Pikerville, Kentucky/USA; Akbank Short Film Festival, Istanbul, Turecko; InShort Film Festival, Lagos, Nigéria; Valletta Film Festival, Valletta, Malta; Oaxaca Film Fest, Oaxaca, Mexiko; Monterrey International Film Festival, Monterrey, Mexiko; Braunschweig International Film Festival, Braunschweig, Nemecko; Mittel Punkt Europa Filmfest, Mníchov, Regensburg, Nemecko.

Zdroj: Bontonfilm

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otestuj sa zo slovenčiny: Vieš, ktorá z dvoch možností je tá spisovná?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME